ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
16 березня 2020
Біологічна безпека: поведінка людини у взаємовідносинах з тваринами

      Домашні тварини є невід’ємною частиною життя багатьох людей. Вони можуть бути годувальниками сімї, допомагають побороти самотність, покращити настрій. Існує навіть окремий вид терапії, так звана, пет-терапія - індивідуальна або групова активність людей, до якої залучають тварин для покращення самопочуття.

13 березня 2020
Перші провісники весни

        З метою ознайомлення з проблемами збереження первоцвітів, залучення дітей молодшого шкільного віку до охорони рідкісних видів рослинного світу рідного краю провідним фахівцем з екологічної освіти проведено індивідуальне заняття «Прихід перших провісників весни».

4 березня 2020
Збережемо первоцвіти!

   В рамках проведення природоохоронної акції «Первоцвіт»  з ініціативи співробітника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації НПП «Черемоський» Дениса Терина проведено заняття «Прихід весни» з учнями  2 класу Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Корисні посилання
« назад до переліку

03 березня 2020
Всесвітній день дикої природи
 

     3 березня відзначається День дикої природи, який було започатковано 20 грудня 2013 року шістдесят восьмою сесією Генеральної Асамблеї ООН. У резолюції відзначається особлива цінність  дикої природи, усіх її мешканців та рідкісних видів тварин і рослин, які потребують захисту.
    Уберегти природу від руйнування неможливо лише за допомогою, наприклад фінансових заходів. Надзвичайно важливо залучати до цього процесу якомога більше людей, розповідаючи про природу, її значення в нашому житті й способи збереження, мотивувати людей, підростаюче покоління вести дружній з навколишнім середовищем спосіб життя.
   На сьогоднішній день найефективнішим способом збереження біорізноманіття визнані природоохоронні території, які, відповідно, стають опорними пунктами екологічної освіти та просвіти населення. Національний природний парк «Черемоський», для збереження рідкісних видів Карпатського регіону в рамках освітньо-виховної роботи постійно проводить природоохоронні заходи, розробляє методичну інформацію по збереженню видового біорізноманіття в межах Путильського району.
    Також, 3 березня 1973 року прийнято Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES) (Вашингтон, США), мета якої полягає в розробленні умов гарантування того, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їхньому виживанню. В ній представлено різні ступені захисту для більш ніж 33 тис. видів тварин і рослин.
   В межах НПП «Черемоський» види, які перебувають під загрозою зникнення, перебувають під суворою охороною інспекторів відділу державної охорони ПЗФ. Співробітниками науково-дослідного відділу здійснюється постійний моніторинг рідкісних видів та контролюється чисельність виду в межах популяції.  На території НПП «Черемоський» встановлено перебування 27 раритетних видів тварин, більшість з яких включено до ІІ Додатку Вашингтонської конвенції. Також в межах Парку виявлено 44 місцезростання 13 видів рослинного світу з родини Orchidaceae, які підлягають охороні згідно ІІ Додатку Вашингтонської конвенції.
    Варто зазначити, що в колі цих світових процесів перебуває й Україна, яка взяла на себе низку міжнародних зобов’язань в екологічній сфері.
     Відзначення згаданого міжнародного дня покликане, зокрема:
• привернути увагу до проблем браконьєрства;
• віддати належне цінності дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.
    Тож пам’ятаймо, що дика природа — це  невід’ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Саме захищати тварин  і рослин в природному  середовищі — завдання кожного з нас.


Необхідно просто пам’ятати, що ми – люди — діти нашої матері Природи і порятунок маємо шукати саме в ній.

 

 

Старший науковий співробітник,
т.в.о. начальника відділу еколого-освітньої роботи
 та рекреації     Оксана Томнюк


 

Провідний фахівець з екологічної освіти  Інна Тонієвич

 

 

Дані фото видів тваринного світу взяті з Інтернет мережі

 

       Фотосвітлини червонокнижних видів рослин зняті О. Томнюк з території НПП «Черемоський»: билинець довгоногий (Gymnadenia conopsea (L. R.Br.), гніздівка звичайна (Neottia nidus-avis (L.) Rich.), коручка чимерникоподібна (Epipactis helleborine (L.) Crantz), любка дволиста (Platanthera bifolia (L.) Rich), зозульки серценосні (Dactylorhiza cordigera (Fries) Soó), зозульки травневі (Dactylorhiza majalis (Reichenb.) P. F. Hunt et Summerhayes).