ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
11 червня 2021
Робоча зустріч наукових співробітників НПП "Черемоський" із провідними науковцями України в галузі геоботаніки та екології

   7-9 червня 2021 року до НПП «Черемоський» завітали провідні науковці України в галузі геоботаніки та екології із робочим візитом. Зокрема, Яків Петрович Дідух– академік Національної академії наук України, професор, доктор біологічних наук, Ілля Ілліч Чорей– професор, доктор біологічних наук, Василь Васильович Буджак– доктор біологічних наук.
    Яків Петрович Дідух підписав для науково-дослідного відділу НПП «Черемоський» примірник Червоної книги України. Рослинний світ за його редакцією.

10 червня 2021 о 15:18
Поновлення туристичного маршруту «Дорогою до небес»

      Літо — це пора відпочинку та оздоровлення. 8-9 червня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Терен Аллою та провідним фахівцем з рекреації Іліщук Інною, здійснено виїзд на територію НПП «Черемоський», з метою поновлення маркування еколого-туристичних маршрутів.
      Безпека туристів — це важливий чинник розвитку туризму. Промарковані маршрути користуються популярністю, адже вони дають можливість побачити красу Карпат.

10 червня 2021 о 13:54
Екозаняття - «Охорона біологічного різноманіття на територіях ПЗФ»

        До відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища з вихованцями Дихтинецького ДНЗ в групі «Ромашка» проведено екологічне заняття на тему: «Охорона біологічного різноманіття на територіях природо-заповідного фонду». Провідним фахівцем з рекреації НПП «Черемоський» О.Томнюк здійснено розробку уроку та представлено роздатковий матеріал, наочності, що дали дітям можливість ознайомитись з біологічним різноманіттям Національного парку. Вихователь І.О.Маковійчук ознайомила вихованців з видовим багатством флори і фауни нашого краю, рідкісними, червонокнижними видами, які потребують збереження та охорони. Також вихователь вміло, в зрозумілій для дітей формі, ознайомила їх з основними заходами збереження біорізноманіття, формуючи екологічну свідомість дитини, етичне та бережне ставлення до живої природи, виховуючи любов до рідного краю.

Корисні посилання
« назад до переліку

31 травня 2021 о 10:08
"Запізнілі первоцвіти"
 

             Погода цієї весни, не озираючись на глобальне потепління, посунула період  розквіту і весняного буяння квітів далеко в травень. Тільки шафранчики Crocus heuffelianus не піддалися – сніг не сніг, холод не холод, а вегетували впевнено і переможно, і  у другій декаді травня практично відцвіли , залишивши окремі екземпляри для насолоди запізнілим природолюбам…
            Бузкове вовче лико Daphne mezereum радісно квітне, підставляючи суцвіття то сонцю, то дощу, то снігу.  Сором’язливо виглядає із затишних куточків узлісся зубниця Dentaria glandulosa . І , ніби розсипані по траві лусочки сонця, красуються невеличкі квіточки жовтяниці черговолистої Chrysosplenium alternifolium. А кремена біла Petasites albus  гордо демонструє всім пергідрольну зачіску! Здаля помітно й квіти калюжниці Caltha palustris.
            Берегами р.Сарата окремими латочками лише  починають квітнути  медунка Pulmonaria officinalis та анемона Anemone nemorosa. Бережуть, певно, сили до початку літа.
            Де-не-де по луках видніються перші розквітлі підсніжники звичайні Galanthus nivalis.
           У вологих затінках несуть службу розвідники-макроміцети стробілюруси  Strobilurus esculentus  та впевнено сидять на зайнятих ще взимку позиціях трутовики Lentinus brumalis . Гарно почувають себе на рідному субстраті панеолюси Panaeolus semiovatus  та гливи Pleurotus ostreatus.
            У Тритоновому болітці саме зараз шлюбна пора… Не будемо заважати!