ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
8 жовтня 2020
На Путильщині започатковано «ВЕЛОМАРАФОН»!

     3 жовтня на стадіоні «Картапи» ім. А. Гусіна для молоді шкільного віку закладів освіти Путильського району проведено «ВЕЛОМАРАФОН 2020» . Під час організації даного заходу до участі і співпраці запрошено працівників сектору культури, молоді та спорту, які люб’язно організували концертну програму для учасників та гостей свята. 

5 жовтня 2020
Всесвітній день захисту тварин

    Щорічно 4 жовтня відзначається Всесвітній день захисту тварин, який спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.

Корисні посилання
« назад до переліку

16 вересня 2020
Збережи небо: захисти себе - захисти озоновий шар
 

       Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року у згадку про підписання Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолету на поверхню Землі.
   Глобальне потеплінням клімату - саме ця екологічна проблема є наразі однією з нагальних для людства. Адже озоновий шар Землі створює умови для існування всього живого, поглинаючи біологічно активне сонячне випромінювання та інфрачервоні хвилі, що йдуть від поверхні нашої планети.
Мета заходу – привернути увагу людства до проблеми руйнування озонового шару, який є унікальним, властивим тільки нашій планеті захистом від шкідливого ультрафіолету. Його руйнування смертельно небезпечне: радіоактивне сонячне випромінювання стерилізує поверхню Землі, знищуючи на ній все живе. Наприклад, УФ-випромінювання  може спричиняти рак, катаракту, сонячні опіки, сніжну сліпоту, старіння шкіри та зниження імунітету людини.
        Причинами руйнування озону є діяльність людини – запуск ракет, викиди згорання палива літаків, автомобілів, випаровування азотних добрив та інших речовин тощо. Зупинити всі ці процеси цивілізації неможливо, але зберегти озон хоча б на побутовому рівні людині під силу.
     Тому головне завдання заходу – донести інформацію про глобальність цієї проблеми і мотивувати людей щодо збереження озонового шару. Наприклад, рідше користуватися аерозолями, висаджувати хоча б одне дерево в рік тощо.
Озоновий шар – це повітряний шар у верхніх шарах атмосфери (стратосфері), що складається з особливої форми кисню – озону. Він захищає Землю від руйнівної дії певної частини сонячної радіації, сприяючи тим самим збереженню життя на планеті. Адже руйнування озонового шару становить істотну загрозу для здоров’я людей та інших живих істот на Землі.

 

Тож, захистимо озоновий шар РАЗОМ!!!