ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
7 липня - День працівника природно-заповідної справи

      Заповідна справа – це важливий напрямок природо-охоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні та типові куточки природи. Заповідання природних територій є найбільш ефективним інструментом збереження природного багатства, саме тому розвиток заповідної справи визнано одним з найважливіших пріоритетів державної політики.

Вчора
Шедеври своїми руками

        Відділ еколого-освітньої діяльності та рекреації пропонує провести цікаво вільний час зі своїми дітками та виготовити своїми умілими ручками веселу поробку «Лелеки». Також пропонуємо індивідуальні розмальовки білого та чорного лелеки, що допоможе дітям привити бережливе ставлення до даних видів птахів, а також сформувати екологічну свідомість щодо збереження  живого біорізноманіття Землі.

Вчора
15 неймовірних фактів про лелек

     1. Гнізда у горах
        Ми звикли бачити лелек у гніздах поруч із хатами. Проте зустрічаються види лелек, які гніздяться високо в горах. Їхні житла знаходять на висоті 1200-2500 метрів над рівнем моря.

Корисні посилання
« назад до переліку

16 травня 2020
Пам'ятка для грибників
 

           При зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно дотримуватись основних правил.
• Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні. Якщо сумніваєтеся в тому, що даний вид грибів можна вживати в їжу, краще взагалі його не рвіть. Адже, одна єдина бліда поганка, що попалася разом з іншими сто їстівними грибами, може забрати життя.
• Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві і зіпсовані.
• Не куштуйте гриби в сирому вигляді.
• Не збирайте гриби в оцинковані відра, там вони швидко окислюються і втрачають свої смакові якості. За грибами треба ходити з кошиком з лози або іншою тарою з природного матеріалу. Не можна збирати гриби і в целофанові пакети, там вони дуже швидко псуються через нестачу повітря.
• Не збирайте гриби в дуже спекотну погоду. Висока температура повітря сприяє накопиченню отруйних речовин в грибів і провокує їх швидке псування.
Принесені додому гриби, повинні бути зразу ж посортовані по окремих видах і знову ретельно переглянуті на наявність отруйних грибів. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від грунту і сміття. У деяких грибів (маслюки, сироїжки) знімають з капелюшка плівку. Гриби обов’язково в день збору повинні піддаватися кулінарній обробці.

 

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я  ТА  ЗДОРОВ’Я  ВАШИХ  РІДНИХ!