ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 червня 2019
Результати науково-дослідницької експедиції у Перкалабському ПНДВ

12 червня 2019 р. науковим співробітником НПП «Черемоський», к.б.н. Д.І. Юзик здійснено науково-дослідницьку експедицію до Перкалабського ПНДВ. Метою експедиції було провести моніторинг видового складу, чисельності та фенологічних явищ в житті біорізноманіття Парку на зоологічних та ботанічних постійних пробних площах, фенологічних пунктах та еколого-ценотичних трансектах шляхом пішохідної маршрутної екскурсії на маршруті Перкалабське лісництво – Кортузіанський водоспад – Білий Потік – Чорний Потік.

14 червня 2019
Поновлення еколого-туристичного маршруту «Дорогою до небес»
Працівниками відділу еколого-освітньої роботи та рекреації національного природного парку «Черемоський» в період від 10 по 13 червня було здійснено виїзд на територію парку з метою поновлення еколого-туристичного маршруту «Дорогою до небес».
11 червня 2019
Екохвилинка "Чарівне повітря"
Відділом екологоосвітньої роботи та рекреації 11 червня проведено екохвилинку «Чарівне повітря» . Метою заняття було донести  дітям уявлення про джерела забруднення повітря, про значення чистого повітря для нашого життя і для навколишнього середовища.
Корисні посилання
« назад до переліку

31 травня 2019
Акція «Куріння чи здоров’я – обирайте самі» до Всесвітнього дня без тютюну
 

 

Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.

Відділом еколого-освітньої роботи та рекреації НПП «Черемоський» проведена акція «Куріння чи здоров’я – обирайте самі» до Всесвітнього дня без тютюну, який  відзначається 31 травня.

Нажаль, у наш час проблема підліткового паління стоїть дуже гостро. Школярі часто починають палити «за компанією» або ж на «зло» батькам. У підлітковому віці не часто замислюються про майбутнє і тому не розуміють цієї безпеки, що чекає на них у їхніх карманах, якщо там лежить сигарета та запальничка.

Отже, нам стало цікаво, чи багато підлітків нівечить своє здоров’я та здоров’я своїх близьких людей, адже дим сигарет погано впливає не тільки на здоров’я курця, а й на оточуючих.

Працівниками відділу, було проведено опитування серед школярів «за» чи «проти» вони тютюнопаління і які насліди можуть бути. Були поставлені дві коробки з надписами, на одній «проти» куріння на іншій «за», діти закидали туди паперовий знак «палінню ні». Також прозроблений стенд «Куріння чи здоров’я – обирайте самі». Вразило те, що  коробка з надписом «за» залишилася пустою. Отже, надіємося, що наші зусилля не залишилися марними,   переконали учнів у шкідливості куріння і зуміли викликати негативне ставлення до цієї згубної звички.

Найбільш сумним є те, що на сьогоднішній день паління стало і національним символом, і джерелом заробітку, предметом реклами, темою, або незамінним елементом в кінематографії. В Україні йде відкрита пропаганда паління. Саме тому людям, а особливо підліткам, важко втриматися від такої спокуси.

Для одних - це звичка, для других - засіб для зняття стресу, проте для більшості молодих людей – це спосіб «бути таким як усі».

Боротьба з курінням тютюну передбачає збереження здоров'я людини і забезпечення його довголіття. Будемо сподіватися, що в майбутньому всі люди усвідомлять шкідливість і відмовляться від його вживання.