ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
11 червня 2021
Робоча зустріч наукових співробітників НПП "Черемоський" із провідними науковцями України в галузі геоботаніки та екології

   7-9 червня 2021 року до НПП «Черемоський» завітали провідні науковці України в галузі геоботаніки та екології із робочим візитом. Зокрема, Яків Петрович Дідух– академік Національної академії наук України, професор, доктор біологічних наук, Ілля Ілліч Чорей– професор, доктор біологічних наук, Василь Васильович Буджак– доктор біологічних наук.
    Яків Петрович Дідух підписав для науково-дослідного відділу НПП «Черемоський» примірник Червоної книги України. Рослинний світ за його редакцією.

10 червня 2021 о 15:18
Поновлення туристичного маршруту «Дорогою до небес»

      Літо — це пора відпочинку та оздоровлення. 8-9 червня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Терен Аллою та провідним фахівцем з рекреації Іліщук Інною, здійснено виїзд на територію НПП «Черемоський», з метою поновлення маркування еколого-туристичних маршрутів.
      Безпека туристів — це важливий чинник розвитку туризму. Промарковані маршрути користуються популярністю, адже вони дають можливість побачити красу Карпат.

10 червня 2021 о 13:54
Екозаняття - «Охорона біологічного різноманіття на територіях ПЗФ»

        До відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища з вихованцями Дихтинецького ДНЗ в групі «Ромашка» проведено екологічне заняття на тему: «Охорона біологічного різноманіття на територіях природо-заповідного фонду». Провідним фахівцем з рекреації НПП «Черемоський» О.Томнюк здійснено розробку уроку та представлено роздатковий матеріал, наочності, що дали дітям можливість ознайомитись з біологічним різноманіттям Національного парку. Вихователь І.О.Маковійчук ознайомила вихованців з видовим багатством флори і фауни нашого краю, рідкісними, червонокнижними видами, які потребують збереження та охорони. Також вихователь вміло, в зрозумілій для дітей формі, ознайомила їх з основними заходами збереження біорізноманіття, формуючи екологічну свідомість дитини, етичне та бережне ставлення до живої природи, виховуючи любов до рідного краю.

Корисні посилання
« назад до переліку

01 червня 2021 о 15:14
"Мальовнича вершина Яловичорських гір - гора Яровиця"
 

       Продовжуємо мандрівку національним природним парком «Черемоський» та в подальшому знайомимось з його мальовничими природними об’єктами…
       Гора Яровиця (1574 м) - це найвища точка Чернівецької області, Буковинських Карпат, на вершині якої встановлено хрест та меморіальну плиту, який символізує Буковинське віче - народні збори, організовані 3 листопада 1918 року (м. Чернівці) Українським крайовим комітетом, де було проголошено возз'єднання Північної Буковини із Західноукраїнською Народною Республікою та злуку з «Великою Україною».
      Буковинське народне віче стало знаковою подією для кожного буковинця. Про неї пам'ятають, в різних форматах відзначають всі наступні роки. З настанням Незалежності України ця подія відмічається особливо широко. Впродовж 9-ти років функціонування НПП «Черемоський», співробітниками Парку регулярно здійснюються туристичні походи на г. Яровиця, з нагоди вшанування Дня незалежності України та Буковинського віче.
      Початок весни на теренах НПП "Черемоський" віщує  поява перших, тендітних квітів – первоцвітів. Більшість полонин в весняну пору вкриті масою первоцвітів. Протягом березня-квітня можна спостерігати масове цвітіння шафрану Гейфеля та підсніжника звичайного. На протязі всього весняного періоду своєю незвичайною красою цвітіння вражають також тирлич безстебловий, зозулинець травневий, билинець довгорогий та  ніжний первоцвіт полонинський. Мандруючи околицями найвищої гірської вершини Чернівецької області, з березня по вересень туристи мають змогу милуватись мальовничим, різнобарвним цвітінням високогірних полонин та відчути аромат альпійської рослинності. 
     Із найвищої вершини Чернівецької області відкриваються мальовничі ландшафти та краєвиди на величні Румунські Карпати, гору Гриняву, долини річок Сарата та Білого Черемошу, хребта Чорний Діл – найдавнішого ядра стародавньої Мармароської гірської системи.
                                                                                                   Фото та текст О. ТОМНЮК