ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Бесіда “День кота в Європі”
15. 02. 2019 року т.в.о. начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Х. М. Маковійчук з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО  провела бесіду на тему “День кота в Європі”.
Сьогодні
Колектив НПП "Черемоський" щиро вітає Вас зі Стрітенням Господнім
Сльозою скапують бурульки,
І снігові зникають кульки,
Від сонця, що радіє свято,
Рум’янцем бавиться завзято.
Ця зустріч - на людське спасіння,
З великого боговоління,
У день побаченої днини -
Єднання Бога і Людини.
Хай будуть відчуття погодні,
Огорнуть ласки нас Господні,
Щоб нам вдалося зрозуміти
Старі і нові заповіти...
А Стрітенська свіча палає,
Гріховність люду очищає.
13 лютого 2019
Запрошуємо ознайомитись із еколого-туристичними маршрутами на території НПП "Черемоський"
Працівниками відділу еколого-освітньої роботи та рекреації розроблено туристичний путівник “Стежками НПП “Черемоський”.  В путівнику надана інформація про туристичні маршрути, які пролягають через мальовничу територію НПП «Черемоський». Тут Ви знайдете дані про протяжність маршрутів, маркування на них, та опис цікавих об’єктів, та захоплюючі дух краєвиди.  
Корисні посилання

Екологічна стежка

"Полонинські мандри"

 

  Основною метою даної стежки є огляд найбільш привабливих місць для туристів які є на території національного природного парку "Черемоський". Під час прогулянки ми маємо змогу про дегустувати кришталево чисту, мінеральну воду з карпатських джерел та потоків, отримати естетичну насолоду від спостереження за гірським водоспадом та гірськими краєвидами, подихати насиченим киснем та ароматом ялин повітрям, в період цвітіння польових трав під наглядом майстрів лісу можна назбирати трав та ягід для заварювання взимку чаю, послухати спів та поспостерігати за пташками.                                                                                                                                     

   Оповиті таємничістю гори зачаровують та  приваблюють туристів. Проте не всі в горах відпочивають. Для деяких людей вони уособлюють важкий труд, мова йде про полонинників, вівчарів які випасають свою худобу на цих пагорбах, як це робили їхні предки. Клімат на даній території мінливий та суворий що створює неабиякі складні умови для проживання. І так від середини весни по середину осені полонинники миряться з примхами стихії, присутністю диких звірів та відсутністю цивілізації.
 

На території парку зростає велика кількість червоно книжних рослин та проживає велика кількість тварин. Наприклад урочище "Великий Камінь" що на хребті Чорний Діл. Велика кількість рослин пояснюється різноманіттям ґрунтів, кожен з яких утворює унікальні умови зростання для свого виду флори, деякі навіть сприяють утворенню цілих біоценозних угрупувань. На хребті Чорний Діл знаходиться печера з найбільшим вертикальним спуском в чернівецькій області глибина якої складає 40 м.. Напревеликий жаль туди нам не потрапити оскільки посторонім вхід на заповідну територію заборонений, та й заважати науковцям проводити дослідницькі роботи не потрібно. 

  А от на гору Томнатик яка знаходиться на паралельному хребті під назвою Яровиця потрапити можна. Дана гора цікава тим що на ній знаходиться розформована військова частина.

  Недивлячись на все найбільшим багатством Карпат є хвойні ліси. Пройшовши стежкою по полю відчуваєш зміну ароматів, вітер прекрасно змінює літню спеку на прохолодне повітря принесене від гірської річки. Заходимо в ліс і знову відчуваємо контрастну зміну повітря з польового на лісове. Легені вдихають чисте несичене киснем та єфірами які виділяють хвойні дерева під час переробки вуглекислого газу на кисень. Цікавий факт про ялину, за добу вона виділяє близько 2 кілограм кисню, що є добовою нормою для 62 дорослих людей.

 

Пройшовшись лісом  ви отримаєте енергії на наступні місяці, заряд додасть вам наснаги та натхнення не тільки в роботі але й в особистому житті, сили не загубитися в повсякденні рутині.