ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
19 квітня 2019
Колектив НПП "Черемоський" щиро вітає всіх з Вербною неділею!
Вітаємо вас зі святом Вербної неділі! Бажаємо, щоб у вашому житті завжди було присутнє світло і мудрість Бога — Творця і Спасителя світу! Нехай ваші душі кожну хвилину наповнюють доброта і увага до тих, хто поруч! Бажаємо, щоб Божа любов оселилася у ваших серцях і приносила рясні плоди розуміння, співчуття і допомоги іншим людям! Нехай Господь благословить вас на праведне і яскраве життя, служіння близьким!
17 квітня 2019
Мультимедійна презентація сторінками НПП "Черемоський"

17.04.2019 року провідним фахівцем з рекреації НПП «Черемоський» Маковійчук Х.М. на базі Путильської ЗЗСО I-III ступенів учням 7 класу було презентовано презентацію сторінками НПП «Черемоський» до міжнародної екологічної акції «Марш парків».

17 квітня 2019
Марш парків - збережемо рослинний і тваринний світ!
Цьогоріч не є виключенням і з 18 по 22 квітня в усьому світі відзначають — Марш парків. Взагалі, заходи свята дуже різноманітні, це можуть бути різні -  конкурси, семінари,  круглі столи, збір сміття, посадка дерев, розчищення джерел тощо.
Корисні посилання
« назад до переліку

28 березня 2019
Птах року 2019
 

Орнітологічна спільнота України кожного року обирає птаха – символа року. Протягом року до обраного виду прикута пильна увага. Так, дослідникам важливо встановити його чисельність, поширення, потреби та проблеми, а також якомога ширше розповісти про його життя в природі. Символом року, зазвичай, обирають птаха, якого не складно побачити як в дикій природі, так і у населених пунктах, що дозволяє орнітологам-аматорам без особливих зусиль проводити дослідження.

Українське товариство охорони птахів (УТОП) символом 2019-го року обрало грака (Corvus frugilegus). Це досить чисельний та помітний птах, який віднесено до родини Воронових (Corvidae). Грак є досить великим птахом витягнутої форми компактної статури із довжиною тіла 44-46 см. Оперення птаха блискуче-чорне, з фіолетовим відливом. Дзьоб загострений, у його основі шкіра у дорослих птахів гола, у молодих оперена, що відрізняє його від крука (Corvus corax) та рідкісної ворони чорної (Corvus corone).

На території НПП «Черемоський» та на Буковині в цілому граки зимують. Однак, це не місцеві популяції, а ті, що прилітають до нас із півночі. На решту території України граки прилітають для гніздування у березні з півдня.

Грак – суспільний і дуже розумний птах, який, попри поширені негативні стереотипи, відіграє важливу роль в екосистемах, будучи природним регулятором гризунів та комах. В останні десятиріччя відбулось суттєве скорочення чисельності гніздових колоній граків, а у багатьох місцях вони просто зникли. Саме тому цей вид потребує нашої уваги та охорони. Наразі, граки перебувають під захистом Бернської конвенції, що передбачає сувору заборону їх турбування.

Співробітники науково-дослідного відділу НПП «Черемоський» пропонують всім охочим у 2019 році провести власне спостереження за життям птахів у природі. Цікавими фактами для спостережень будуть строки весняного прильоту птахів (не лише граків) до вашої місцини, знайдені місця гніздування, їх фотографії та короткий опис (дата, місце, вміст, по можливості вказати, якому птаху належить), особливості поведінки виду, чим харчуються, чи мають ворогів, які загрози можуть мати вплив на існування конкретного виду птахів у природі, строки осіннього відльоту. Матеріали із Вашими спостереженнями передавайте до 1 грудня у науково-дослідний відділ НПП «Черемоський» за адресою: вул. Федьковича, 35, смт Путила. Найактивніші спостережники будуть нагороджені пам’ятними подарунками та грамотами.

К.б.н., науковий співробітник НПП «Черемоський» Д.І Юзик