ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Вчора
Екомарафон «Збережи ялинці життя»

     Щороку співробітники Національного природного парку «Черемоський» проводить екологічний марафон - «Збережи ялинці життя», яка проходить протягом грудня місяця та передбачає запобігання вирубок молодих хвойних дерев. Дана акція дозволяє допомогти дітям навчитися бути уважним до світу, що оточує їх, вимагає любові та захисту, пробудження в їхніх душах співчуття та розуміння важливості Природи, життя в усіх його проявах.

Вчора
Подорож у світ тварин

       30 листопада - присвячений домашнім тваринам. Практика показує, що дбайливе ставлення до тварин, запобігає жорстокій поведінці у майбутньому, саме тому заняття «Подорож у світ тварин» було присвячене дню доброти. Працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації  НПП «Черемоський» запропонували дошкільнятам середньої групи ДЗО «Дзвіночок» виготовити з паперу своїми руками домашню тваринку кішку.

Корисні посилання
« назад до переліку

05 листопада 2020
Навчимося використовувати папір раціонально!
 

   Майже кожна людина любить погуляти у місцевому парку або поблукати незвіданими стежками у лісі, чи просто посидіти і почитати цікаву книжку під затишною кроною зеленого дерева.
    Мало хто знає, що з одного дерева, віком до 10 років, можна виготовити лише 25 пачок офісного паперу. А взагалі у світі існує 400 видів паперу. Його виготовляють із різних видів деревини: сосни, ялини, дуба або клена. За приблизними підрахунками, для виробництва 1 тони паперу необхідно аж 17 дерев. Протягом року у світі виготовляється близько 350 мільйонів тон паперу. Варто задуматися над втратою колосальної кількості дерев для виробу паперу лише за один рік! А якщо врахувати, що сьогодні без паперових носіїв не обійтися – то це взагалі загрожує катастрофою для наших нащадків!
     5 листопада, провідним фахівцем з екологічної освіти Інною Тонієвич проведено заняття - «Навчимося використовувати папір раціонально», з вихованцями середньої групи  Путильського ЗДО «Дзвіночок». Метою даного заняття є виховати позитивне ставлення до природи, сформувати уявлення про значення дерев в житті людини і тварин, розкрити почуття турботи до навколишнього середовища через бережне ставлення до дерев.
    Більшу частину використаного паперу можна переробити і використати повторно. Збір і переробка макулатури є важливим кроком для захисту диких тварин від зникнення, адже тоді зменшується вирубка лісів. Проте на жаль у нашій країні для потреб паперової промисловості все ще вирубуються величезні площі лісу, в основному дерев хвойних порід. Використання макулатури, як початкової сировини для виробництва паперу, знижує споживання деревини і, тим самим, зберігає місця існування всього видового біорізноманіття, зокрема багатьох вищих хребетних тварин і птахів.
    Інна Тонієвич розповіла діткам про те, що макулатурі можна дати друге життя, наприклад відправити на переробку, або виготовити з підручних матеріалів будь-який витвір мистецтва, наприклад за допомогою пап’є-маше.  За допомогою цієї техніки було виготовлено макет планети Земля у вигляді шару, який вихованці разом з вихователем Ольгою Дорубець своїми умілими рученятами розфарбують Планету, якою вони бачать своїми очима.
    В кінці заняття, незважаючи на прохолодний осінній день,  дітки активно взяли участь у веселій танцювальній руханці.
   Тож, закликаємо усіх громадян, учнів, дітей до економного, раціонального використання природних ресурсів, оберігаючи  та примножуючи лісові багатства нашого краю.