ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
6 березня 2021
Зі Святом Весни!
3 березня 2021
Виїзд на територію Селятинського ПНДВ

     Адміністрацією НПП «Черемоський" у складі в.о директора Томнюк О. П. , відділом господарського забезпечення та рекреаційного благоустрою спільно з фінансово-економічним відділом, здійснено виїзд на територію Селятинського ПНДВ для обстеження рекреаційних місць, аншлагів, інформаційних, вказівних знаків, з метою обчислення нанесених збитків через складні погодні умови на протязі зимового періоду і розрахунку коштів для відновлювальних робіт.

 

2 березня 2021
Всесвітній день дикої природи

       3 березня відзначається Всесвітній день дикої природи. Тема цьогорічного Дня дикої природи - «Ліси та засоби до існування: підтримання людей та збереження планети». Його мета: підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, флори і фауни, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв'язок із рівнем корінних народів і місцевих громад, пропагувати цінність практик та знань, що сприяють встановленню більш стійких відносин із цими важливими системами та просування моделі і практики управління лісами та лісовими ресурсами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, їх екосистем.

Корисні посилання
« назад до переліку

17 лютого 2021
Туристична діяльність, як головна форма
 

    Туристична діяльність, як головна форма рекреації в НПП «Черемоський» належить до видів суспільної практики з яскраво вираженою ресурсною орієнтацією. Ефективність туристичної діяльності парку, значною мірою, залежить від адекватної оцінки всього комплексу туристичних ресурсів. Тому відділом господарського забезпечення та рекреаційного благоустрою при облаштуванні туристичних маршрутів спрямовано роботу на природні ресурси, які можуть сприйматися зором, наприклад, пейзажі, захід чи схід сонця, мальовничі ландшафти. Це так званий екологічний туризм, тому що туристично-рекреаційна діяльність на таких маршрутах, негативно не впливає на природні ресурси і екосистему в цілому.
      Вивчено туристський інтерес, як перспективу одержання туристом об'єктивної інформації, позитивних емоцій або потенційну можливість задовольнити заплановану потребу туриста в конкретній, на початку частково відомій, туристичній послузі, туристичному товарі й туристичному продукті, заснованих на певному комплексі туристичних ресурсів, що є об'єктами туристського інтересу.
     Об'єкти туристського інтересу — визначні пам'ятки, природні об'єкти і природно-кліматичні зони, спроможні задовольнити потреби туриста під час проходження туристичного маршруту:
— надання туристові інформації про конкретний туристичний об'єкт, необхідної й достатньої для переконливої мотивації вибору подорожі саме у цю місцевість і до цього об'єкта;
— достатньо комфортне і безпечне переміщення туриста до цієї місцевості по вибраному маршруті;
— повна інформація про протяжність, тривалість перебування на маршруті;
— кліматичні і погодні умови маршруту;
— місця зупинки для відпочинку.
    Турист за своєю природою є допитливим. Він хоче пізнати (побачити, почути, доторкнутися, спробувати тощо) щось нове, невідоме або ж особисто переконатися в тих властивостях певного об'єкта, про які він прямо або опосередковано довідався з різноманітних джерел про даний маршрут і надав перевагу перед іншими маршрутами пропонованих йому парком.
     Важливим чинником який потрібно враховувати при прокладанні і облаштуванні маршрутів на території парку є туристичне враження — комплекс емоцій, здебільшого позитивних, духовний і фізичний стан туриста, що сформувалися під впливом споживання туристичних послуг, придбання туристичних товарів, споживання туристичного продукту.
     Туристське враження виникає під час екскурсій, споглядання мальовничих природних ландшафтів, відвідування рекреаційних об’єктів, пам’яток природи  та архітектури, тощо. Оскільки основним завданням туризму є задоволення потреб у відпочинку і розвагах, то людина, купуючи туристичні послуги, природно планує одержати позитивні емоції у процесі пізнання, оздоровлення тощо.
    Територія НПП «Черемоський» багата туристичними ресурсами, які слугують основою для створення рекреаційно-туристичної інфраструктури парку.
     Туристичні ресурси НПП мають такі основні властивості:
— привабливість;
— кліматичні умови;
— доступність;
— середню ступінь дослідженості з високим науковим інтересом ;
— екскурсійна значущість;
— пейзажні й екологічні характеристики;
— потенційний запас;
— різноманітні способи використання.
Ці ресурси можна застосовувати з оздоровчою, туристичною, спортивною та пізнавальною метою.
      Для більш інформативної доступності до пам’яток природи, рекреаційних об’єктів і в цілому території парку  науково - дослідним відділом, відділом еколого - освітньої роботи та рекреації, відділом державної охорони ПЗФ, відділом господарського забезпечення  та рекреаційного благоустрою започатковано роботу над інтернет-банком де будуть внесені всі дані про рекреаційний потенціал НПП «Черемоський».

 

  Начальник відділу господарського забезпечення
                                               та рекреаційного благоустрою        
Євген Кіцул