ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
15 серпня 2019
Заняття «Захистимо друзів наших менших»
15 серпня 2019 року у Путильському ЗДО «Дзвіночок» провідним фахівцем з екологічної освіти НПП «Черемоський» Тонієвич І.М. проведено заняття доброти під  назвою «Захистимо друзів наших менших», який присвячений до Міжнародного дня безпритульних тварин.         
14 серпня 2019
17 серпня – Всесвітній день безпритульних тварин
Всесвітній день безпритульних (бездомних) тварин засновано на початку 1990-х на підтримку ініціатив волонтерських організацій із захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду. Його відзначають у третю суботу серпня.
14 серпня 2019
Освячено капличку на честь святого Євстахія Плакиди
На високогір"ї Карпат, де височіє гора Томнатик, здалека видніється каплиця на честь святого мученика Євстафія Плакиди. Каплиця споруджена за ініціативи та підтримки працівників НПП «Черемоський». 13 серпня біля каплиці провели богослужіння у день пам’яті святого мученика Євстафія Плакиди, який, як відомо, є покровителем звірів.
Корисні посилання
« назад до переліку

25 липня 2019
Відпочиваючи на природі не зашкодьте їй!
 
Літо, довгоочікувані походи до лісу, збирання грибів, смачних ягід та просто відпочинок на свіжому повітрі. Але чи пам’ятаємо ми, заходячи на галявину чи до лісу про правила, яких потрібно дотримуватись, щоб не зашкодити природі? Давайте згадаємо їх!
Відпочиваючи на природі не топчіть і не зривайте рослин. Зривати квіти, а особливо рідкісні, що занесені до Червоної книги неприпустимо. Хай гарні рослини залишаються в природі!
Не потрібно створювати галасу та зайвого шуму в лісі, адже зайві звуки (крики, гучна музика) відлякують тварин та змушують їх залишати свою територію, яка належить їм по праву.
Також не припустимим є руйнування мурашників, адже вони лісові «санітари».
Небезпеку криють за собою різні плазуни, які здаються  бридкими або непотрібними. Але в природі немає нічого непотрібного, вони – невід’ємна, важлива складова лісового середовища. Тому не чіпайте змій та інших плазунів, вони можуть становити загрозу для вашого життя . Краще обійдіть їх стороною.
Не  ловіть диких тварин і не забирайте їх  із собою додому. В неволі тварини жити не зможуть і можуть загинути.
Гнізда є домівкою різних птахів, не руйнуйте їх. Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.
Не припустимим є «татуювання» дерев, скель, пам’яток природи, історії та культури. Видряпування ножем, вирубування сокирою чи нанесення фарбою на них імена та інших знаків може призвести до знищення пам’яток.
Не розбивайте пляшки чи інший скляний посуд. Залишки пляшки чи металу можуть поранити лісового звіра та інших туристів. Краще заберіть своє сміття з собою, або ж викиньте його в спеціальну урну призначену для сміття. Не створюйте смітники в лісі на прилеглих галявинах.
Якщо для багаття потрібні дрова, то слід використовувати тільки сухостій. В жодному разі не можна рубати живі дерева чи пошкоджувати крони та стовбури дерев. Не ламайте гілки, при необхідності можна зрізати лише бокові гілки, але в жодному разі не вершину. І не забуваймо, що багаття можна розводити тільки в спеціально облаштованих для цього місцях. Намагайтесь не палити в лісі, не кидати недопалки на землю. Обов’язково перед відходом загасіть багаття, не дайте вогню жодного шансу, адже загасити багаття легше ніж ліс!
Для кращого та зручного відпочинку на території Національного природного парку «Черемоський» побудовано чи мало альтанок, облаштовано столиками та лавочками рекреаційні місця відпочинку, благоустроєно водні джерела і виготовлено зруби криночок для більшої зручності відвідувачів.
Працівники Національного природного парку «Черемоський» закликають всіх любителів активного відпочинку на природі бережного ставлення до неї, а також до створених працівниками рекреаційних устаткувань.
Пам’ятаємо, що кожна травинка, кожний листочок і дерево виділяє в повітря кисень. Ним ми дихаємо, без нього нема життя.
Отже, шанобливе ставлення до природи має бути одним з головних  правил поведінки людини. Ніколи не забуваймо, що зайшовши до лісу на відпочинок, ми прийшли в гості до природи. Тому не робімо нічого такого, що є неприйнятним в гостях. Дотримуймося загальних правил відвідування природних, туристичних та рекреаційних об’єктів.
На останок хочеться процитувати слова Максима Рильського, який написав: «Люби природу не як символ Душі своєї, люби природу не для себе, люби для неї».