ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
21 березня 2019
21 березня Міжнародний день лісу
 Дивний світ природи... Ліс, він зустрічає нас гомоном пташок, шелестінням листя, морем запахів, загадок і таємниць. Примушує прислухатися, придивитися, а головне - замислитися. Ліс — це «кисневий цех», «легені планети», «зелене золото».
20 березня 2019
Сьогодні Міжнародний день горобців

20 березня у Світі відзначають Міжнародний день горобців.

Метою цього свята є підвищення обізнаності про таких птахів як горобці, яким ще не загрожує знищення, але які будучи широко поширеними та численними, цілком можуть опинитись на межі зникнення.

20 березня 2019
20 березня Всесвітній день Землі
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови для нашого існування та проживання .  Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя. Вона така одна у всьому всесвіті і нам, людям потрібно її.
Корисні посилання
« назад до переліку

26 лютого 2019
Ліси і людство пов’язані нерозривно.
 
 

До Міжнародного дня лісів, який у світі відзначають 21 березня, наводимо шість дивовижних фактів про ліс.

1. Ліси запобігають повеням.

До чого тут ліс? Все просто: корені й крони дерев утримують та поглинають воду під час дощів або танення снігу.

2. Ліси запобігають посухам.

По-перше, лісовий ґрунт більш проникний для води, тому вона довше там затримується.

По-друге, під час дощів краплі води затримуються на величезній площі листя дерев і потім випаровуються, роблячи повітря більш вологим.

3. Ліси протидіють ерозіям і зсувам ґрунту

Ліс – міцно утримує своїм корінням ґрунт на місці, вбирає в себе воду, що може його вимивати, а на схилах ще й запобігає зсувам.

4. Ліси ведуть запеклу боротьбу зі шкідниками

Всі бачили лісосмуги навколо полів – вони важливі для захисту культур від снігу, вітру тощо. Але є в них і ще одна важлива роль: лісосмуги, а тим паче ліси, є оселею для безлічі тварин – природних ворогів шкідників польових культур.

Наявність лісів або хоча б лісосмуг навколо полів дозволяє значно зекономити на боротьбі зі шкідником і покращити врожаї.

5. Ліси охолоджують міста

Так відбувається завдяки процесам випаровування деревами вологи, а також, порівняно з будівлями чи асфальтом, меншій їх здатності нагріватися.

Лісовий затінок – не така вже й погана альтернатива кондиціонеру, особливо за відсутності останнього.

6. Ліси очищують повітря і допомагають у боротьбі зі збудниками хвороб

Атмосферу забруднюють діоксид сірки, фториди, озон, оксиди азоту та купа інших речовин.

Дерева здатні поглинати гази-забруднювачі, а також на них добре осідають тверді часточки пилу чи інших забруднювачів, які потім змиваються дощами.

І це не все: ліси ще й допомагають у боротьбі зі збудниками хвороб. Дерева, як і інші рослини, у зовсім невеликих кількостях виділяють леткі речовини, що мають назву фітонцидів.

Фітонциди сосни згубні для збудника туберкульозу, а ялиці – для збудника коклюшу. Інші дерева також не відстають. Майте це на увазі, адже недарма туберкульозні санаторії часто розміщені саме в соснових лісах.

Лісове господарство - справа, почесна і важка. І не кожному до снаги виснажлива праця, яка часом забирає і свята і будні. Тим хто звик шукати легкого хліба, тут довго не протриматися, адже ліс любить дбайливого господаря.