ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
28 травня 2020
30 травня - Всеукраїнський «Велодень»

        «Велодень» — неофіційне свято, яке відзначають велосипедисти наприкінці травня. Дата Велодня визначається за призначенням, зазвичай це субота в останні вихідні травня.

28 травня 2020
Переваги життя без тютюну

          31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну. З 1987 року по всьому світу проходять антитютюнові акції. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікували Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну, яка передбачає нагальне впровадження конкретних заходів на подолання тютюнової пандемії.

27 травня 2020
Важливість біорізноманіття

      Пропонуваємо до вашої уваги переглянути відеозаписи до Міжнародного дня біологічного біорізноманіття.

Корисні посилання
« назад до переліку

04 листопада 2019
Туристичний бум
 

У Карпатах є ще багато незвіданого… Адже таємничі, величні гори, швидкоплинні та дзвінкі потоки, загадкові та просторі полонини, унікальне біорізноманіття,  причаровують гостей НПП «Черемоський» своєю незвіданою красою.

3 листопада на територію НПП «Черемоський» завітала знімальна група: Олександр Ткачук та Роман Олійник, які відзняли туристично-привабливі перлини національного парку для створення короткометражного фільму – «Туристичний бум». Старший науковий співробітник Оксана Томнюк  познайомила гостей парку з всіма туристичними маршрутами парку та надала цікаву, змістовну інформацію про унікальні, неповторні об’єкти НПП «Черемоський». Інспектор з охорони природо-заповідного фонду Харь Р.О. познайомив відвідувачів з незвіданими шляхами національного парку.

Всі учасники туристичної подорожі теренами НПП «Черемоський», подолавши шлях 60 км в глибину Карпатських гір, ознайомились  з наступними туристичними маршрутами: «Дорогою до небес», «Стежками вітряних хребтів», «Здіймаючись над обрієм», «Горами на велосипеді». Томнюк О.П. розповіла гостям парку про мальовничі пейзажі, панорами, які можна побачити на даних маршрутах та багато цікавинок, про загадкові та неповторні об’єкти національного парку. Під час маршруту оператори телепередачі  «Туристичний бум» зробили багато прекрасних фотосвітлин та  серію відеозйомок прекрасних панорам, гарних вершин гірських масивів Яровиця – Томнатик та Жупани – Чорний діл, вкритих дрімучими лісами та чарівними високогірними полонинами національного природного парку «Черемоський».

Томнюк О.П. повідала гостям  про нерозгадані таємничості сніжно-білих куль військової бази «Памір», про давні геологічні виходи на поверхню землі – на г. Томнатик («Камінь бажань») та в урочищі «Жупани», представила цікаві розповіді про комплексну пам’ятку природи «Білий потік», про давні історико-культурні об’єкти - гідротехнічні споруди «кляузи» на р. Перкалаб і Сарата,  цінний геоологічний об’єкт - «Молочно-братський карстовий масив» та не менш цікавий для туриста - Кортузіанський водоспад, джерельна вода якого за своїм смаком та лікувальними властивостями подібна до «Нафтусі». Здійснюючи подорож туристичним маршрутом «Здіймаючись над обрієм», відвідали величне озеро «Буковинське око», яке приваблює туристів своєю красою та таємничістю цікавих легенд свого існування.  Але найбільш цікавою новинкою для туристів була розповідь про «Долину гладіолусів» в околицях с. Сарата, «Гору шафранів» - найвищу точку Буковинських Карпат та «Скелю едельвейсу» на хребті Чорний Діл.

На території Перкалабського природо-охоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ), біля витоків річки Білий Черемош підвели підсумки захоплюючої мандрівки цікавими місцинами НПП «Черемоський». Вражені неймовірно чудовою подорожжю, гості висловили щирі слова вдячності співробітникам національного парку за проведену цікаву екскурсію фантастичними місцинами незвичайної «дикої» природи Буковинських Карпат. На згадку про національний парк Томнюк О.П. вручила відвідувачам туристичний путівник «Стежками НПП «Черемоський», який завжди буде в пригоді подорожуючим величавими гірськими просторами казкового гуцульського краю.

Дорога до всіх цих загадкових місць в Буковинських Карпатах  залишається завжди відкритою для туристів, науковців, природолюбителів і просто  людей-етузіастів, що хочуть побачити щось цікаве, дізнатись багато нового. Обов’язково відвідайте  туристичні перлини НПП «Черемоський», доторкніться до величної краси природи, історії; наповніть свою душу  її силою та величчю, відчуйте аромооксамит казкових квітучих полонин, дзвінкий спів кришталево чистих рік та гірських потічків, й візьміть з собою назавжди заряд позитивної енергії  та бажання жити, мріяти, творити….

 

Старший науковий співробітник

 НПП «Черемоський»,

 Томнюк О.П.