ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 липня 2019
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
18 липня 2019
День «Не наступайте на бджіл». Вони дуже потрібні природі.
З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одне з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі і унікальні за своїм складом продукти, але і запилює  рослини, сприяючи продовженню життя на Землі.
8 липня 2019
Лелека чорний – рідкісний птах, який потребує охорони

Лелека чорний (Ciconia nigra) це птах, який за розмірами дещо менший за звичного нам лелеку білого (Ciconia ciconia), або по народному «чорногуза». Він має здебільшого чорне забарвлення з металічним блиском. Лише груди, черево, нижня частина хвоста та пахові пера білі, а дзьоб і ноги червоні. Маса тіла – близько 3 кг, довжина тіла – 95-100 см, розмах крил – 185-205 см.

Цей вид птахів вважається поширеним на усій території Чернівецької області (відомо про гніздування в межах області всього 8-10 пар). А от на території НПП «Черемоський» та Путильського району в цілому про останні зустрічі лелеки чорного відомо ще з кінця минулого сторіччя. Проте це не виключає можливість повторної появи цього потайного птаха у нашій місцевості під час прольоту чи на гніздуванні. Тому, варто знати, де можна зустріти лелеку чорного, як його впізнати, а головне як поводитись вразі знахідки, щоб не нашкодити рідкісному птаху та, куди про неї повідомити. Про це далі у цій статті.

 

Корисні посилання
« назад до переліку

04 липня 2019
Видано книгу «Літопис природи НПП «Черемоський». Том VІІ»
 

У 2018 році моніторингові дослідження біорізноманіття на території Парку проведені науковими співробітниками науково-дослідного відділу та майстрами з охорони природи Перкалабського та Селятинського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) НПП «Черемоський» переважно на постійних пробних площах, фенологічних пунктах та еколого-ценотичній трансекті. Співробітниками науково-дослідного відділу Парку опрацьовано та узагальнено дані первинних спостережень і наукових досліджень, які були проведені на його території. Базуючись на цих даних наприкінці кожного природного року співробітники науково-дослідного відділу готують книгу «Літопис природи Національного природного парку «Черемоський»» – основний звітній документ про діяльність природоохоронної установи. Книга вміщує основні результати моніторингу природних процесів і явищ на території НПП «Черемоський», а також інформацію про виконання у 2018 році природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

VІІ том Літопису природи НПП «Черемоський» підготовлено відповідно до Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків, затвердженої Наказом Мінприроди № 465/430 від 25 листопада 2002 року та представлено 11 розділами, викладено на 562 сторінках та вміщує 67 таблиць та 247 рисунків.

Цей звіт погоджено т.в.о. заступника директора з наукової роботи-начальника науково-дослідного відділу та затверджено в.о. директора Парку. Книга підлягає обов’язковій реєстрації в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ), де їй має бути присвоєно реєстраційний, обліковий та інвентарний номери.

Матеріали, вміщені у Літопис, можуть бути використані при написанні дисертаційних робіт, наукових статей, для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, при плануванні подальших наукових досліджень на території НПП «Черемоський».

Інформацію підгодовувала науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик