ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
15 серпня 2019
Заняття «Захистимо друзів наших менших»
15 серпня 2019 року у Путильському ЗДО «Дзвіночок» провідним фахівцем з екологічної освіти НПП «Черемоський» Тонієвич І.М. проведено заняття доброти під  назвою «Захистимо друзів наших менших», який присвячений до Міжнародного дня безпритульних тварин.         
14 серпня 2019
17 серпня – Всесвітній день безпритульних тварин
Всесвітній день безпритульних (бездомних) тварин засновано на початку 1990-х на підтримку ініціатив волонтерських організацій із захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду. Його відзначають у третю суботу серпня.
14 серпня 2019
Освячено капличку на честь святого Євстахія Плакиди
На високогір"ї Карпат, де височіє гора Томнатик, здалека видніється каплиця на честь святого мученика Євстафія Плакиди. Каплиця споруджена за ініціативи та підтримки працівників НПП «Черемоський». 13 серпня біля каплиці провели богослужіння у день пам’яті святого мученика Євстафія Плакиди, який, як відомо, є покровителем звірів.
Корисні посилання
« назад до переліку

05 серпня 2019
День дій за заборону ядерної зброї
 

 

 У цей день 6 серпня 1945 р. американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіма. Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу. Колосальних відбитків було завдано довкіллю і здоров’ю громадян. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї.

Ядерна зброя – зброя масового ураження вибухової дії побудована на використанні ядерної енергії, що виділяється при ланцюговій ядерній реакції розщеплення важких ядер або термоядерній реакції синтезу легких ядер.

Створення такого заряду зі звичайної вибухівки практично неможливо. До ядерних боєприпасів належать оснащені ядерними зарядами бойові частини ракет, авіаційні бомби, артилерійські снаряди, ядерні фугаси. Пристрої, які використовуються для здійснення вибухового процесу і звільнення ядерної енергії, називаються ядерними зарядами.

Причина створена атомної зброї проста: панування у світі, залякування і знищення ворогів. Під час Другої світової війни розробки і наукові дослідження велися в Німеччині, Радянському Союзі та Сполучених Штатах. Три найбільші і могутні країни, що брали участь у війні, прагнули добитися перемоги будь-якою ціною. І якщо під час Другої світової війни ця зброя не стала ключовим фактором перемоги, надалі його ще не раз використовували в інших війнах.

Група країн, що володіють на сьогоднішній день ядерною зброєю, умовно називають членами «ядерного клубу». Ось список учасників клубу: Сполучені Штати Америки, Росія, Франція, Великобританія, Індія, Китай, Північна Корея, Пакистан. Але, цей список не повний. Багато країн світу мали ядерні програми, відмовившись від них згодом або працюють над ними в даний час.

Наслідки ядерних вибухів, як окремої країни, так і для всієї планети катастрофічні. Адже, навіть на сьогоднішній день можливості захисту від них надто обмежені, а тих хто опиниться в епіцентрі вибуху взагалі неможливо врятуватися. Радіація завдасть непоправної шкоди, як природі, так і життєдіяльності і здоров’ю людей. Все це може призвести до пожеж і епідемій, голоду і мародерства. Підвищені дози радіації призводять до зростання ракових захворювань у людей, патологій у новонароджених, генетичних мутацій. А в результаті великомасштабної ядерної війни відбудеться кліматична катастрофа, і складно навіть уявити, що-десь на Землі вціліє хоч якесь людське співтовариство. Заборону ядерної зброї підтримують 159 країн, але ядерні країни їхньої думки не поділяють.