ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
7 серпня 2020
Результати досліджень під час науково-дослідницької експедиції на територію НПП «Черемоський»

23-24 липня 2020 р. науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик здійснено науково-дослідницьку експедицію на територію Парку. Метою експедиції було провести моніторинг видового складу, чисельності та фенологічних явищ в житті біорізноманіття Парку на г. Млаковата (кв. 1), а також зоологічних та ботанічних постійних пробних площах (далі - ППП), фенологічних пунктах та еколого-ценотичних трансектах шляхом пішохідної маршрутної екскурсії на маршруті Перкалабське природоохоронне науково-дослідне відділення (ПНДВ) – Кортузіанський водоспад – Білий Потік. Проведено часткове обстеження 5-х еколого-туристичних маршрутів (далі - маршрут) на предмет гніздування птахів та встановлення їх видового складу, орієнтуючись на спів та за візуальними спостереженнями.

5 липня 2020
Дослідження бджоли медоносної в межах Путильського району

      Заступник директора з наукової роботи - начальник науково-дослідного відділу НПП "Черемоський" – Оксана Томнюк, спільно з д.б.н., проф. Марією Федоряк, - завідувачем кафедри екології та біомонторингу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (науковий координатор програми) спільно з науковцями відвідали пасіки в межах Путильського району (с. Дихтинець, с. Киселиці, смт Путила, с. Сергії) та провели моніторингове дослідження бджоли. Відібравши попередньо зразки меду для аналізу з різних пасік, бджолярам вручено сертифікати якості продукції. В рамках програми здійснено інвентаризацію бджолиних господарств в Путильському районі й відібрано зразки бджолиних сімей для визначення генетичної приналежності бджіл.

29 липня 2020
НПП "ЧЕРЕМОСЬКИЙ" – НАЙ-НАЙКРАЩИЙ!

        Чарівною перлиною у веселковому різнобарв’ї є наш Путильський край. І саме в цьому мальовничому куточку Карпатських гір, для збереження цієї незвіданої краси, Указом Президента України № 1043 від 11.12.2009 року був створений національний природний парк «Черемоський» загальною площею 7117,5 га.

Корисні посилання
« назад до переліку

07 жовтня 2019
Підсумки дослідницько-пізнавального проекту «Межа можливостей птахів»
 

4 жовтня 2019 р. науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик та провідним фахівцем з рекреації В.В. Волощуком було підведено підсумки дослідницько-пізнавального проекту «Межа можливостей птахів», проведеного у 5-Б (1) класі Путильської гімназії. Попереднє завдання 2 жовтня учням дала провідний фахівець з екологічної освіти І.М. Тонієвич. Завдання полягало у пошуку дитячих казок і оповідань, в яких птахи переносять людей, а також учням необхідно було прочитати ці твори, намалювати ілюстрації до уривків, що найбільше сподобались, знайти інформацію про птаха (його поведінку, звички та спосіб життя) та зробити висновок і дати відповідь на проблемне питання «Чи можуть птахи підняти і перенести людину на певну відстань так, як це відбувається в казках та дитячих оповіданнях?». Метою проекту було розширити знання дітей про птахів, їх поведінку та можливості; розвивати пошуково-аналітичні вміння та вміння робити висновки; виховувати бажання оберігати птахів. Об'єктом дослідження були казки та оповідання, в яких птахи виявляють надприродні можливості (перенесення великої маси, незвична поведінка). Предметом дослідження були реальні можливості птахів.

Діти самостійно опрацювали такі твори «Піддурена ворона», «Івасик-Телесик», «Гуси-лебеді» та «Синдбад-Мореплавець». Загалом діти підготували 11 робіт.

Співробітники Парку нагородили клас грамотою за активну участь у проекті, а також подарували дітям Путівники «Стежками НПП «Черемоський»» та листівку «Ви живете поряд з нацпарком? Що це означає?». Окрім того презентували дітям наліпки із зображеннями вовка, рисі та ведмедя від WWF Україна, акцентуючи увагу, що в цей день (4 жовтня) відзначають Всесвітній день захисту тварин.