ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
30 листопада 1999
Бесіда – гра «Твій друг - велосипед»
19.09 2019р. провідним фахівцем з екологічної освіти Тонієвич І.М. на базі Путильської ЗЗСО І-ІІІ ступенів учням 4 - Б класу проведено бесіда – гра «Твій друг - велосипед» присвячений до Міжнародного дня без автомобіля . Метою заняття було донести до учнів, чому машини  шкідливі для екології  і чим їх можна замінити.
18 вересня 2019
Увага! Не збирайте та не знищуйте гусінь Махаона у своїх приватних господарствах!

Косатець Махаон (Papilio machaon L., 1758) це дуже красивий, рідкісний метелик, який охороняється Законом про Червону книгу України.

Тому наукові співробітники НПП "Черемоський" звертаються до Вас із проханням, якщо Ви виявили гусінь Махаона на Ваших городах, не збирайте і не знищуйте її. Через деякий час вона перетвориться на лялечку, а навесні з неї з"явиться дуже гарний метелик, який милуватиме Ваш зір майже до вересня.

18 вересня 2019
У НПП "Черемоський" з робочим візитом завітав координатор проектів з WWW Україна

18 вересня 2019 р. до НПП "Черемоський" з робочим візитом завітав Богдан Вихор - координатор проектів "Життя великим хижакам Європи" та "Співжиття заради збереження" з WWW Україна.

Корисні посилання
« назад до переліку

07 червня 2019
Колекція прямокрилих з території НПП «Черемоський» та околиць
 

На території НПП «Черемоський» зустрічається 5 видів з ряду Прямокрилі (Orthoptera), які належать до 4 родин. Це один із найменш чисельних рядів класу Комахи на території Парку. Для прямокрилих характерним є гризучий тип ротового апарату та великі складні очі. Вони мають дві пари крил. Голова у цих комах дивиться в бік, а не вперед. Прямокрилі видають спеціальні звуки, які їх родичі сприймають за допомогою спеціальних органів, що відрізняються у представників різних родин даного ряду.

Наразі, завершено упорядкування першої колекції прямокрилих з території НПП «Черемоський», до якої увійшло 4 види ряду Orthoptera з 3 родин. Колекцію було започатковано старшим науковим співробітником З.Т. Паляницею, якою зібрано під час наукових експедицій представників 2 видів та визначено одного з них до виду. Науковим співробітником, к.б.н. Д.І. Юзик зібрано представників 2 видів, проведено визначення 3 екземплярів та виконано оформлення колекції.

Ознайомитись із видовим різноманіттям ентомофауни НПП «Черемоський» можна оглянувши експозицію у науково-дослідному відділі Парку.