ГоловнаПро нас Функціональне зонуванняПриродні особливості Діяльність Запобігання проявам корупціїДля відвідувачів НовиниФотогалерея СпівробітництвоКонтакти
Останні новини
1 лютого 2023 о 09:17
Новий сайт НПП «Черемоський»

  В НПП «Черемоський» з’явився новий сучасний сайт. Кожен бажаючий з легкістю може ознайомитись з основними видами діяльності Парку, природними цінностями, долучитись до співпраці або ж заочно познайомитись з командою природозахисників. Зручний функціонал, інтерактивна карта (з цікавими локаціями, маршрутами, варіантами проживання, доступними активностями) та сучасний його вигляд, наповнений якісними фотографіями, дозволить нашим відвідувачам  планувати свої поїздки на територію Парку.  Це сприятиме розвитку туризму, поширенню обізнаності про природні цінності України та важливість їх збереження.


  Такому досягненню завдячуємо Франкфуртському зоологічному товариству https://www.facebook.com/FZS.Ukraine


  Переходьте за посиланням та зберігайте: https://cheremoskyi-park.in.ua/ , там є на що подивитись!

31 січня 2023 о 13:35
Птах року 2023

   Нещодавно Українське товариство охорони птахів оголосило птахом 2023 року мартина звичайного (Chroicocephalus ridibundus L., 1766) з ряду Сивкоподібні (Charadriiformes), який перебуває під опікою Бернської конвенції. Однак, про зустрічі цього виду в НПП «Черемоський» чи на Путильщині загалом поки що не відомо. Натомість, в національному парку відомо про трапляння його відносно далеких родичів, таких як пісочник малий (Charadrius dubius Scopoli, 1786) з родини Сивкові (Charadriidae), набережник палеарктичний (Actitis hypoleucos L., 1758) та слуква лісова (Scolopax rusticola L., 1758) з родини Баранцеві (Scolopacidae). Далі трішки детальніше про особливості цих птахів.

 

30 січня 2023 о 14:46
Про проведення підсумкового заліку працівників служби державної охорони НПП «Черемоський».

  Минулого тижня 25 січня 2023 року заступником директора - головним природознавцем Бураком В.Т. та провідним юрисконсультом Якивюк М.Т.   НПП «Черемоський» у співробітників служби держаної охорони ПЗФ та працівників Перкалабського і Селятинського ПНДВ були прийняті підсумкові заліки згідно раніше проведених тематичних лекцій по затвердженій  навчальній програмі. Всі працівники СДО ПЗФ установи з відповідальністю віднеслись до навчання і як результат успішно склали підсумковий залік.

 

 


Корисні посилання

   Наукові дослідження на території НПП «Черемоський» беспосередньо виконують фахівці науково-дослідного відділу, а також майстри з охорони природи проводять моніторинг в межах закріплених за ними обходів. Для виконання вузькоспеціалізованих науково-дослідних робіт епізодично залучаємо фахівців інших наукових установ.

  

 Співробітники науково-дослідного відділу


   Діана Іванівна Юзик
– в.о. заступника директора з наукової роботи-начальника науково-дослідного відділу (старший науковий співробітник), кандидат біологічних наук за спеціальністю екологія – 03.00.16.
Сфера діяльності: фауністичні дослідження, екологічний моніторинг, кліматологічні спостереження
Захистила кандидатську дисертацію у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича у 2018 році.
Авторка 80 наукових праць, у тому числі 16 статей (з них 7 у виданнях занесених до наукометричної бази Web of Sciense та Scopus, 13 у наукових фахових виданнях України, 1 у науковому періодичному виданні, що входить до міжнародної наукометричної бази), 1 монографія, 1 книга, 1 автореферат дисертації.
Індекс h=6
https://scholar.google.com.ua/citations?user=NGyCSkAAAAAJ&hl=ru
https://www.researchgate.net/profile/Diana-Yuzyk
https://orcid.org/0000-0001-8659-3852
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57190678014


 

 

   Володимир Олександрович Гребенщиков науковий співробітник, спеціальність «Хімія», викладач. Спеціаліст. Закінчив аспірантуру.
Сфера діяльності: ботанічні, мікологічні дослідження, моніторинг.

 

 

 

   Тетяна Василівна Савчук – молодший науковий співробітник, магістр за спеціальністю «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини» та магістр за спеціальністю «Біологія».
Сфера діяльності: моніторинг, геоботанічні дослідження.

 

 

 

   За час функціонування Національного природного парку «Черемоський» співробітниками науково-дослідного відділу підготовлено 10 томів Літопису природи, які вміщують інформацію про основні результати діяльності установи, зокрема наукові дослідження.

 

Науковим куратором НПП «Черемоський» є Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

 

При НПП «Черемоський» створена Науково-технічна рада, яку очолює в.о. директора Парку.

 

Перспективні напрямки наукових досліджень:
- ідентифікація типів оселищ території Парку та прилеглих ділянок;
- дослідження стану популяцій раритетних видів флори і фауни;
- подальше вивчення ґрунтового покриву території Парку;
- інвентаризація грибів, мохів та лишайників;
- ведення екологічного моніторингу в умовах рекреаційного використання територій НПП «Черемоський»;
- дослідження пралісів та старовікових лісів НПП «Черемоський» та прилеглих територій.