ГоловнаПро насПриродні особливостіДіяльністьПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
12 жовтня 2018
ВІтання з Днем захисника України!

Сьогодні день Українського козацтва. Хочеться від щирого серця привітати усіх козаків з цим світлим днем: Покрови Пресвятої Богородиці, що відзначається щорічно 14 жовтня.

Ідея козацтва щільно переплелася з історією українського народу. І сьогодні козак - це не той, хто одягнений у шаровари. Козак, це перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ - свободу. То ж нехай прагнення волі та незалежності і надалі буде неодмінною рисою українських козаків.

Зі святом Вас, Слава Україні!

10 жовтня 2018
Заняття “Папір - наше багатство”

9 жовтня 2018 року начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації НПП “Черемоський” Фрей Т. Ю. та провідним фахівцем з рекреації Волощуком В. В. на базі Киселицького ЗДО було проведено заняття “Папір - наше багатство” (до Міжнародного дня без паперу).

9 жовтня 2018
Заняття “Природні стихійні лиха”

08.10.2018р провідним фахівцем з рекреації НПП “Черемоський” Торак Х. М.  на базі Путильської ЗЗСО з учнями 6-А класу було проведено заняття на тему “Природні стихійні лиха” (до Міжнародного дня із зменшення небезпеки стихійних лих).

Корисні посилання

Акція "Допоможемо птахам взимку" з вихованцями Шепітського ДНЗ

Нагородження переможців конкурсу малюнків "Захистимо первоцвіти"

Екологічна розвага "Вода-джерело здоровя" з вихованцями Киселицького ДНЗ

НПП «Черемоський» є осередком формування екологічної свідомості підростаючого покоління Путильщини. Робота з екологічної освіти НПП «Черемоський» проводиться відділом екологічної освіти та туризму в межах Путильського району Чернівецької області. Фахівцями здійснюється активна пропагандистська, еколого-освітня та виховна діяльність у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, наповнюючи виховний простір природоохоронним змістом.

Особливо важливим напрямком еколого-освітньої діяльності є робота з дітьми-дошкільнятами,  адже саме вони є майбутнім нашої країни.  Тому працівниками відділу використовуються різні форми роботи з підростаючим поколінням, зокрема: конкурси «Збережемо первоцвіти», «Новорічний букет замість ялинки», «Зроби годівничку – збережи життя пташці», «Розмішала фарби осінь»; пізнавальна екологічна гра-вікторина, зоологічні вікторини, розважальна вікторина на екологічну тематику; екологічні ігри «Показуха»», «Зимуючі птахи», «Найрозумніший»;  екологічні тренінги «Подорож», «Збереження лісового багатства нашої країни та стале природокористування»; еко-хвилинки; екологічні заняття «Подорож до зимового лісу», «Хто любить гриби», «Світ навколо тебе», «Збережемо первоцвіти», «Великий зимовий облік птахів», «Спостереження за повітрям (невидимка – повітря)»; бесіди «Скажемо курінню ні», «Ліс та його мешканці», «Світ навколо тебе», «Ліс – легені Карпат», «Неси добро у світ природи», «Таємниці лісових барв», «Допоможемо звірятам до зими підготуватись»; екологічні заходи «Посвята у туристи», «У гості до лісових звірят»; круглі столи «Здоров’я перш за все», «Правила охорони природи»;  екологічний брейн-ринг; презентації «У здоровому тілі здоровий дух», «Куріння вбиває людей».

 При виходах на природу діти із задоволенням беруть участь в екологічних іграх, заняттях, екскурсіях. Спостерігаючи природу – вони пізнають себе, навколишній світ, своє місце в природі.

Налагоджена співпраця відділу екоосвіти та туризму з навчальними закладами району: Путильською ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сергіївською ЗОШ І-ІІІ ступенів, Усть-Путильською ЗОШ І-ІІ ступенів, Довгопільською ЗОШ І-ІІІ ступенів, Киселицькою ЗОШ І-ІІІ ступенів, Путильською гімназією, Мариничівським НВК "Родина", Мариничівським ДНЗ НВК "Родина", Киселицьким ДНЗ, Шепітською ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шепітським ДНЗ та Путильським РЦДЮТ.

На базі шкіл створені гуртки («Юний еколог», «Маленькі природолюби», «Юні друзі природи», «Пізнайко», «Турист», «Світанок») та Юнацький Черемосько-екологічний клуб.

Така робота з різними віковими категоріями підростаючого покоління  (дошкільнята, молодші класи, старші класи) є не тільки цікавою, але й  корисною для них.

До екологічних свят по школах та організаціях району розповсюджуємо  листівки «Не дайте вогню жодного шансу», «Збережемо», брошури «Правила поведінки на території НПП «Черемоський», листівки з порадами  «Вчимося екологічно мислити», «Поради, які допоможуть зменшити екологічний слід».

Працівники відділу екоосвіти та туризму організували масову участь школярів у Всеукраїнських акціях: «Чисте довкілля», «Очисти Україну – утилізуй батарейки», "Збережи ялинку", «Первоцвіт»,  «Марш парків», Всесвітня акція «Година Землі», «Посади дерево» тощо.  НПП «Черемоський» вже вкотре  долучився до всеукраїнської акції по збору батарейок: «Очисти Україну – утилізуй батарейки». Скринька по збору відпрацьованих батарейок була розміщена в приміщенні адміністрації НПП, куди працівники і відвідувачі приносили батарейки.   Також до акції приєдналося підростаюче покоління Киселицької, Яблунецької, Шепітської  та Путильської ЗОШ. Приємно усвідомити, що все більше дорослих приєднуються до таких акцій, усвідомлюють, наскільки важливо охороняти довкілля і до цього прикладають певних зусиль. Не залишаються осторонь та долучаються до акції  працівники  магазинів:  «Рута»  та «Теплоцентр». Загалом було зібрано понад 13 кг батарейок, які були відправлені на утилізацію.

Працівники відділу також беруть участь у природоохоронному  проекті «Збереження Карпатських пралісів», впроваджуваному Українським товариством охорони птахів  за фінансованої  підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).  В рамках цього проекту було проведено бесіди зі старшокласниками Путильської гімназії, Путильської, Сергіївської, Шепітської та Киселицької ЗОШ про значимість збереження пралісів та старовікових лісів. Фахівці відділу екоосвіти та туризму спільно з відділом науки  провели анкетування зі школярами та дорослим населенням  про збереження Карпатських пралісів. Варто зазначити, що за 2015 рік анкетовано 488 респондентів, розширення Парку підтримали 439.

Перед проведенням акції «За чисте довкілля рідного краю» провідними фахівцями з екологічної освіти НПП «Черемоський» з учасниками, які здійснювали прибирання, було проведено роз’яснювальні  бесіди на тему: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять», «Збережемо праліси та чисте довкілля для наших нащадків ». 

Працівниками відділу екологічної освіти та туризму розроблено наступні буклети: пізнавально-краєзнавчий маршрут  "Дорогою до небес", еколого – туристичний вело–маршрут «Горами на велосипеді»; еколого–туристичний маршрут «Найстаріші дерева національного природного парку «Черемоський». Було видано два буклети: "Екологічна стежка "Полонинські мандри", «Правила поведінки на території НПП «Черемоський».

Фахівці відділу взяли участь у XI Буковинському туристичному ярмарку. Керівництво Чернівецької області та м. Чернівці нагородили Національний природний парк «Черемоський» дипломом за участь в ХІ Буковинському туристичному ярмарку.

Таким чином, застосовані форми роботи підпорядковуються головній меті – цілеспрямований вплив на світогляд, поведінку і діяльність місцевого населення, а також формування екологічної свідомості та виховання поваги до природи підростаючого покоління Путильщини.

 

 


Бесіда про збереження життя і здоровя дітей у Шепітському ДНЗ

Учні 4 класу Путильської ЗОШ завітали в НПП "Черемоський"

Участь працівників відділу екологічної освіти та туризму в ХІ Буковинському туристичному ярмарку

Бесіда до Всесвітнього дня довкілля у Довгопільському ДНЗ

Маркування пізнавально-краєзнавчого маршруту "Дорогою до небес"