ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
21 березня 2019
21 березня Міжнародний день лісу
 Дивний світ природи... Ліс, він зустрічає нас гомоном пташок, шелестінням листя, морем запахів, загадок і таємниць. Примушує прислухатися, придивитися, а головне - замислитися. Ліс — це «кисневий цех», «легені планети», «зелене золото».
20 березня 2019
Сьогодні Міжнародний день горобців

20 березня у Світі відзначають Міжнародний день горобців.

Метою цього свята є підвищення обізнаності про таких птахів як горобці, яким ще не загрожує знищення, але які будучи широко поширеними та численними, цілком можуть опинитись на межі зникнення.

20 березня 2019
20 березня Всесвітній день Землі
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови для нашого існування та проживання .  Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя. Вона така одна у всьому всесвіті і нам, людям потрібно її.
Корисні посилання
« назад до переліку

06 березня 2019
Збережемо первоцвіти разом !
 
Збережемо первоцвіти разом !
Природа подарувала нам, людям, величезне розмаїття ландшафтів з лісами і полями, горами, річками та озерами, прикрашеними ароматом і різнобарв’ям квітів, мелодійним співом птахів, багатством мешканців прісних і морських вод...Коли приходить зима – природа наче засинає, і все навкруги накриває сніжним покривалом. 
 Але приходить за зимою весна і все знову навкруги починає прокидатися від сну. А  особливо люди радіють коли з-під землі починають виглядати перші весняні квіти. Нас ваблять вони весняним ароматом, багатством фарб та форм які стали важливим атрибутом людського буття.
Особливо це стосується ранньоквітучих рослин, або, як їх точно називають — первоцвітів. Їхнє цвітіння — відповідальна пора в житті рослини, тому зірвати первоцвіт є джерелом смертельної небезпеки для них. Зірвавши квіти, складемо букет, який поставимо у вазу, але мене кілька днів і він зів'яне, викинемо його на смітник. То яка буде з цього користь?
 Спокуса зірвати або навіть викопати первоцвіт не повинна перемагати  розсудливі рішення, адже ці види занесені до Червоної книги України і знаходяться під загрозою зникнення. Їх збір законодавчо заборонений державними постановами, за порушення яких накладається штраф.
Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом тощо. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, ніжним. Збереження і багатство цих квітів залежить не від кого-небудь стороннього, а від кожного з нас із вами. Хто дав нам право знищувати те, що створено природою? Залишімо дику природу жити за своїми правилами, не перешкоджаймо її нормальному розвитку! Любімо самі та учимо своїх дітей поважати природу.
Не наповнюймо списки «Червоної книги», які за останні роки наповнилися рослинами, що донедавна ще були в природі у великій кількості: первоцвіт, ковила, лілія лісова, тюльпан, хвощ, півонія, пізньоцвіт та інші. Стараймося робити так, щоб цих квітів ставало в природі все більше і більше. Ліпше зробити кілька фото на галявині підсніжників, відчути себе королем чи королевою цих квітів, ніж завдати рослинам болю. А дощової осені чи холодної зими візьміть фотоальбом і згадайте весну. Коли весна настане, неодмінно знову підіть у ліс чи на поляну, щоб ще раз насолодитися красою первоцвітів.
 Щороку, в період цвітіння первоцвітів, працівники Національного природного парку “Черемоський” ведуть охоронну діяльність щодо збереження  рідкісних та зникаючих  видів рослин, які зростають на території парку. Ось деякі з них: Первоцвіт полонинський, Зозульки Фукса, Зозульки травневі, Анемона гайова, Білоцвіт весняний, Шафран Гейфеля.
Дорогі друзі! Працівники національного природного парку "Черемоський" закликають всіх не бути байдужими та разом берегти чудові та ніжні вісники весни! Збережемо первоцвіти разом!
Станьмо на варті власного майбутнього!
 Начальник  відділу еколого-освітньої роботи та рекреації
НПП «Черемоський»