ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
30 листопада 1999
Бесіда – гра «Твій друг - велосипед»
19.09 2019р. провідним фахівцем з екологічної освіти Тонієвич І.М. на базі Путильської ЗЗСО І-ІІІ ступенів учням 4 - Б класу проведено бесіда – гра «Твій друг - велосипед» присвячений до Міжнародного дня без автомобіля . Метою заняття було донести до учнів, чому машини  шкідливі для екології  і чим їх можна замінити.
18 вересня 2019
Увага! Не збирайте та не знищуйте гусінь Махаона у своїх приватних господарствах!

Косатець Махаон (Papilio machaon L., 1758) це дуже красивий, рідкісний метелик, який охороняється Законом про Червону книгу України.

Тому наукові співробітники НПП "Черемоський" звертаються до Вас із проханням, якщо Ви виявили гусінь Махаона на Ваших городах, не збирайте і не знищуйте її. Через деякий час вона перетвориться на лялечку, а навесні з неї з"явиться дуже гарний метелик, який милуватиме Ваш зір майже до вересня.

18 вересня 2019
У НПП "Черемоський" з робочим візитом завітав координатор проектів з WWW Україна

18 вересня 2019 р. до НПП "Черемоський" з робочим візитом завітав Богдан Вихор - координатор проектів "Життя великим хижакам Європи" та "Співжиття заради збереження" з WWW Україна.

Корисні посилання
« назад до переліку

01 вересня 2019
1 вересня - День пам"яті видів, знищених людиною
 

1 вересня було обрано Днем пам"яті видів, знищених людиною тому, що саме цього числа в 1914 році у зоопарку м. Цинцинатті (США) помер останній мандрівний голуб. Основною причиною зникнення виду став комерційний відлов і забій заради отримання м"яса. Останнє масове гніздування цього голуба спостерігалося у 1883 р., а остання особина у дикій природі була знищена у 1899 р.

Історія знищення мандрівного голуба яскраво демонструє нам, як дяльність людини може стати причиною зникнення цілої низки видів живих організмів. Моа, тур, квага, дронт, тарпан, епіорніс, сумчатий вовк, безкрила гагарка, стеллерова корова - це далеко не повний перелік представників фауни, які були знищені людьми. Вони залишили згадку про себе хіба що в природничих музеях світу у вигляді шкур, скелетів та фотографій.

У День пам"яті видів, знищених людиною, ми маємо вкотре усвідомити свою відповідальність за збереження всіх живих створінь.

Інформацію підготувала науковий співробітник, к.б.н. Д.І. Юзик