ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
17 лютого 2020
Загадкова зима


У лютому зима "згадала", що вона зима і перетворила Національний природний парк "Черемоський» на мальовничий куточок, cюди варто приїхати тим, хто скучив за справжніми зимовими краєвидами.
Не дивлячись на складні погодні умови, та складність доступу до місць несення чергувань, служба державної охорони ПЗФ НПП «Черемоський» цілодобово несе охорону  території парку.
                                          

30 січня 2020
Заняття "У зимовому лісі"

       29 січня провідним фахівцем з екологічної освіти Інною Тонієвич проведено заняття для вихованців старшої вікової категорії Путильського ЗДО «У зимовому лісі». Під час заняття дошкільнятам була представлена презентація «Як тварини зимують взимку», закріпили назви диких тварин. Діти активно відповідали на поставлені запитання, а також дізналися чим дикі тварини харчуються взимку і як добувають собі їжу суворої зимньої пори.

24 січня 2020
НПП "Черемоський" - запорука збереження цінного біорізноманіття Буковинських Карпат

         23 січня провідним фахівцем з екологічної освіти Інною Тонієвич проведено інформаційне заняття для учнів 7 класу Киселицького ЗЗСО «Стежками НПП «Черемоський»  приурочене до Дня заповідників і національних парків.

Корисні посилання
« назад до переліку

24 січня 2020
НПП "Черемоський" - запорука збереження цінного біорізноманіття Буковинських Карпат
 

       Заповідати – означає передавати в спадщину нащадкам щось дороге і цінне. Найбільшим вагомим скарбом нашої держави є її природні багатства, які потребують охорони та збереження. Найвищою формою охорони природи в Україні є заповідники.  Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку. Для збереження цінних ділянок природи в Україні створено 5 біосферних та 19 природних заповідники, 52 національні природні парки,  які здійснюють свою природоохоронну діяльність, керуючись Законом України «Про природно-заповiдний фонд України».
      23 січня провідним фахівцем з екологічної освіти Інною Тонієвич проведено інформаційне заняття для учнів 7 класу Киселицького ЗЗСО «Стежками НПП «Черемоський»  приурочене до Дня заповідників і національних парків.
     На занятті учнівському колективу продемонстровано відеопрезентацію, в якій було розкрито привабливі та унікальні куточки Національного природного парку «Черемоський». Також діти дізналися, які червонокнижні види рослинного та тваринного світу знаходяться під захистом інженерів відділу державної охорони природо-заповідного фонду (ПЗФ) нацпарку, про об’єкти природно-заповідного фонду, які увійшли до території НПП «Черемоський». Споглядаючи презентацію, учні милувалися гірськими краєвидами рідного краю, запам’ятовували рідкісні, червонокнижні види флори та фауни, пізнавали світ дикої природи та формували в своїй свідомості  мету та ідеї збереження всього живого.
      Раніше недоторкану дику природу розглядали винятково як засiб для досягнення людиною власних цiлей, а прiоритетними визнавали господарськi цiнностi природи, наприклад, вiдтворення мисливських видiв тварин для полювання, вирощування лiсу для одержання максимальної кількості деревини. Це призвело до знищення навколишнього середовища, що  відбувається внаслідок вирубування лісів, розорювання земель, з подальшою зміною цільового їх призначення, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва. На даному етапі інтенсивного природокористування міняються цілі та методи заповідання, оскільки швидкими темпами втрачаються природні багатства – основна база існування людства.
      Підвівши підсумки заняття, учням подаровано буклети - путівники «Стежками НПП «Черемоський» та альманах НПП «Черемоський». Відвідавши цікаве заняття учнівський колектив зрозумів що, НПП «Черемоський»  - це невід’ємна незначна частина рідного краю – Путильщини та великого гірського Карпатського масиву, де милують око мальовничі карпатські краєвиди з неповторними гірськими плаями, вершинами, вкритими смерековими лісами, які необхідно заповідати. 
      Оскільки, наше сьогодення - це час активної експлуатації природних ресурсів, то цінні ділянки природи  потребують заповiдання та збереження, як окремих залишкiв природних комплексiв чи їхніх частин, так і цілих дiлянок сушi i водного простору.  Природнi комплекси та об’єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреацiйну цiннiсть i видiленi з метою збереження природної рiзноманiтностi ландшафтiв, генофонду тваринного i рослинного свiту, обов’язково мають мати статус об’єкту природо-заповідного фонду, що сприятиме пiдтриманню загального екологiчного балансу, забезпеченню фонового монiторингу навколишнього природного середовища та збереженню цінного біологічного різноманіття нашої держави.

Т.в.о. начальника відділу еколого-освітньої
роботи та рекреації  - Оксана Томнюк

Провідний фахівець з екоосвіти – Інна Тонієвич