ГоловнаПро нас Функціональне зонуванняПриродні особливості Діяльність Запобігання проявам корупціїДля відвідувачів НовиниОнлайн-зустріч щодо комунікаційної діяльності НПП «Черемоський»Фотогалерея СпівробітництвоКонтакти
Останні новини
9 травня 2022 о 13:08
Результати моніторингу біорізноманіття НПП «Черемоський»

   02-04 травня 2022 р. науковим співробітником, канд. біол. наук Діаною ЮЗИК здійснено науково-дослідницьку експедицію на територію Парку. Метою експедиції було провести моніторинг видового складу, чисельності та фенологічних явищ в житті біорізноманіття НПП «Черемоський» на зоологічних постійних пробних площах (далі – ППП) та фенологічних пунктах шляхом пішохідної маршрутної екскурсії та з автотранспорту на маршрутах Перкалабське природооохоронне науково-дослідне відділення (ПНДВ) – міні ГЕС на р. Сарата – Кортузіанський водоспад; Перкалабське ПНДВ – ур. Верищиха; Перкалабське ПНДВ – міні ГЕС на р. Сарата – с. Сарата (кв. 36) – ур. Чорний.

6 квітня 2022 о 11:05
Огляд туристичних маршрутів та стежок

   Після зимового періоду працівниками відділу еколого-освітньої роботи та рекреації здійснено виїзд на територію парку «НПП Черемоський», де було проведено огляд туристичних маршрутів та стежок, які потребують часткового поновлення маркувальних знаків та прочистки.

6 жовтня 2026 о 09:58
Квітковий туризм територією НПП «Черемоський»

   Цвітіння – відповідальна пора в житті рослин і час великої уваги до них людей. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. Це особливо стосується ранньоквітучих рослин, або, як їх точніше називають – первоцвітів.

 

 

Корисні посилання
« назад до переліку

06 липня 2020
15 неймовірних фактів про лелек
 

 1. Гнізда у горах
Ми звикли бачити лелек у гніздах поруч із хатами. Проте зустрічаються види лелек, які гніздяться високо в горах. Їхні житла знаходять на висоті 1200-2500 метрів над рівнем моря.
2. Любителі змій
Ми добре знаємо, що лелеки вишукують коло води жаб, рибу, також виловлюють великих комах. Проте відомо, що лелеки можуть ласувати різними видами змій.
3. Вороги лелек
Незважаючи на великі розміри, білі лелеки – достатньо беззахисні птахи. На них можуть напади навіть інші хижі птахи, наприклад, орли. А от африканськими лелеками часто ласують крокодили.
4. Сон лелек
Ці дивовижні птахи завжди сплять виключно стоячи на одній лапі. Цікаво, що уві сні лелека може почергово змінювати лапи. І як дослідили вчені, при цьому птах навіть не прокидається.
5. Розміри та вага гнізд
Своє житло птахи будують надійно, укріплюючи хмизом, травою, гілками дерев у декілька рядів. От і не дивно, що в середньому гніздо білого лелеки важить до 250 кг, а його діаметр – 1,5 метри.
6. Гніздо у спадок
Виявляється, у лелек та орлів гнізда передаються від батьків дітям. Кожне нове покоління лелек, звичайно ж, ремонтує своє гніздо, проте немає необхідності будувати нове. Дослідники знайшли найстаріше лелече гніздо в Європі, вік якого – 400 років.
7. Боязнь людей
Білі лелеки – наші супутники. Вони завжди оселяються поруч із людиною. Чимало лелечих родин повертається щороку в одне й те саме гніздо. Птахи так звикають до господарів двору, що можуть брати запропоновану їжу з рук. Проте чорні лелеки, навпаки, дуже боязкі, вони завжди остерігаються людей і селяться якнайдалі. Чорний лелека занесений до Червоної книги України та охороняється іншими міжнародними природоохоронними переліками.
8. Не бояться вогню
Ці птахи не розуміють загрози від вогню та зовсім не бояться жару. Існує чимало прикладів, коли лелеки забирали гілки з тліючого вогнища, аби збудувати гніздо. Вони приносять таку гілку в житло й нажаль в результаті цього гніздо повністю згорає.
9. Хижі лелеки
В Україні лелеки – беззахисні птахи, які мають чимало ворогів. Проте на африканському континенті мешкає лелека марабу. Цей птах – хижак. Він виловлює дрібних гризунів, краде пташенят в менших птахів. В Африці марабу зустрічається так часто, що місцеві жителі не звертають на них уваги. Для африканців марабу – те саме, що для нас голуб чи горобець.
10. Дзьоб птаха
Лелеку легко впізнати по яскраво-червоному дзьобу. Проте у пташенят він завжди чорний.
11. Тривалість життя
Лелеки - довгожителі. Зазвичай тривалість життя білого лелеки – 10-15 роки, але зафіксовані випадки, коли вік лелеки досягав 33-35 років. А от чорні лелеки живуть по 48 років.
12. Як спілкуються
Лелеки – мовчазні птахи, вони практично не здатні видавати звуки. Лелеча мова – це посвистування, клацання дзьобом, шипіння.
13.  Лелечі крила
Розмах крил білого лелеки може досягати двох метрів.
14.  Пташиний політ
Вчитися польоту пташенята лелеки починають в двомісячному віці, а розмір розмаху крил дорослого лелеки досягає – 155 - 200 см.
15.  Здорове потомство
Слабких і хворих пташенят лелеки безжально викидають з гнізда.