ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
30 листопада 1999
Бесіда – гра «Твій друг - велосипед»
19.09 2019р. провідним фахівцем з екологічної освіти Тонієвич І.М. на базі Путильської ЗЗСО І-ІІІ ступенів учням 4 - Б класу проведено бесіда – гра «Твій друг - велосипед» присвячений до Міжнародного дня без автомобіля . Метою заняття було донести до учнів, чому машини  шкідливі для екології  і чим їх можна замінити.
18 вересня 2019
Увага! Не збирайте та не знищуйте гусінь Махаона у своїх приватних господарствах!

Косатець Махаон (Papilio machaon L., 1758) це дуже красивий, рідкісний метелик, який охороняється Законом про Червону книгу України.

Тому наукові співробітники НПП "Черемоський" звертаються до Вас із проханням, якщо Ви виявили гусінь Махаона на Ваших городах, не збирайте і не знищуйте її. Через деякий час вона перетвориться на лялечку, а навесні з неї з"явиться дуже гарний метелик, який милуватиме Ваш зір майже до вересня.

18 вересня 2019
У НПП "Черемоський" з робочим візитом завітав координатор проектів з WWW Україна

18 вересня 2019 р. до НПП "Черемоський" з робочим візитом завітав Богдан Вихор - координатор проектів "Життя великим хижакам Європи" та "Співжиття заради збереження" з WWW Україна.

Корисні посилання
« назад до переліку

03 вересня 2019
Всесвітній день журавля
 

У другу неділю вересня люди відзначають Всесвітній день журавля.

Вперше День журавля відзначили у 2002 році у США. Вболіваючи за спасіння зникаючого виду американського журавля, вчені-екологи підкладали його яйця у гнізда журавлів інших видів, які відправлялись на гніздування у безпечні місця. День, коли на гніздування відправився цілий виводок врятованих птахів, було оголошено новим екологічним святом, а журавель став символом організацій, які охороняють природу. Власне свято у різних країнах супроводжується фестивалями, акціями, конкурсами та фотовиставками, присвяченими журавлям, а також екскурсіям на місця осінніх скопичень птахів, де взяти участь у їх підрахунку можуть усі бажаючі.

Журавлі – одні з найулюбленіших у народі птахів. Поети, письменники, композитори склали немало віршів, пісень, казок, байок, розповідей про журавлів, їх вірність, відданість один одному, оспівували сум прощання з Батьківщиною та радість зустрічі знову з рідним краєм, показували їх благородними та розумними. А багато творів про журавлів пов'язані з трагедіями життя та безсмертям людського духу з успадкуванням найкращих людських якостей кожним поколінням, що приходить на землю. Саме відліт журавлів наче символізує настання осінньої пори.

Нажаль, в останні роки ми все рідше й рідше зустрічаємо цих великих та красивих птахів. Їх чисельність постійно знижувалась і тепер це рідкісні птахи в Україні, які охороняються законом.

Всього на планеті мешкає 15 видів журавлів, з них на території України зустрічають 3 види. Це журавель білий або стерх (Grus leucogeranus Pallas, 1773), журавель сірий (Grus grus L., 1758) і журавель степовий або красавка (Anthropoides virgo L., 1758). Останні два занесені у Червону книгу України із категоріями рідкісний та зникаючий, відповідно. Усі три види перебувають під охороною Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), а також Європейських природоохоронних конвенцій (Боннська, Бернська, CITES) та угод (AEWA).

У Китаї, Японії та В'єтнамі журавлів вважають символом довголіття. У Японії існує прикмета – той, хто складе 1000 паперових журавликів, той гарантує собі відмінне здоров'я.

3 вересня 2019 р. науковим співробітником НПП «Черемоський, к.б.н. Д.І. Юзик та молодшим науковим співробітником О.М. Аксюк проведено заняття до Всесвітнього дня журавля у Путильській гімназії для учнів 5 та 8 класів. Метою заняття було привернути увагу учнів до питань вивчення та охорони журавлів в Україні; сформувати екологічний стиль мислення; розвивати пізнавальну діяльність та творчу активність, розширювати їх світогляд; виховувати почуття любові та милосердя до усього живого.

Під час заняття діти дізнались про види журавлів, які зустрічають на території України, особливості їх морфології, поведінки, природоохоронний статус та заходи збереження; відповіли на запитання вікторини; виготовили паперових журавликів у техніці орігамі, а також пообіцяли берегти цих прекрасних птахів.