ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 липня 2019
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
18 липня 2019
День «Не наступайте на бджіл». Вони дуже потрібні природі.
З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одне з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі і унікальні за своїм складом продукти, але і запилює  рослини, сприяючи продовженню життя на Землі.
8 липня 2019
Лелека чорний – рідкісний птах, який потребує охорони

Лелека чорний (Ciconia nigra) це птах, який за розмірами дещо менший за звичного нам лелеку білого (Ciconia ciconia), або по народному «чорногуза». Він має здебільшого чорне забарвлення з металічним блиском. Лише груди, черево, нижня частина хвоста та пахові пера білі, а дзьоб і ноги червоні. Маса тіла – близько 3 кг, довжина тіла – 95-100 см, розмах крил – 185-205 см.

Цей вид птахів вважається поширеним на усій території Чернівецької області (відомо про гніздування в межах області всього 8-10 пар). А от на території НПП «Черемоський» та Путильського району в цілому про останні зустрічі лелеки чорного відомо ще з кінця минулого сторіччя. Проте це не виключає можливість повторної появи цього потайного птаха у нашій місцевості під час прольоту чи на гніздуванні. Тому, варто знати, де можна зустріти лелеку чорного, як його впізнати, а головне як поводитись вразі знахідки, щоб не нашкодити рідкісному птаху та, куди про неї повідомити. Про це далі у цій статті.

 

Корисні посилання
« назад до переліку

26 червня 2019
Заняття до «Дня рибалок»
 

Своєю діяльністю людина впливає на водну систему не тільки окремо взятої країни, а й планети в цілому. Тому ріки, моря та озера потребують захисту та охорони.

Відомо, що найперші живі організми на Землі з'явилися саме у воді. Риби, які постійно знаходяться у водному середовищі, мають велике значення для всіх водних екосистем як складова частина харчових ланцюгів. Сьогодні біологічній науці відомо близько 20-25 тис. видів риб. На території НПП «Черемоський» зустрічаються 14, з яких 4 (марена дунайсько-дністровська – Barbus petenyi Heckel, 1852, пічкур дунайський – Gobio uranoscopus Agassiz, 1828, білоперий пічкур дністровський – Romanogobio kesslerii Dybowski, 1862, лосось дунайський – Нuсhо huсhо Linnaeus, 1758) занесені до чинного видання Червоної книги України.

26.06.2019 р. у переддень Дня рибалок, яке в усьому світі відзначають 27 червня, науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик та провідним фахівцем з екологічної освіти І.М. Тонієвич проведено заняття для вихованців старшої групи Путильського ЗДО. Під час заняття дітки пригадали, з яких частин складається тіло риб, дізнались скільки та яких риб водиться у водоймах на території НПП «Черемоський», які особливості біології та поведінки їм притаманні, яких заходів охорони вони потребують та, до яких охоронюваних переліків вони занесені. Для діток було проведено тематичну фізкультхвилинку, після якої маленькі природолюби дізнались про види забруднень водойм та їх наслідки для риб та усіх живих водних організмів. На завершення дітки створили 2 колажі «Чиста річка» та «Забруднена річка» і пообіцяли ніколи не забруднювати водойми та берегти природу.