ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 червня 2019
Результати науково-дослідницької експедиції у Перкалабському ПНДВ

12 червня 2019 р. науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик здійснено науково-дослідницьку експедицію до Перкалабського ПНДВ. Метою експедиції було провести моніторинг видового складу, чисельності та фенологічних явищ в житті біорізноманіття Парку на зоологічних та ботанічних постійних пробних площах, фенологічних пунктах та еколого-ценотичних трансектах шляхом пішохідної маршрутної екскурсії на маршруті Перкалабське лісництво – Кортузіанський водоспад – Білий Потік – Чорний Потік.

14 червня 2019
Поновлення еколого-туристичного маршруту «Дорогою до небес»
Працівниками відділу еколого-освітньої роботи та рекреації національного природного парку «Черемоський» в період від 10 по 13 червня було здійснено виїзд на територію парку з метою поновлення еколого-туристичного маршруту «Дорогою до небес».
11 червня 2019
Екохвилинка "Чарівне повітря"
Відділом екологоосвітньої роботи та рекреації 11 червня проведено екохвилинку «Чарівне повітря» . Метою заняття було донести  дітям уявлення про джерела забруднення повітря, про значення чистого повітря для нашого життя і для навколишнього середовища.
Корисні посилання
« назад до переліку

07 червня 2019
Колекція прямокрилих з території НПП «Черемоський» та околиць
 

На території НПП «Черемоський» зустрічається 5 видів з ряду Прямокрилі (Orthoptera), які належать до 4 родин. Це один із найменш чисельних рядів класу Комахи на території Парку. Для прямокрилих характерним є гризучий тип ротового апарату та великі складні очі. Вони мають дві пари крил. Голова у цих комах дивиться в бік, а не вперед. Прямокрилі видають спеціальні звуки, які їх родичі сприймають за допомогою спеціальних органів, що відрізняються у представників різних родин даного ряду.

Наразі, завершено упорядкування першої колекції прямокрилих з території НПП «Черемоський», до якої увійшло 4 види ряду Orthoptera з 3 родин. Колекцію було започатковано старшим науковим співробітником З.Т. Паляницею, якою зібрано під час наукових експедицій представників 2 видів та визначено одного з них до виду. Науковим співробітником, к.б.н. Д.І. Юзик зібрано представників 2 видів, проведено визначення 3 екземплярів та виконано оформлення колекції.

Ознайомитись із видовим різноманіттям ентомофауни НПП «Черемоський» можна оглянувши експозицію у науково-дослідному відділі Парку.