ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
28 травня 2020
30 травня - Всеукраїнський «Велодень»

        «Велодень» — неофіційне свято, яке відзначають велосипедисти наприкінці травня. Дата Велодня визначається за призначенням, зазвичай це субота в останні вихідні травня.

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.

27 травня 2020
Важливість біорізноманіття

      Пропонуваємо до вашої уваги переглянути відеозаписи до Міжнародного дня біологічного біорізноманіття.

Корисні посилання
« назад до переліку

16 травня 2020
Екологічна цінність для навколишнього середовища
 

    Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається День екологічних знань. Основна мета цього свята — просування екологічних знань та формування екологічної культури населення.
     День екологічних знань важливий не тільки для тих, хто займається екологічною освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про наше безпечне життя в майбутньому! Прищеплення екологічної культури сьогодні - запорука збереження здоров'я майбутніх поколінь!
     В цей день закликаємо об’єднатись всім людям у справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарує  нам життя є унікальна і має потребу в турботі й захисті.
     Співробітники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації НПП "Черемоський" постійно працюють з підростаючою молоддю та з дошкільнятами, проводять різні екологічні заходи, акції, прищеплюють бережливе ставлення до природи, підтримують екологічне виховання молодого покоління на належному рівні.
     На сьогодні екологічне виховання молоді є великою проблемою так як, в більшості, вони не хочуть замислюватись над проблемами екології, природи та біосфери в цілому. Наша екологія зараз знаходиться в стані катастрофи і тому в першу чергу потрібно направляти підростаюче покоління на збереження природи, природних ресурсів, належного екологічного стану Землі. Адже молодь це наше майбутнє, їм жити на цій планеті і слідкувати за її чистотою і тому, молодь повинна стати екологічно свідомими людьми.
    Людині слід навчитися оцінювати стан навколишнього природного середовища, приймати адекватні та раціональні рішення для поліпшення його стану, передбачати небажані наслідки своєї діяльності, щоб не допус¬кати шкідливих впливів у всіх видах суспільно-трудової діяльності. Привчати до природоохоронного бачення варто починати ще в дитячих садках, загальноосвітніх школах й продовжувати у вищих навчальних закладах. Дитина не повинна займати пасивну позицію, а приймати активну участь в боротьбі за чистоту нашої планети. Метою природоохоронної освіти є формування розуміння того, що рослини і тварини є живими істотами, які вимагають певних екологічно чистих умов життя, розуміння поняття про природи як спільної домівки людства, яку потрібно оберігати і охороняти.
     Бездушне і безвідповідальне використання природних ресурсів загрожує людству розвитком світової катастрофи. Тому головне завдання екологічного виховання – виховати таку особистість, щоб природа набула для неї життєво важливого значення. Знання з екології сприяють формуванню в молоді дбайливого ставлення до природи, розвитку екологічної культури та свідомості.
 Подолання екологічної кризи залежить від морального вдосконалення людини, її культури і відносин із природою та іншими людьми. Якщо люди в найближчому майбутньому не навчаться дбайливо відноситися до природи, вони знищать самі себе.
      Зберегти єдність людини з матінкою-природою дуже важливо, як для нинішніх мешканців Землі, так і для нащадків. Вирішити екологічні проблеми можливо тільки спільними зусиллями, спрямованими на усвідомлення людей.
    Закликаємо всіх небайдужих брати участь в масових природоохоронних акціях щодо збереження біорізноманіття, різноманітних конкурсах, конференціях, екологічних виставках та форумах.
     Тому, давайте разом виховувати екологічну культуру і відповідальність за чистоту навколишнього середовища в наших дітей, молоді. Починаймо з себе!