ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
7 липня - День працівника природно-заповідної справи

      Заповідна справа – це важливий напрямок природо-охоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні та типові куточки природи. Заповідання природних територій є найбільш ефективним інструментом збереження природного багатства, саме тому розвиток заповідної справи визнано одним з найважливіших пріоритетів державної політики.

Вчора
Шедеври своїми руками

        Відділ еколого-освітньої діяльності та рекреації пропонує провести цікаво вільний час зі своїми дітками та виготовити своїми умілими ручками веселу поробку «Лелеки». Також пропонуємо індивідуальні розмальовки білого та чорного лелеки, що допоможе дітям привити бережливе ставлення до даних видів птахів, а також сформувати екологічну свідомість щодо збереження  живого біорізноманіття Землі.

Вчора
15 неймовірних фактів про лелек

     1. Гнізда у горах
        Ми звикли бачити лелек у гніздах поруч із хатами. Проте зустрічаються види лелек, які гніздяться високо в горах. Їхні житла знаходять на висоті 1200-2500 метрів над рівнем моря.

Корисні посилання
« назад до переліку

15 червня 2020
Правила поведінки у лісі
 


         Національний природний парк «Черемоський» нагадує, як слід поводити себе у лісі, щоб не нанести шкоди собі і природі.

      З настанням чудових літніх днів зростає бажання у відпочинку.Але щоб перебування на свіжому повітрі у лісі принесло душевне задоволення та завершилося без пригод, слід дотримуватися елементарних правил поведінки.
     Отже, перш ніж розпалювати багаття в лісі, зробіть неглибоку ямку та в ній розкладіть багаття. Бажано це робити біля річки або водойми.
• Багаття не повинно бути занадто великим: полум’я може пошкодити рослинний покрив, дерева та кущі, що ростуть поблизу, а це небезпека виникнення пожежі.
• Не мийте брудний посуд в річці, особливо з використанням миючих засобів. Сполосніть його принесеною на берег водою. Остаточно посуд краще помити вдома.
• Після відпочинку ретельно загасіть багаття, поливши його водою та засипавши ямку землею. Землю щільно притопчіть ногами.
Звісно відпочинок буде комфортнішим, якщо організуєте його у спеціально створеному рекреаційному  місці.
• Органічні рештки закопайте в лісі, а використані пластикові пакети та пляшки, скляний посуд заберіть із собою і викиньте у контейнер для сміття.

     Хай на місці вашого відпочинку буде чисто – завтра сюди прийдуть інші відпочиваючі.
• Не розбивайте скляні пляшки, Ви самі та інші люди, а також дикі тварини можуть поранитися.
• Не ламайте гілки дерев та кущів, це завдає шкоди їхньому життю та природі в цілому.
• Не вирізайте на деревах надписи наприклад «Тут був я» - це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.
• Не виривайте рослини з корінням.
• Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима.
• Не знищуйте неїстівні гриби. Для лісових мешканців – це ліки й джерела харчування.
• Не руйнуйте мурашників – вони лісові «санітари».
• Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід’ємна, важлива складова живої природи.
• Не чіпайте змій. Вони можуть бути небезпечними для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.
• Не ловіть диких тварин і не забирайте їх із собою додому – це призведе до загибелі. В неволі тварини жити не зможуть, їхній дім - природне середовище.
• Не руйнуйте пташиних гнізд. Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської         опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.
      Відпочинок у лісі відновлює наші сили, заспокоює нервову систему, дає наснагу для творчості. Але й на відпочинку є велика ймовірність заблукати. Щоб цього не трапилося, перед прогулянкою повідомте, куди збираєтеся. 
      Одягніть зручний одяг та взуття, що  відповідають місцевості та погодним умовам, які можуть змінитися дуже швидко.
     Дітям необхідно одягнутись у яскравий кольоровий одяг – він буде більш помітним у разі їх розшуку.
      Домовтеся про умовні сигнали, щоб не загубити одне одного у лісі, а особливо на випадок несподіванок.
     Запам’ятовуйте орієнтири під час руху в лісі. Щоб не заблукати – рухайтеся відповідними промаркованими маршрутами або залишайте певні орієнтовні знаки, щоб відшукати дорогу назад.

 

Бережіть ліс!
Поводьтеся в ньому як чемні гості – з вдячністю і повагою!