ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Земля об’єднує нас

     Вчора 22 квітня сонячного весняного дня вся Україна святкувала  Всесвітній день Землі. Ця подія об`єднує людей планети заради охорони середовища і не могли залишитися байдужими до цього дня  вихователі та вихованці Путильського ЗДО «Дзвіночок», а також до святкування приєдналися працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації НПП «Черемоський». На подвір’ї установи панував рух та гармонія, вихователі разом зі своїми вихованцями провели озеленення своїх дитячих майданчиків.

Сьогодні
На сторінках газети "Карпати"

     НПП "Черемоський на сторінках місцевої газети "Карпати".

"Газета "Карпати" : Вітаю, любі читачі | Facebook

Вчора
Всесвітній день ЗЕМЛІ!

      Щороку 22 квітня люди відзначають Всесвітній день Землі. Цей день покликаний привернути увагу людини до проблем, які вона створює своєю діяльністю. Це символічне свято присвячене любові та турботі про наш спільний дім. Саме 22 квітня в усіх куточках Землі проводять різноманітні акції та заходи, які спонукають людей бути відповідальнішими та уважнішими до вразливого навколишнього середовища нашої планети.

Корисні посилання
« назад до переліку

02 квітня 2021
Мікобіота потребує охорони
 

      Працівники науково-дослідного відділу завершують роботу над черговим – дев’ятим – томом Літопису природи НПП «Черемоський», який є підсумком всієї роботи Парку за 2020 рік. В цьому томі викладені результати  польових досліджень науковців парку та спостережень працівників Перкалабського та Селятинського ПНДВ, а також  вивчення гербарних матеріалів та аналізу літературних джерел.
     При дослідженні флори, мікобіоти та фауни НПП "Черемоський" особлива увага була зосереджена на виявленні нових місцезростань видів, занесених до Червоної книги України,  як  в  парку, так і на прилеглих до парку територіях.
     Зокрема, в минулому році на території НПП «Черемоський» не виявлено нових видів грибів, занесених до Червоної книги України, але підтверджене Гребенщиковим В.О. та Юзик Д.І.  місцезростання хряща-молочника деревного (Lactarius lignyotus) на північному схилі Чорного Долу, в околицях Перкалабського ПНДВ (два локалітети, приблизно за  150 метрів один від одного).
    На прилеглій до Парку території виявлено (Гребенщиков В.О., Платановський М.П.) нове місцезростання червонокнижної  феолепіоти золотистої (Phaeolepiota aurea) праворуч дороги Путила – Рижа та підтверджене (Гребенщиков В.О.) місцезростання білопавутинника бульбастого (Leucocortinarius bulbiger) на східному  краї  пасовища Прочерть ( рис. 1 – 3, Фото Гребенщикова В.О.).
     Відрадно, що ці види для жителів Путильщини, та й для інших грибарів,


харчової цінності не мають,
тому, сподіваюсь, їхнім популяціям ніщо не загрожує…

 

Рис.1. Хрящ- молочник деревний,  Lactarius lignyotus Fr. Північний край Чорного Долу. 23.07.2020.

Рис.2. Феолепіота золотиста,  Phaeolepiota aurea (Matt.) Maire. Праворуч дороги Путила – Рижа. 05.10.2020.

 

Рис.3. Білопавутинник бульбастий, Leucocortinarius bulbiger  (Albertini & Schweinitz) Singer.  Східний край пасовища Прочерть. На тому ж місці, що й у минулому році. 12.11.2020.

 

Ст. н. сп. НПП «Черемоський» В.Гребенщиков