ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
5 листопада 2019
Моніторинг біорізноманіття

3 листопада,  старший науковий співробітник НПП «Черемоський» Томнюк О.П. здійснила виїзну експедицію на територію парку, під час якої здійснено моніторинг біорізноманіття. 

4 листопада 2019
Туристичний бум

3 листопада на територію НПП «Черемоський» завітала знімальна група: Олександр Ткачук та Роман Олійник, які відзняли туристично-привабливі перлини національного парку для створення короткометражного фільму – «Туристичний бум». Старший науковий співробітник Оксана Томнюк  познайомила гостей парку з всіма туристичними маршрутами парку та надала цікаву, змістовну інформацію про унікальні, неповторні об’єкти НПП «Черемоський». Інспектор з охорони природо-заповідного фонду Харь Р.О. познайомив відвідувачів з незвіданими шляхами національного парку.

1 листопада 2019
Співробітники НПП "Черемоський" взяли участь у круглому столі до річниці Буковинського віча

1 листопада 2019 р. т.в.о. директора-заступник директора з наукової роботи-начальник науково-дослідного відділу НПП "Черемоський" В.О. Гребенщиков та науковий співробітник, к.б.н. Д.І. Юзик долучились до круглого столу, приуроченого 101-ій річниці Буковинського віча.

Корисні посилання
« назад до переліку

04 липня 2019
Видано книгу «Літопис природи НПП «Черемоський». Том VІІ»
 

У 2018 році моніторингові дослідження біорізноманіття на території Парку проведені науковими співробітниками науково-дослідного відділу та майстрами з охорони природи Перкалабського та Селятинського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) НПП «Черемоський» переважно на постійних пробних площах, фенологічних пунктах та еколого-ценотичній трансекті. Співробітниками науково-дослідного відділу Парку опрацьовано та узагальнено дані первинних спостережень і наукових досліджень, які були проведені на його території. Базуючись на цих даних наприкінці кожного природного року співробітники науково-дослідного відділу готують книгу «Літопис природи Національного природного парку «Черемоський»» – основний звітній документ про діяльність природоохоронної установи. Книга вміщує основні результати моніторингу природних процесів і явищ на території НПП «Черемоський», а також інформацію про виконання у 2018 році природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

VІІ том Літопису природи НПП «Черемоський» підготовлено відповідно до Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків, затвердженої Наказом Мінприроди № 465/430 від 25 листопада 2002 року та представлено 11 розділами, викладено на 562 сторінках та вміщує 67 таблиць та 247 рисунків.

Цей звіт погоджено т.в.о. заступника директора з наукової роботи-начальника науково-дослідного відділу та затверджено в.о. директора Парку. Книга підлягає обов’язковій реєстрації в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), де їй має бути присвоєно реєстраційний, обліковий та інвентарний номери.

Матеріали, вміщені у Літопис, можуть бути використані при написанні дисертаційних робіт, наукових статей, для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, при плануванні подальших наукових досліджень на території НПП «Черемоський».

Інформацію підгодовувала науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик