ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 липня 2019
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
18 липня 2019
День «Не наступайте на бджіл». Вони дуже потрібні природі.
З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одне з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі і унікальні за своїм складом продукти, але і запилює  рослини, сприяючи продовженню життя на Землі.
8 липня 2019
Лелека чорний – рідкісний птах, який потребує охорони

Лелека чорний (Ciconia nigra) це птах, який за розмірами дещо менший за звичного нам лелеку білого (Ciconia ciconia), або по народному «чорногуза». Він має здебільшого чорне забарвлення з металічним блиском. Лише груди, черево, нижня частина хвоста та пахові пера білі, а дзьоб і ноги червоні. Маса тіла – близько 3 кг, довжина тіла – 95-100 см, розмах крил – 185-205 см.

Цей вид птахів вважається поширеним на усій території Чернівецької області (відомо про гніздування в межах області всього 8-10 пар). А от на території НПП «Черемоський» та Путильського району в цілому про останні зустрічі лелеки чорного відомо ще з кінця минулого сторіччя. Проте це не виключає можливість повторної появи цього потайного птаха у нашій місцевості під час прольоту чи на гніздуванні. Тому, варто знати, де можна зустріти лелеку чорного, як його впізнати, а головне як поводитись вразі знахідки, щоб не нашкодити рідкісному птаху та, куди про неї повідомити. Про це далі у цій статті.

 

Корисні посилання
« назад до переліку

20 червня 2019
Синиці великі облюбували штучні гніздівлі на ППП №З-3
 

Вже третій рік поспіль на території Перкалабського ПНДВ співробітники науково-дослідного відділу проводять моніторинг репродуктивного періоду горобцеподібних птахів в межах зоологічної постійної пробної площі № З-3. Перша спроба заселення штучних гніздівель (синичників) на території Парку синицею великою була зареєстрована у 2018 році. Однак, успішне гніздування синиці великої і виведення пташенят нами встановлено 12 червня 2019 року під час чергового обстеження пробної площі. Заселеними виявилося близько 45% синичників. Наші дані підтвердили думку К.М. Благосклонова (1991) та деяких інших учених, що синиця велика, зазвичай, не заселяє синичники з нових та світлих дощок, а віддає перевагу старим гніздівлям, що потемніли від часу, починає гніздуватись не раніше ніж на другий-третій рік після розвішування штучних гніздівель.

Інформацію підготувала науковий співробітник НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик