ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
17 лютого 2020
Загадкова зима


У лютому зима "згадала", що вона зима і перетворила Національний природний парк "Черемоський» на мальовничий куточок, cюди варто приїхати тим, хто скучив за справжніми зимовими краєвидами.
Не дивлячись на складні погодні умови, та складність доступу до місць несення чергувань, служба державної охорони ПЗФ НПП «Черемоський» цілодобово несе охорону  території парку.
                                          

30 січня 2020
Заняття "У зимовому лісі"

       29 січня провідним фахівцем з екологічної освіти Інною Тонієвич проведено заняття для вихованців старшої вікової категорії Путильського ЗДО «У зимовому лісі». Під час заняття дошкільнятам була представлена презентація «Як тварини зимують взимку», закріпили назви диких тварин. Діти активно відповідали на поставлені запитання, а також дізналися чим дикі тварини харчуються взимку і як добувають собі їжу суворої зимньої пори.

24 січня 2020
НПП "Черемоський" - запорука збереження цінного біорізноманіття Буковинських Карпат

         23 січня провідним фахівцем з екологічної освіти Інною Тонієвич проведено інформаційне заняття для учнів 7 класу Киселицького ЗЗСО «Стежками НПП «Черемоський»  приурочене до Дня заповідників і національних парків.

Корисні посилання
« назад до переліку

15 січня 2020
Смаколики для птахів
 

     Зима – улюблена багатьма пора року, з якою асоціюється сніг, новорічні свята, казкові зимові пейзажі, і звичайно ж, годівниці для птахів. Саме зимової пори наші пернаті друзі потребують допомоги, щоб вижити в найважчі часи суворих погодних умов. Допомагаючи птахам, важко робити це правильно, щоб не завдати шкоди їхньому здоров’ю. Про птахів завжди потрібно піклуватися, оскільки вони приносять велику користь матінці-природі, наприклад, поїдаючи комах-шкідників у наших фруктових садах.
    15 січня провідним фахівцем з екологічної освіти І.М. Тонієвич  для вихованців старшої вікової групи  Путильського ЗДО «Дзвіночок» проведено заняття - «Підгодовування птахів взимку» та проведено майстер-клас по виготовленню корисних смаколиків для птахів. Метою заходу було сприяти засвоєнню знань про зимуючих птахів рідного краю, підгодівля їх у зимовий період та розвинути дбайливе ставлення до пернатих друзів.
     На занятті основну увагу приділялося розмовній бесіді за наступними питаннями:
- коли потрібно підгодовувати птахів?
- як правильно годувати?
- корисні та протипоказані продукти підгодівлі птахів.
    За допомогою ілюстраційного матеріалу вихованці пригадали зимуючий птахів та продукти, якими вони люблять ласувати. Діти власноруч приготували смачні смаколики для птахів, які під час прогулянки садом розвісили на плодових деревах біля садочка.
    Разом з провідним фахівцем з екоосвіти  І.М. Тонієвич маленькі вихованці власноруч виготовили їстівні годівнички для птахів, які насичені всіма необхідними мікроелементами для пташок і мають ряд переваг:
• екологічно чиста (на гілках дерев не залишається ні пластикових пляшок, ні коробок, адже іноді забуті годівнички з часом перетворюються у висяче сміття);
• якщо таку годівничку зірве вітром з дерева, вона все ж таки залишиться на снігу, не втративши своїх поживних властивостей і птахи зможуть поласувати необхідним для їхньої життєдіяльності кормом;
• багато годівниць, зроблених з дерева, картону можуть злякати птахів, а їстівні годівнички привертають увагу птахів, оскільки вони маленького розміру і насичені різноманітними видами зернових культур: пшениці, проса, вівса, ячменю, соняшника та гарбуза, а також кусочки сирого сала.
     Виготовлення смаколиків. Розчинивши попередньо в гарячій воді желатин, насипавши в ємність зерно та насіння, додали дрібно нарізане кусочками сало, вимішали і з підготовленої суміші створювали різноманітних форм еко-смаколики для птахів. Підготовлену суміш розіклали по формочках, вставили мотузочки і залишили на де-який час для застигання. Потім готові гостинці розвісили на гілочки плодово-ягідних кущів і дерев в саду.
    Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки нормальної температури тіла, вони витрачають дуже багато енергії, що отримують саме з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх необхідним кормом.
     Важливо, пам’ятати , що це лише підгодівля – птахи отримують від людини лише частину необхідної їжі, а решту свого раціону повинні знаходити самостійно в природі. Тож, оберігаймо природу та наших пернатих друзів!