ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
15 січня 2020
Смаколики для птахів

        15 січня провідним фахівцем з екологічної освіти І.М. Тонієвич  для вихованців старшої вікової групи  Путильського ЗДО «Дзвіночок» проведено заняття - «Підгодовування птахів взимку» та проведено майстер-клас по виготовленню корисних смаколиків для птахів.

4 січня 2020
З Різдвом Христовим!

Хай у Вашій хаті — злагода панує,
Хай любов Христа-дитяти за Вами мандрує,
Зичимо вкраїні щастя й гарну долю,
Усім добрим людям — бажаєм здоров'я!

 

Корисні посилання
« назад до переліку

03 вересня 2019
Всесвітній день журавля
 

У другу неділю вересня люди відзначають Всесвітній день журавля.

Вперше День журавля відзначили у 2002 році у США. Вболіваючи за спасіння зникаючого виду американського журавля, вчені-екологи підкладали його яйця у гнізда журавлів інших видів, які відправлялись на гніздування у безпечні місця. День, коли на гніздування відправився цілий виводок врятованих птахів, було оголошено новим екологічним святом, а журавель став символом організацій, які охороняють природу. Власне свято у різних країнах супроводжується фестивалями, акціями, конкурсами та фотовиставками, присвяченими журавлям, а також екскурсіям на місця осінніх скопичень птахів, де взяти участь у їх підрахунку можуть усі бажаючі.

Журавлі – одні з найулюбленіших у народі птахів. Поети, письменники, композитори склали немало віршів, пісень, казок, байок, розповідей про журавлів, їх вірність, відданість один одному, оспівували сум прощання з Батьківщиною та радість зустрічі знову з рідним краєм, показували їх благородними та розумними. А багато творів про журавлів пов'язані з трагедіями життя та безсмертям людського духу з успадкуванням найкращих людських якостей кожним поколінням, що приходить на землю. Саме відліт журавлів наче символізує настання осінньої пори.

Нажаль, в останні роки ми все рідше й рідше зустрічаємо цих великих та красивих птахів. Їх чисельність постійно знижувалась і тепер це рідкісні птахи в Україні, які охороняються законом.

Всього на планеті мешкає 15 видів журавлів, з них на території України зустрічають 3 види. Це журавель білий або стерх (Grus leucogeranus Pallas, 1773), журавель сірий (Grus grus L., 1758) і журавель степовий або красавка (Anthropoides virgo L., 1758). Останні два занесені у Червону книгу України із категоріями рідкісний та зникаючий, відповідно. Усі три види перебувають під охороною Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), а також Європейських природоохоронних конвенцій (Боннська, Бернська, CITES) та угод (AEWA).

У Китаї, Японії та В'єтнамі журавлів вважають символом довголіття. У Японії існує прикмета – той, хто складе 1000 паперових журавликів, той гарантує собі відмінне здоров'я.

3 вересня 2019 р. науковим співробітником НПП «Черемоський, к.б.н. Д.І. Юзик та молодшим науковим співробітником О.М. Аксюк проведено заняття до Всесвітнього дня журавля у Путильській гімназії для учнів 5 та 8 класів. Метою заняття було привернути увагу учнів до питань вивчення та охорони журавлів в Україні; сформувати екологічний стиль мислення; розвивати пізнавальну діяльність та творчу активність, розширювати їх світогляд; виховувати почуття любові та милосердя до усього живого.

Під час заняття діти дізнались про види журавлів, які зустрічають на території України, особливості їх морфології, поведінки, природоохоронний статус та заходи збереження; відповіли на запитання вікторини; виготовили паперових журавликів у техніці орігамі, а також пообіцяли берегти цих прекрасних птахів.