ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
18 липня 2019
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Черемоського НПП на 2019 р. Чернівецької області
18 липня 2019
День «Не наступайте на бджіл». Вони дуже потрібні природі.
З усіх комах, що живуть на планеті, бджола – одне з найбільш корисних для людини. Бджола-трудівниця не тільки дарує цілющі і унікальні за своїм складом продукти, але і запилює  рослини, сприяючи продовженню життя на Землі.
8 липня 2019
Лелека чорний – рідкісний птах, який потребує охорони

Лелека чорний (Ciconia nigra) це птах, який за розмірами дещо менший за звичного нам лелеку білого (Ciconia ciconia), або по народному «чорногуза». Він має здебільшого чорне забарвлення з металічним блиском. Лише груди, черево, нижня частина хвоста та пахові пера білі, а дзьоб і ноги червоні. Маса тіла – близько 3 кг, довжина тіла – 95-100 см, розмах крил – 185-205 см.

Цей вид птахів вважається поширеним на усій території Чернівецької області (відомо про гніздування в межах області всього 8-10 пар). А от на території НПП «Черемоський» та Путильського району в цілому про останні зустрічі лелеки чорного відомо ще з кінця минулого сторіччя. Проте це не виключає можливість повторної появи цього потайного птаха у нашій місцевості під час прольоту чи на гніздуванні. Тому, варто знати, де можна зустріти лелеку чорного, як його впізнати, а головне як поводитись вразі знахідки, щоб не нашкодити рідкісному птаху та, куди про неї повідомити. Про це далі у цій статті.

 

Корисні посилання
« назад до переліку

04 квітня 2019
4 квітня Міжнародний День диких та бродячих тварин
 

4 квітня Всесвітній День диких та бродячих тварин. Він ініційований щоб показати співчуття, турботу до диких та безпритульних тварин, а також вжити заходів для бродячих тварин по всій нашій планеті.

Цього дня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації було проведено еко-хвилинки з учнями молодших класів Селятинської ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. О. Зайця на тему “Безпека у спілкуванні з дикими і бездомними тваринами”.

Метою еко-хвилинки було розповісти учням про небезпеку контактів з дикими та бездомними тваринами. Також дітей ознайомили із правилами поводження у разі зустрічі з бродячими і дикими тваринами, виховувати обачливість. Розповіли учням про небезпеку підхоплення різних неприємних хвороб, переносниками яких є тварини та комахи. А також згадали прості правила гігієни, наприклад про необхідність мити руки після контактів з тваринами.