ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
19 квітня 2019
Колектив НПП "Черемоський" щиро вітає всіх з Вербною неділею!
Вітаємо вас зі святом Вербної неділі! Бажаємо, щоб у вашому житті завжди було присутнє світло і мудрість Бога — Творця і Спасителя світу! Нехай ваші душі кожну хвилину наповнюють доброта і увага до тих, хто поруч! Бажаємо, щоб Божа любов оселилася у ваших серцях і приносила рясні плоди розуміння, співчуття і допомоги іншим людям! Нехай Господь благословить вас на праведне і яскраве життя, служіння близьким!
17 квітня 2019
Мультимедійна презентація сторінками НПП "Черемоський"

17.04.2019 року провідним фахівцем з рекреації НПП «Черемоський» Маковійчук Х.М. на базі Путильської ЗЗСО I-III ступенів учням 7 класу було презентовано презентацію сторінками НПП «Черемоський» до міжнародної екологічної акції «Марш парків».

17 квітня 2019
Марш парків - збережемо рослинний і тваринний світ!
Цьогоріч не є виключенням і з 18 по 22 квітня в усьому світі відзначають — Марш парків. Взагалі, заходи свята дуже різноманітні, це можуть бути різні -  конкурси, семінари,  круглі столи, збір сміття, посадка дерев, розчищення джерел тощо.
Корисні посилання
« назад до переліку

29 березня 2018
1 квітня – Міжнародний день птахів (International Birds Day)
 

Навесні до нашого краю з вирію повертаються перелітні птахи, які є бажаними гостями у наших садах та парках.

Не дарма, саме 1 квітня щороку відзначають Міжнародний день птахів  (інтернаціональне екологічне свято), який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Це свято виникло в США у 1894 році та незабаром отримало популярність завдяки ЗМІ та прийшло до Європи. Метою свята є збереження видового різноманіття та чисельності птахів. Зазвичай, заходи, приурочені до Міжнародного дня птахів, проводять з метою звернути увагу громадськості на проблеми збереження птахів, поширити наукові знання про них, домогтися збільшення площ заповідних територій, на яких мешкають рідкісні та малочисельні види птахів.

Крім того 1 квітня 1906 року (за іншими даними 19 березня 1902 року) була підписана урядами Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії «Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних у сільському господарстві». Вона стала першою міжнародною конвенцією в галузі захисту навколишнього середовища. Радянський Союз приєднався до неї у 1927 році.

Сьогодні святкування Міжнародного дня птахів є актуальним, як ніколи. Список зниклих видів птахів стрімко поповнюється. Так, на Землі вже зникло понад 160 видів та підвидів птахів. Наприклад, на острові Маврикій в Індійському океані буквально за пару сотень років моряками і тваринами, яких вони привозили з собою, була знищена ціла популяція голубоподібного нелітаючого дронта (Raphus cucullatus). У Європі під загрозою зникнення знаходяться понад 50% птахів. В орнітофауні Україні налічується 416 видів, з яких 265 регулярно гніздяться на території країни. До Червоної книги України занесені 87 видів птахів. Абсолютне їх зникнення може спричинити непередбачувані наслідки.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років. На Землі немає такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їх зовнішній вигляд є доволі різноманітним і способи життя відрізняються. Птахи приносять неоціненну користь людині. Вони знищують гризунів та комах-шкідників, чим зберігають для людей врожаї садів, полів та городів. Також сприяють поширенню дерев та кущів (орнітохорія). Крім цього, птахи є невід'ємним компонентом у ланцюгах живлення.

Птахи першими приносять нам звістку про прихід весни. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням і граційним польотом. Але їх доля дуже залежить від поведінки людей. Особливо болісно на них впливає господарська діяльність (розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав і безконтрольне полювання).

Птахи є національними символами багатьох країн Європи, Азії, Південної та Північної Америки. Наприклад, у Білорусі та Литві це лелека білий (Ciconia ciconia), у Латвії – плиска біла (Motacilla alba), у Естонії – ластівка сільська (Hirundo rustica), у Румунії – пелікан рожевий (Pelecanus onocrotalus), у Туреччині – дрізд білобровий (Turdus iliacus). У нас, українців, багато улюблених і шанованих птахів, серед яких кілька фактично вважаються народними символами, їх зображають на поштових марках. Це лелеки, ластівки, журавлі та жайворонки.

Якоюсь мірою це є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не орнітологам знати особливості птахів і їх потребу у нашій турботі про них. Тому, співробітники НПП «Черемоський» закликають Вас бути самосвідомими, дбати про збереження та охорону тваринного світу й навколишнього природного середовища, а усіх любителів птахів і професійних орнітологів вітають з Міжнародним днем птахів!

Інформацію підготувала к.б.н., науковий співробітник Д.І. Юзик