ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
28 травня 2020
30 травня - Всеукраїнський «Велодень»

        «Велодень» — неофіційне свято, яке відзначають велосипедисти наприкінці травня. Дата Велодня визначається за призначенням, зазвичай це субота в останні вихідні травня.

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.

27 травня 2020
Важливість біорізноманіття

      Пропонуваємо до вашої уваги переглянути відеозаписи до Міжнародного дня біологічного біорізноманіття.

Корисні посилання
« назад до переліку

14 травня 2020
Урок – бесіда «Європейський дім. Європейська солідарність»
 

      Україна – це невід’ємна частина Європи (як географічно, так і історично). І саме для того, щоб нагадати всім нам про важливість єднання та порозуміння (які є основними принципами існування ЄС), кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. Кожен учень та громадянин мають розуміти значення європейських цінностей для нашого розвитку.
      День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Коли об’єднання Європи стає метою життя.
       Шлях до об’єднання Європи був дуже довгим і тернистим. Деякі вчені ведуть його початок ще з доби Античності. Однак найважливіші кроки було зроблено саме у ХХ столітті. І що цікаво, не всі імена ідейних провідників і творців цього процесу сьогодні відомі широкому загалу. Одним із таких творців був Ріхард Куденхофе-Калергі – чоловік, який усе життя працював для об’єднання Європи.
     (фото 1 Ріхард Куденхофе-Калергі )
     Ріхард був сином австро-угорського повіреного у справах Японії Генріха фон Куденхофе-Калергі та японки Міцуко Аоями. Рід хлопця був дуже давнім: його предки отримали дворянський титул за участь у Першому хрестовому поході (ХІ століття). Із самого дитинства Ріхард перебував у середовищі широкого національного розмаїття: він народився у Японії, жив у Австро-Угорщині (яка була однією з найбільш багатонаціональних держав Європи), а його батько знав 16 мов. Хлопець здобув хорошу освіту, вивчаючи історію та філософію у Віденському університеті. У 1920 році він також отримав чехословацьке громадянство.
      У 1922 році Ріхард (йому було тоді 28 років) заснував Пан’європейський союз, який став уособленням його ідей про об’єднання Європи та прообразом Європейського Союзу.
      (фото 2 Прапор Пан’європейського союза )
      Членами цього громадсько-політичного руху були А. Ейнштейн, Т. Манн, З. Фрейд та багато інших відомих діячів. На думку Ріхарда Куденхофе-Калергі, основними принципами єдиної Європи були такі: мир, свобода, економічне та культурне процвітання. Також він наполягав на необхідності досягнення порозуміння між Німеччиною та Францією. За свої погляди та ідеї був переслідуваний нацистами.
       Уже після Другої світової Ріхард брав участь у підготовці відомої промови В. Черчілля (1946 рік), яку і вважають відправною точкою процесу об’єднання Європи. Також саме він запропонував зробити «Оду до радості» офіційним гімном Європи.
       Чи можна сказати, що Ріхард Куденхофе-Калергі є одним із творців сучасної Європи? Оцінюючи його діяльність, так.
        Європа – це порозуміння.
      Об’єднання Європейських країн у співдружність народів у ХХ столітті ґрунтувалося, насамперед, на порозумінні. Саме втілення цього принципу в стосунках Німеччини та Франції – двох сусідніх держав, які століттями ворогували та воювали через землі та ресурси, дозволило пройти шлях від завершення Другої світової війни до створення Європейського Союзу в сучасному його вигляді.  Прагнення до порозуміння є актуальним для будь-яких сфер нашого життя. Гасло Європейського Союзу «Єдність у різноманітності». Подумайте над тим, яке гасло дозволяє досягнути порозуміння між різним європейськими народами.
       Знати про Європу всім: і дорослим, і малим
      Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні (у Закарпатській області). Наша держава є невід’ємною частиною Європи як географічно, так і ментально. Тож всі ми повинні знати про історичний розвиток цієї частини світу,  всі її цікавинки, особливості розвитку рідної країни  - України.
      Цікава Європа
    Європа має тисячолітню історію, а її культура є невід’ємною складовою всесвітнього історичного надбання. Ми  постійно дізнаємося щось нове про цю величну частину світу, вона завжди може здивувати чимось новим і незвичайним. Розглянемо ілюстрації цікавих фактів із різних країн «Старого світу».
      Будівництво Храму Святого Сімейства у Барселоні розпочалося в 1882 році й триває досі.
     (фото 3 Храм Святого Сімейства)

     Із усіх експонатів Британського музею одночасно експонується лише близько 1%.
     (фото 4 Британський музей)
      Діснейленд у передмісті Парижа – це найбільш відвідуване місце у Європі.            
       (фото 5 Діснейленд у передмісті Парижа)

         У німецькому Гамбурзі знаходиться близько 2300 мостів – більше, ніж у будь-якому із міст світу.
       (фото 6 міст у Гамбурзі)

      Це тільки деякі факти про історію Європи та з додаткових джерел Ви можете дізнатися більше про значення та особливості формування Європейського Союзу. Пригадайте відомі Вам цікавинки про Україну. Подумайте або створіть невелику розповідь чи рекламне гасло, яке б мотивувало європейців відвідати нашу країну.
      Бути європейцями – це не лише мати громадянство європейської країни. Це насамперед означає, що індивід сповідує низку цінностей та намагається жити відповідно до них. Бути європейцем – означає сповідувати європейські цінності.