ГоловнаПро насПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Чекаємо на Ваші роботи!!!
 Національний природний парк “Черемоський” інформує про те, що підходять до завершення наступні  конкурси:
- конкурс на кращу новорічну казку “Збережи життя ялинці” до 15 грудня 2018р.;
- конкурс дитячого малюнка “Ой, хто, хто Миколая любить” до 17 грудня 2018р.
  Переможці конкурсів будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Чекаємо на Ваші роботи!
Вчора
11 грудня - Міжнародний день гір
11 грудня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації    Фрей Т. Ю. з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО було проведено бесіду присвячену Міжнародному дню гір.
Вчора
Конкурс "Краща новорічна композиція".

НПП "Черемоський" доводить до Вашого відома про проведення конкурсу "Краща новорічна композиція".Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами.Бажаємо успіху всім учасникам!
Корисні посилання

Екологічна стежка

"Полонинські мандри"

 

  Основною метою даної стежки є огляд найбільш привабливих місць для туристів які є на території національного природного парку "Черемоський". Під час прогулянки ми маємо змогу про дегустувати кришталево чисту, мінеральну воду з карпатських джерел та потоків, отримати естетичну насолоду від спостереження за гірським водоспадом та гірськими краєвидами, подихати насиченим киснем та ароматом ялин повітрям, в період цвітіння польових трав під наглядом майстрів лісу можна назбирати трав та ягід для заварювання взимку чаю, послухати спів та поспостерігати за пташками.                                                                                                                                     

   Оповиті таємничістю гори зачаровують та  приваблюють туристів. Проте не всі в горах відпочивають. Для деяких людей вони уособлюють важкий труд, мова йде про полонинників, вівчарів які випасають свою худобу на цих пагорбах, як це робили їхні предки. Клімат на даній території мінливий та суворий що створює неабиякі складні умови для проживання. І так від середини весни по середину осені полонинники миряться з примхами стихії, присутністю диких звірів та відсутністю цивілізації.
 

На території парку зростає велика кількість червоно книжних рослин та проживає велика кількість тварин. Наприклад урочище "Великий Камінь" що на хребті Чорний Діл. Велика кількість рослин пояснюється різноманіттям ґрунтів, кожен з яких утворює унікальні умови зростання для свого виду флори, деякі навіть сприяють утворенню цілих біоценозних угрупувань. На хребті Чорний Діл знаходиться печера з найбільшим вертикальним спуском в чернівецькій області глибина якої складає 40 м.. Напревеликий жаль туди нам не потрапити оскільки посторонім вхід на заповідну територію заборонений, та й заважати науковцям проводити дослідницькі роботи не потрібно. 

  А от на гору Томнатик яка знаходиться на паралельному хребті під назвою Яровиця потрапити можна. Дана гора цікава тим що на ній знаходиться розформована військова частина.

  Недивлячись на все найбільшим багатством Карпат є хвойні ліси. Пройшовши стежкою по полю відчуваєш зміну ароматів, вітер прекрасно змінює літню спеку на прохолодне повітря принесене від гірської річки. Заходимо в ліс і знову відчуваємо контрастну зміну повітря з польового на лісове. Легені вдихають чисте несичене киснем та єфірами які виділяють хвойні дерева під час переробки вуглекислого газу на кисень. Цікавий факт про ялину, за добу вона виділяє близько 2 кілограм кисню, що є добовою нормою для 62 дорослих людей.

 

Пройшовшись лісом  ви отримаєте енергії на наступні місяці, заряд додасть вам наснаги та натхнення не тільки в роботі але й в особистому житті, сили не загубитися в повсякденні рутині.