ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
28 травня 2020
30 травня - Всеукраїнський «Велодень»

        «Велодень» — неофіційне свято, яке відзначають велосипедисти наприкінці травня. Дата Велодня визначається за призначенням, зазвичай це субота в останні вихідні травня.

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.

27 травня 2020
Важливість біорізноманіття

      Пропонуваємо до вашої уваги переглянути відеозаписи до Міжнародного дня біологічного біорізноманіття.

Корисні посилання
« назад до переліку

22 травня 2020
Не володарювати над природою, а співпрацювати з нею
 

Наш девіз: «Не володарювати над природою, а співпрацювати з нею.
Бути не «царем природи», а її невід’ємною частинкою.»

     Міжнаро́дний день біологі́чного різномані́ття — день, який оголосила Генеральна Асамблея ООН для залучення уваги до проблем біорізноманіття. Починаючи з 2000 року цей день щорічно відзначається 22 травня.
      Конвенція про біологічне різноманіття являє собою міжнародну угоду, покликану сприяти збереженню та раціональному використанню запасів біорізноманіття.
       Дослідники вважають, що людина стала справжньою людиною, коли побачила яскраве різнобарв’я дикої природи. Але людина інколи забуває, що вона є лише частинкою природи, із законами й силами якої необхідно рахуватися.
        Наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми, українці, маємо гордитися тим, що доля подарувала нам це диво – чарівну неповторну красу природи, особливо – величні Карпатські гори. Хоч природа має величезний потенціал, дарує нам позитивний заряд енергії, та нажаль всі багатства природи – це вичерпні ресурси, тому маємо завжди їх дбайливо оберігати, як порядні господарі своєї Землі. Адже проблеми екології, охорони природи є найважливіші в теперішньому сьогоденні, бо природа – це наше життя, наше здоров’я.
        Кожен із нас має знати проблеми та зрозуміти вагомість турботи щодо нашого довкілля. Людина повинна усвідомити, що вона в боргу перед Природою. Логіка тут проста: ви живете на світі, дихаєте повітрям, п’єте воду, вживаєте їжу – це дари природи. Тому кожен з нас мусить  розраховуватися з нею і як вдячність – бережіть ліси, гаї, поля, чисті та цілющі джерела, допомагайте справитись з проблемами забруднення довкілля, зберігайте примножуйте багатства природи, її цінне біорізноманіття.
        Суспільство не розв’яже своєї проблеми, якщо не перегляне свого способу життя. Необхідні самообмеження, самодисципліна, поміркованість в своїх діях щодо природи, її безцінних дарів – всього біологічного різноманіття. Потрібно негайно формувати та підвищувати в підростаючого покоління екологічну свідомість, відчуття відданості та вдячності у своєму ставленні до природного середовища. Виховуймо свідоме почуття відповідальності за збереження біологічного різноманіття та шанобливого ставлення до Матінки-природи!