ГоловнаПро нас Функціональне зонуванняПриродні особливості Діяльність Запобігання проявам корупціїДля відвідувачів НовиниФотогалерея СпівробітництвоКонтакти
Останні новини
1 лютого 2023 о 09:17
Новий сайт НПП «Черемоський»

  В НПП «Черемоський» з’явився новий сучасний сайт. Кожен бажаючий з легкістю може ознайомитись з основними видами діяльності Парку, природними цінностями, долучитись до співпраці або ж заочно познайомитись з командою природозахисників. Зручний функціонал, інтерактивна карта (з цікавими локаціями, маршрутами, варіантами проживання, доступними активностями) та сучасний його вигляд, наповнений якісними фотографіями, дозволить нашим відвідувачам  планувати свої поїздки на територію Парку.  Це сприятиме розвитку туризму, поширенню обізнаності про природні цінності України та важливість їх збереження.


  Такому досягненню завдячуємо Франкфуртському зоологічному товариству https://www.facebook.com/FZS.Ukraine


  Переходьте за посиланням та зберігайте: https://cheremoskyi-park.in.ua/ , там є на що подивитись!

31 січня 2023 о 13:35
Птах року 2023

   Нещодавно Українське товариство охорони птахів оголосило птахом 2023 року мартина звичайного (Chroicocephalus ridibundus L., 1766) з ряду Сивкоподібні (Charadriiformes), який перебуває під опікою Бернської конвенції. Однак, про зустрічі цього виду в НПП «Черемоський» чи на Путильщині загалом поки що не відомо. Натомість, в національному парку відомо про трапляння його відносно далеких родичів, таких як пісочник малий (Charadrius dubius Scopoli, 1786) з родини Сивкові (Charadriidae), набережник палеарктичний (Actitis hypoleucos L., 1758) та слуква лісова (Scolopax rusticola L., 1758) з родини Баранцеві (Scolopacidae). Далі трішки детальніше про особливості цих птахів.

 

30 січня 2023 о 14:46
Про проведення підсумкового заліку працівників служби державної охорони НПП «Черемоський».

  Минулого тижня 25 січня 2023 року заступником директора - головним природознавцем Бураком В.Т. та провідним юрисконсультом Якивюк М.Т.   НПП «Черемоський» у співробітників служби держаної охорони ПЗФ та працівників Перкалабського і Селятинського ПНДВ були прийняті підсумкові заліки згідно раніше проведених тематичних лекцій по затвердженій  навчальній програмі. Всі працівники СДО ПЗФ установи з відповідальністю віднеслись до навчання і як результат успішно склали підсумковий залік.

 

 


Корисні посилання

                                                                                       Гідрологія   

 

   Поверхневі води в межах НПП «Черемоський» представлені, в основному, річками Білий Черемош, Перкалаб і Сарата з численними безіменними притоками, які дренують і розчленовують схили пасом хребтів Чорний Діл, Жупани, Яровиця та г. Томнатик та відносяться до басейну Білого Черемоша. Гідрологічний режим визначається особливостями погодних умов, гідрохімічний склад в цілому належить до гідрокарбонатно-кальцієвого типу. Річки мають гірський характер. Долини їх, як правило, вузькі і глибокі, схили часом стрімкі. Русла мають значне падіння, часто загромаджені камінням і уламками скель, інколи зустрічаються пороги.
На території гірського поселення Перкалаб бере свій початок річка Білий Черемош, яка вбирає в себе води двох приток – річок Перкалаб і Сарата.

    

  

Тип живлення річок – змішаний, тобто у ньому беруть участь дощі, сезонні сніги, грунтові та підземні води. Роль цих джерел для річок неоднакова. При збільшенні висоти водозбору відбувається перерозподіл окремих джерел живлення – зростає частка снігового і підземного живлення і дещо скорочується роль дощів. Режим рівнів води в річках характеризується безладним чергуванням паводків протягом усього року. В середньому за рік спостерігається 25-30 піків підняття рівня води. Більшість їх припадає на весняно-літній час. Максимальні рівні спостерігаються в середині – кінці березня під час інтенсивного танення снігу та в літні місяці після раптових, а іноді й тривалих злив. Часто снігове водопілля супроводжується дощовими паводками, тоді підвищені рівні води в річках затягуються до кінця квітня – початку травня.
Річки несудноплавні, раніше по них сплавляли ліс. Подекуди  експлуатували як безкоштовне джерело енергії, але загалом внаслідок низького рівня технологічного забезпечення краю люди дали річкам та потокам спокій.
Природні перепади на території НПП «Черемоський» представлені декількома водоспадами, що знаходяться на східних та західних схилах хребта Чорний Діл. Найбільший з них – Кортузіанський водоспад, висотою до 3,5 м.

Заболоченість території парку низька, на його території є три типи боліт: висячі, улоговинні та присхилові. Висячі болота знаходяться у межах Чорнодільського кристалічного середньогір'я на північно-східних схилах пасма Чорний Діл; улогове болото розташоване на другій терасі лівого берега р. Сарати на відстані приблизно 50м від русла річки  та присхилове  – біля підніжжя хребта Чорний Діл у долині р. Сарати  (комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Білий потік»).
За схемою гідрологічного районування України, територія парку розташована в межах Центральнокарпатської та Дністровсько-Прутської гідрологічних областей, які входять до складу гідрологічної країни Українських Карпат.