ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
7 липня - День працівника природно-заповідної справи

      Заповідна справа – це важливий напрямок природо-охоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні та типові куточки природи. Заповідання природних територій є найбільш ефективним інструментом збереження природного багатства, саме тому розвиток заповідної справи визнано одним з найважливіших пріоритетів державної політики.

Вчора
Шедеври своїми руками

        Відділ еколого-освітньої діяльності та рекреації пропонує провести цікаво вільний час зі своїми дітками та виготовити своїми умілими ручками веселу поробку «Лелеки». Також пропонуємо індивідуальні розмальовки білого та чорного лелеки, що допоможе дітям привити бережливе ставлення до даних видів птахів, а також сформувати екологічну свідомість щодо збереження  живого біорізноманіття Землі.

Вчора
15 неймовірних фактів про лелек

     1. Гнізда у горах
        Ми звикли бачити лелек у гніздах поруч із хатами. Проте зустрічаються види лелек, які гніздяться високо в горах. Їхні житла знаходять на висоті 1200-2500 метрів над рівнем моря.

Корисні посилання
« назад до переліку

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну
 

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.
         За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно від залежності від тютюну помирає понад 5 мільйонів людей. Серед основних захворювань – серцево-судинні, органів дихання, рак легень, інші види раку.
        Право на здоров'я, право на безпечне навколишнє середовище, гідне майбутнє наших дітей, здорова нація в цілому - це ті чинники, які впливають на світогляд, діяльність та життя кожного громадянина нашої країни.
       Як же це впливає на людину? Найбільший шкідливий вплив курці отримують від нікотину і вуглецю оксиду. На серцево-судинну систему – хронічна перевтома, підвищення артеріального тиску, ішемічна хвороба серця, тромбоз в різних судинах.

       На органи дихання – хронічне запалення дихальних шляхів. Хронічний катар та зниження слуху – це також результат негативного впливу аміаку, що міститься у сигаретному димі. Хронічні трахеїти і бронхіти. Що вже говорити про органи травлення, чуття та ендокринну систему. Страждає підшлункова, постійна печія та нудота. Це лише неповний перелік того, що відчутний і знайомий кожному тютюнозалежному. Звісно, що ми не звертаємо увагу на всі ці показники та статистики до пори до часу. І найнеприємніше у всій цій ситуації те, що саме дорослі є джерелом того, чому їх діти починають курити. Юнацький, ще не окріплий, незміцнілий і несформований дитячий організм з тютюновим димом отримує руйнівний вплив на фізичний і розумовий розвиток.
      Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас, і ми повинні нею займатися, тому що знаємо, що збільшення числа тих, хто кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей протягом найближчого двадцятиріччя.
      Хвороби курців спричиняє не лише активне куріння. Пасивні курці також зазнають ризику отримати одну з них. Пасивне куріння є особливо небезпечним для дітей. За підрахунками ВООЗ, пасивне куріння вбиває щороку 600 000 людей, з яких близько третини — діти.
      Для того, щоб вберегтися від диму, завжди робіть зауваження людям, які курять у громадських місцях, на зупинках міського транспорту та у закладах харчування. Якщо хтось із ваших близьких курить, допоможіть йому побороти цю залежність.
Суспільство мусить дбати про здоров’я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє нашої нації.
      Подумайте про своє майбутнє! Кинути курити – це спосіб знизити рівень тривоги.  Посміхніться – життя прекрасне, озирніться навколо себе скільки прекрасного ми не помічаємо!