ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
5 листопада 2019
Моніторинг біорізноманіття

3 листопада,  старший науковий співробітник НПП «Черемоський» Томнюк О.П. здійснила виїзну експедицію на територію парку, під час якої здійснено моніторинг біорізноманіття. 

4 листопада 2019
Туристичний бум

3 листопада на територію НПП «Черемоський» завітала знімальна група: Олександр Ткачук та Роман Олійник, які відзняли туристично-привабливі перлини національного парку для створення короткометражного фільму – «Туристичний бум». Старший науковий співробітник Оксана Томнюк  познайомила гостей парку з всіма туристичними маршрутами парку та надала цікаву, змістовну інформацію про унікальні, неповторні об’єкти НПП «Черемоський». Інспектор з охорони природо-заповідного фонду Харь Р.О. познайомив відвідувачів з незвіданими шляхами національного парку.

1 листопада 2019
Співробітники НПП "Черемоський" взяли участь у круглому столі до річниці Буковинського віча

1 листопада 2019 р. т.в.о. директора-заступник директора з наукової роботи-начальник науково-дослідного відділу НПП "Черемоський" В.О. Гребенщиков та науковий співробітник, к.б.н. Д.І. Юзик долучились до круглого столу, приуроченого 101-ій річниці Буковинського віча.

Корисні посилання
« назад до переліку

23 жовтня 2019
Працівники НПП "Черемоський" відвідали Свято-Успенську Почаївську лавру
 

     Профспілковим комітетом ППОНПП “Черемоський” 19 – 20 жовтня було організовано поїздку в Почаїв до духовної мекки християнського паломництва Свято-Успенської Почаївської лаври.
     Це найбільший православний храмовий комплекс і монастир на Західній Україні і другий після Києво-Печерської лаври. Почаївська лавра – відома православна святиня, яка щорічно збирає тисячі паломників з усього світу.
Нашим працівникам вдалося ознайомитися з історією лаври.
      Згідно з переказами, монастир заснували ченці Києво-Печерської лаври, які бігли від навали татар у 1240 році. Місце свого усамітнення назвали на пам'ять про річку Почайну – притоку Дніпра, на березі якої колись знаходився їх монастир. Тоді ж ченці отримали благословення Матері Божої. Вона з'явилася їм на скелі, залишивши на камені слід своєї правої стопи, з якого почала струменіти цілюща вода. Зі збільшенням числа прихожан виникла необхідність у побудові церкви, яка і була споруджена біля підніжжя гори (тепер на цьому місці стоїть каплиця).
А також змогли відчути духовну велич і благодать від присутності на Богослужіннях, приклоняючись до ікон і мощей святих.
     Адже з кінця 16 століття монастир стає центром духовного життя на західних землях Русі. У 1597 році монастир отримує в дар від місцевої поміщиці Ганни Гойської значні земельні угіддя, маєтки і найдорожчий скарб – чудотворний образ Божої Матері. З 1713 по 1831 роки Почаївський монастир був греко-католицьким. У цей період були побудовані: головний храм лаври – Свято-Успенський (1771–1791), трапезна, чернечі келії. У 1833 році обитель отримала статус лаври.
    Свято-Успенська Почаївська лавра вражає уяву своєю міццю, гармонією і витонченістю, величчю і неповторною красою і залишить в пам’яті неймовірні, теплі і добрі відчуття.