ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
5 листопада 2019
Моніторинг біорізноманіття

3 листопада,  старший науковий співробітник НПП «Черемоський» Томнюк О.П. здійснила виїзну експедицію на територію парку, під час якої здійснено моніторинг біорізноманіття. 

4 листопада 2019
Туристичний бум

3 листопада на територію НПП «Черемоський» завітала знімальна група: Олександр Ткачук та Роман Олійник, які відзняли туристично-привабливі перлини національного парку для створення короткометражного фільму – «Туристичний бум». Старший науковий співробітник Оксана Томнюк  познайомила гостей парку з всіма туристичними маршрутами парку та надала цікаву, змістовну інформацію про унікальні, неповторні об’єкти НПП «Черемоський». Інспектор з охорони природо-заповідного фонду Харь Р.О. познайомив відвідувачів з незвіданими шляхами національного парку.

1 листопада 2019
Співробітники НПП "Черемоський" взяли участь у круглому столі до річниці Буковинського віча

1 листопада 2019 р. т.в.о. директора-заступник директора з наукової роботи-начальник науково-дослідного відділу НПП "Черемоський" В.О. Гребенщиков та науковий співробітник, к.б.н. Д.І. Юзик долучились до круглого столу, приуроченого 101-ій річниці Буковинського віча.

Корисні посилання
« назад до переліку

29 жовтня 2019
На гостини до Національного парку
 

25 жовтня 2019 року, згідно угоди про співробітництво, на екскурсію до орендованого приміщення адміністрації НПП “Черемоський” завітали учні 5-Б класу Путильської ЗЗСО І-ІІІ ступенів разом з класним керівником М.Д. Віщук.

Провідний фахівець з екологічної освіти І.М. Тонієвич ознайомила школярів з метою створення НПП «Черемоський», основними завданнями, над виконанням яких працюють співробітники установи. У відділі еколого-освітньої роботи та рекреації учням показали відеоматеріал про територію НПП “Черемоський”. Окрім того дітей ознайомили зі змістом обох томів чинного видання Червоної книги України. Провідний фахівець з рекреації В.В. Волощук продемонстрував відвідувачам еколого-туристичні маршрути НПП “Черемоський” та ознайомив їх з рекреаційною діяльністю Парку. Співробітники відділу презентували гостям туристичні путівники та інформаційні листівки.

 

Згодом до проведення екскурсії долучився т.в.о. начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду О.І. Бойчук та розповів про напрямки діяльності відділу та природоохоронних науково-дослідних відділень.

 

Після цього школярі перемістилися до науково-дослідного відділу, де т.в.о. директора-заступник директора з наукової роботи-начальник науково-дослідного відділу В.О. Гребенщиков ознайомив дітей з різноманіттям грибів з території Парку, правилами їх збирання, особливостями формування фунгарію та його зберігання. Молодший науковий співробітник Л.М. Аксюк розповіла школярам про особливості формування та зберігання гербарних зразків (квіткові рослини, мохи). На сьогодні наукові фонди Парку містять близько 500 сформованих гербарних зразків.

 

Науковий співробітник, к.б.н. Д.І. Юзик розповіла учням про особливості проведення кліматичних спостережень на території Парку спільно з майстрами з охорони природи, а також про особливості фенологічних спостережень за тваринним світом. Діана Іванівна продемонструвала маленьким природолюбам ентомологічні колекції з території Парку, наукові видання «Біорізноманіття Національного природного парку «Черемоський» та «Тварини Червоної книги України в Національному природному парку «Черемоський»», крайній VІІ том Літопису природи НПП «Черемоський» (основний звітній документ установи), розповіла про досвід співробітництва з іншими науковими установами (участь та співорганізація конференцій), громадськими природоохоронними організаціями (WWF Україна, Українське товариство охорони птахів) та участь у Міжнародному природоохоронному проекті «Збереження карпатських пралісів» та програмі «Кажани в Карпатських горах» (Німеччина)). На завершення учням презентували наліпки та буклети «Хижаки в Україні: співжиття людини та дикої природи», «Відкриті кордони для ведмедів у Румунських та Українських Карпатах» від WWF Україна, виготовлені в рамках Програми збереження хижаків в Україні, буклети «Природно-заповідні території для людей і природи», видані в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів», путівники «Туристична Буковина в різноманітті!», а також настінний календар на 2019 рік «Увага! Первоцвіти» від Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 

Наприкінці екскурсії школярі скористались можливістю задати питання співробітникам стосовно видового різноманіття рослинного та тваринного світу, а також природних особливостей Парку, на які отримали вичерпні відповіді.

 

Сподіваємось, що знайомство з діяльністю НПП «Черемоський» та його працівниками допоможе дітям навчитись цінувати красу та щедрість природи й усвідомити відповідальність кожного за її збереження.