ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
28 травня 2020
30 травня - Всеукраїнський «Велодень»

        «Велодень» — неофіційне свято, яке відзначають велосипедисти наприкінці травня. Дата Велодня визначається за призначенням, зазвичай це субота в останні вихідні травня.

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.

27 травня 2020
Важливість біорізноманіття

      Пропонуваємо до вашої уваги переглянути відеозаписи до Міжнародного дня біологічного біорізноманіття.

Корисні посилання
« назад до переліку

05 травня 2020
Цілюща скарбниця НПП «Черемоський»
 

      Здоров’я - це справжнє багатство, найбільший скарб людини! Та,  нажаль, в щоденній гонитві за матеріальними цінностями ми з Вами  не замислюємось над збереженням надзвичайно важливого дару в нашому житті. Берегти здоров’я треба ще з дитинства, а хвороби легше попередити, ніж лікувати. Потрібно замислитись над тим, чи правильно і розумно ми влаштовуємо свій побут і життєдіяльність, щоб наше здоров’я залишалося міцним і надійним. Здоровий спосіб життя має бути завданням кожного з нас, якщо ми сподіваємось на щасливе майбутнє.
     Людина ще із самого початку свого існування шукала захисту у природи, намагалася зміцнити своє здоров'я, щоб вижити у складних тогочасних умовах. Вона змушена була надавати собі самостійно лікарську допомогу при різних травмах та захворюваннях і шукала для цього засоби в навколишній природі, й, насамперед — у світі рослин. Так людина пізнавала цілющі властивості рослин та їх дію на організм.  
    Наша земля не тільки щедра врожаями, а й багата природними ресурсами, а саме – біорізноманіття рослинного світу. Кожна рослина, що зростає на цій землі, має чудодійні властивості. Лікарські рослини  - одне з основних джерел одержання лікувальних і профілактичних засобів сучасної медицини. Люди при різних недугах  все частіше звертаються до «зеленої аптеки».
    На території Національного природного парку "Черемоський" можна побачити надзвичайно багате різноманіття лікувальних цілющих рослин.  Серед них наявні навіть рослини, занесені до Червоної книги України – це, наприклад, любка дволиста (Platanthera bifolia (L.) Rich.), шафран Гейфелів (Crocus heuffelianus Herb.), пальчатокорінник травневий (Dactylorhiza majalis (Rchb.) P.F.Hunt & Summerh.), сверція багаторічна (Swertia perennis L.).
     Серед великого різнобарв’я трав на теренах національного парку в травостоях лук, на узліссях зростає безліч фонових видів флори, яким притаманні лікувальні властивості: чорниця (афина), брусниця (гогодзи), малина, ожина, суниця, шипшина звичайна, бузина чорна, первоцвіт полонинський, цикорій, стокротки багаторічні, іван-чай, медунка темна, стародуб альпійський (змієвон), арніка гірська, гвоздика скупчена, перстач прямостоячий (калган), чебрець звичайний, звіробій звичайний, деревій звичайний, таволга в'язолиста, мати-й-мачуха, кульбаба лікарська, квасениця звичайна, щавель кислий, скорзонера рожева, материнка звичайна та багато інших.
      У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності, -
«Хто про здоров’я дбає, тому і Бог помагає».


          Користуйтеся Божими дарами, звертайтесь по допомогу до «зеленої аптеки», але ніколи не зловживайте щедрістю Матінки-природи.