ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 липня 2019
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
18 липня 2019
День «Не наступайте на бджіл». Вони дуже потрібні природі.
З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одне з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі і унікальні за своїм складом продукти, але і запилює  рослини, сприяючи продовженню життя на Землі.
8 липня 2019
Лелека чорний – рідкісний птах, який потребує охорони

Лелека чорний (Ciconia nigra) це птах, який за розмірами дещо менший за звичного нам лелеку білого (Ciconia ciconia), або по народному «чорногуза». Він має здебільшого чорне забарвлення з металічним блиском. Лише груди, черево, нижня частина хвоста та пахові пера білі, а дзьоб і ноги червоні. Маса тіла – близько 3 кг, довжина тіла – 95-100 см, розмах крил – 185-205 см.

Цей вид птахів вважається поширеним на усій території Чернівецької області (відомо про гніздування в межах області всього 8-10 пар). А от на території НПП «Черемоський» та Путильського району в цілому про останні зустрічі лелеки чорного відомо ще з кінця минулого сторіччя. Проте це не виключає можливість повторної появи цього потайного птаха у нашій місцевості під час прольоту чи на гніздуванні. Тому, варто знати, де можна зустріти лелеку чорного, як його впізнати, а головне як поводитись вразі знахідки, щоб не нашкодити рідкісному птаху та, куди про неї повідомити. Про це далі у цій статті.

 

Корисні посилання
« назад до переліку

09 квітня 2019
«Щоб здоровим зростати про екологію потрібно дбати»
 
«Щастя – це бути із природою, бачити її, говорити з нею. Адже найбільшу насолоду і радість викликає спілкування з природою і не лише. Вона дає можливість людині жити, задовольняючи її фізичні потреби, збагачує її духовний світ своєю красою та активізує її розум.  Природа позитивно впливає на емоційний і фізичний стан людини, стимулює життєвий тонус і заспокоює нервову систему.  Людина завжди прагне в ліс, в гори. Тут вона відчуває прилив сил. Той, хто був схвильований, хто відчував занепад сил, відчуває бадьорість і свіжість. Виявилося, що такий вплив на людину робить не тільки блакитне небо, свіже повітря, але і рельєф місцевості, різноманітність рослинності, тобто ландшафт в цілому.
9 квітня 2019 року провідним фахівцем з рекреації Маковійчук Х. М. було проведено бесіду з учнями 5 класу Киселицького ЗЗСО на тему: «Щоб здоровим зростати про екологію потрібно дбати». Метою заходу було виховувати у дітей ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про навколишнє середовище, сприяти усвідомленню учням необхідності ведення здорового способу життя. Також учні пригадали корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, а також правила поведінки на природі. Школярі зрозуміли, що потрібно бути у своєму довкіллі турботливим господарем. Оскільки природа планети не лише гарна і корисна, але й дуже тендітна і вразлива. І ставитися до природи треба дуже бережно і дбайливо. Тому давайте будемо берегти нашу планету і тим самим будемо берегти наше здоров’я.