ГоловнаПро нас Функціональне зонуванняПриродні особливості Діяльність Запобігання проявам корупціїДля відвідувачів НовиниФотогалерея СпівробітництвоКонтакти
Останні новини
1 лютого 2023 о 09:17
Новий сайт НПП «Черемоський»

  В НПП «Черемоський» з’явився новий сучасний сайт. Кожен бажаючий з легкістю може ознайомитись з основними видами діяльності Парку, природними цінностями, долучитись до співпраці або ж заочно познайомитись з командою природозахисників. Зручний функціонал, інтерактивна карта (з цікавими локаціями, маршрутами, варіантами проживання, доступними активностями) та сучасний його вигляд, наповнений якісними фотографіями, дозволить нашим відвідувачам  планувати свої поїздки на територію Парку.  Це сприятиме розвитку туризму, поширенню обізнаності про природні цінності України та важливість їх збереження.


  Такому досягненню завдячуємо Франкфуртському зоологічному товариству https://www.facebook.com/FZS.Ukraine


  Переходьте за посиланням та зберігайте: https://cheremoskyi-park.in.ua/ , там є на що подивитись!

31 січня 2023 о 13:35
Птах року 2023

   Нещодавно Українське товариство охорони птахів оголосило птахом 2023 року мартина звичайного (Chroicocephalus ridibundus L., 1766) з ряду Сивкоподібні (Charadriiformes), який перебуває під опікою Бернської конвенції. Однак, про зустрічі цього виду в НПП «Черемоський» чи на Путильщині загалом поки що не відомо. Натомість, в національному парку відомо про трапляння його відносно далеких родичів, таких як пісочник малий (Charadrius dubius Scopoli, 1786) з родини Сивкові (Charadriidae), набережник палеарктичний (Actitis hypoleucos L., 1758) та слуква лісова (Scolopax rusticola L., 1758) з родини Баранцеві (Scolopacidae). Далі трішки детальніше про особливості цих птахів.

 

30 січня 2023 о 14:46
Про проведення підсумкового заліку працівників служби державної охорони НПП «Черемоський».

  Минулого тижня 25 січня 2023 року заступником директора - головним природознавцем Бураком В.Т. та провідним юрисконсультом Якивюк М.Т.   НПП «Черемоський» у співробітників служби держаної охорони ПЗФ та працівників Перкалабського і Селятинського ПНДВ були прийняті підсумкові заліки згідно раніше проведених тематичних лекцій по затвердженій  навчальній програмі. Всі працівники СДО ПЗФ установи з відповідальністю віднеслись до навчання і як результат успішно склали підсумковий залік.

 

 


Корисні посилання

                                                              Геологічна будова і тектоніка 

 

  Територія НПП "Черемоський" вирізняється складною геологічною будовою, оскільки вона знаходиться в межах 5 структурно (текто)-фаціальних зон. Основна частина (землі, надані парку в постійне користування) приурочена до північно-східної периферії Мармароського кристалічного масиву - прадавнього герцинського ядра Карпат - в смузі контакту трьох основних текто-фаціальних зон. Решта ділянок парку (землі без вилучення) окремими ділянками розміщені в інших складчастих структурах Карпатської гірської системи.
За тектонічним районуванням Українських Карпат (Я.О.Кульчицький, 1974), територія основної частини парку входить  до трьох зон: Мармароської, Рахівської та Сухівської, з-поміж яких Рахівська є найвужчою (ширина до 0,5 км) і буферною між Мармароською (західна частина) та Сухівською (східна). Рахівська і Сухівська належать до Складчастих Карпат і типово для цієї гірської системи насунуті одна на одну. Амплітуда насуву Рахівської структури на Сухівську по всьому фронту значна і сягає, по всьому, 10-15 км. Зазначені насуви кваліфікуються як насуви першого порядку.
Значну амплітуду має також насув Мармароського кристалічного масиву, який на відміну від більш північних насувів шар'яжного типу має всі ознаки насуву основи, тобто разом з осадочними утвореннями чохла в насуві беруть участь і кристалічні породи фундаменту.
Покривно-насувні структури доволі чітко позначаються на характері рельєфу. Так, найпівденніша частина пасма Чорний діл – субпідрядне пасмо Жупани вирізняється згладженістю контурів гребню аж до вирівняних горизонтальних ділянок. Така ж сама картина спостерігається і в південній частині власне пасма Чорний діл навколо вершини Юпаня (1436 м), де завдяки цьому сформувались привершинні болота.
Метаморфічні породи Мармароського масиву також інтенсивно дислоковані. В їх межах спостерігається дрібна складчатість типу гофрування, а також різні за амплітудою порушення типу скидів і підкидів.
Решта території НПП «Черемоський», просуваючись на північний схід, знаходиться в межах Сухівської (південно-західні квартали Ялівецького лісництва), Чорногорської (решта кварталів Ялівецького, Конятинського, Шурдинського та Путильського лісництв), Скибової (Карпатське лісництво) текто-фаціальних зон.