ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
15 серпня 2019
Заняття «Захистимо друзів наших менших»
15 серпня 2019 року у Путильському ЗДО «Дзвіночок» провідним фахівцем з екологічної освіти НПП «Черемоський» Тонієвич І.М. проведено заняття доброти під  назвою «Захистимо друзів наших менших», який присвячений до Міжнародного дня безпритульних тварин.         
14 серпня 2019
17 серпня – Всесвітній день безпритульних тварин
Всесвітній день безпритульних (бездомних) тварин засновано на початку 1990-х на підтримку ініціатив волонтерських організацій із захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду. Його відзначають у третю суботу серпня.
14 серпня 2019
Освячено капличку на честь святого Євстахія Плакиди
На високогір"ї Карпат, де височіє гора Томнатик, здалека видніється каплиця на честь святого мученика Євстафія Плакиди. Каплиця споруджена за ініціативи та підтримки працівників НПП «Черемоський». 13 серпня біля каплиці провели богослужіння у день пам’яті святого мученика Євстафія Плакиди, який, як відомо, є покровителем звірів.
Корисні посилання
« назад до переліку

18 липня 2019
День «Не наступайте на бджіл». Вони дуже потрібні природі.
 
З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одне з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі і унікальні за своїм складом продукти, але і запилює  рослини, сприяючи продовженню життя на Землі.
 Бджоли більше всіх комах схожі на людей! Як люди, вони створюють сім’ї, живуть у великих містах і працюють . Бджоли старше людини на 28 мільйонів років! Дикі бджоли живуть у дуплах дерев, скелях і невеликих печерах. Про те, що бджолині гнізда – цінна здобич, древні люди знали і ретельно полювали за ними, щоб добути мед і віск. Це було справою небезпечною і важкою. Зараз ці дивовижні комахи і люди живуть дружно.
Користь бджіл для людини пояснюється тим, що всі продукти бджільництва є природними антибіотиками. Вони, на відміну від фармацевтичних препаратів, що знищують патогенну і корисну мікрофлору з однаковою силою, діють вибірково, перешкоджаючи росту і розвитку шкідливих мікроорганізмів. Бджола в процесі життєдіяльності виробляє наступні речовини: мед, пергу, маточне молочко, прополіс, віск, бджолина отрута. Навіть мертва бджола має ряд цілющих властивостей.
Завдяки бджолі людина бурхливо розвинула сільськогосподарську діяльність, вирощуючи для себе і корму худоби. Бджілки-трудівниці невтомно запилюють рослини на полях розміром у десятки тисяч гектарів.
 Людині не вижити без цих працьовитих комах. Бджілка працює щодня, вмираючи в польоті. Вона піклується про людей, а ми – ні. За останні 100 років зникло більше половини видів бджіл. Вчені підрахували, що через 4 роки після повного зникнення цієї корисної комахи з лиця планети людство загине від голоду та нестачі кисню.