ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
28 травня 2020
30 травня - Всеукраїнський «Велодень»

        «Велодень» — неофіційне свято, яке відзначають велосипедисти наприкінці травня. Дата Велодня визначається за призначенням, зазвичай це субота в останні вихідні травня.

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.

27 травня 2020
Важливість біорізноманіття

      Пропонуваємо до вашої уваги переглянути відеозаписи до Міжнародного дня біологічного біорізноманіття.

Корисні посилання
« назад до переліку

27 листопада 2019
Результати спелеологічної експедиції у печери на хр. Чорний Діл
 

З 28 жовтня по 2 листопада 2019 р. на хр. Чорний Діл тривала робота групи спелеологів у складі: Микола Поплавко (Київ), Катерина Поплавко (Київ), Володимир Арбузов (Київ), Анна Чаплигіна (Київ) та Ігор Магновський (Івано-Франківськ). Під час експедиції спелеологи оглянути 4 печери (Молочні браття, Обломна, Едельвейс (СОНІГЗО) та Дитяча), розширили звуження на вході в печеру Молочні Браття та розібрали завал на її дні, розширили вхідний колодязь у печері Обломна. В печерах Молочні браття та Обломна спелеологи виявили сильну тягу теплого повітря зі входів. Такий напрям тяги повітря в холодний період року дозволив припустити дослідникам, що у цих печер є продовження, а також можливі ще виходи на поверхню. Окрім того, спелеологи зустріли одну особину зимуючого кажана, а саме нічницю велику (Myotis myotis Borkhausen, 1797) у печері Молочні браття.

 

 

З відеоматеріалів, які були відзняті на території Парку під час експедиції, спелеологами заплановано змонтувати невеличкий відеоролик, яким обіцяли поділитись зі співробітниками НПП «Черемоський».

Дослідники були дуже вдячні працівникам Парку за теплий прийом. Район досліджень в спелеологічному плані визначили як достатньо цікавий для продовження дослідження печер та пообіцяли співпрацювати з НПП «Черемоський» і в майбутньому.

За матеріалами звіту Юрія Касьяна та Ігоря Магновського.

Використано фото Анни Чаплигіної та Ігоря Магновського.

Матеріали опрацювала науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик