ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
13 травня 2019
Смачні, корисні й небезпечні шушеребки
Весна – пора року, яка у кожного викликає свої асоціації та спогади. Але кожен, хто любить гриби  (чи збирати, чи їсти), о цій порі згадає про такі невибагливі грибочки. Навіть гонорові поціновувачі білих грибів та гордуманів навесні, мандруючи в своїх справах щойно звільненими з-під снігу узліссями та пасовищами, мимоволі приглядаються – чи не чорніє десь шапка шушеребка  (зморшка).
9 травня 2019
Бесіда "Збережіть природу"
08.05.2019 р. провідним фахівцем з рекреації Маковійчук Х.М. НПП «Черемоський» з вихованцями Киселицького ЗДО було проведено заняття «Збережіть природу».
6 травня 2019
Колекція жуків з території НПП «Черемоський» та околиць

На території НПП «Черемоський» зустрічається 266 видів з ряду Твердокрилі (Coleoptera), які належать до 20 родин, у тому числі вид занесений до Червоної книги України – вусач мускусний (Aromia moschata L., 1758).

Корисні посилання
« назад до переліку

26 лютого 2019
Ліси і людство пов’язані нерозривно.
 
 

До Міжнародного дня лісів, який у світі відзначають 21 березня, наводимо шість дивовижних фактів про ліс.

1. Ліси запобігають повеням.

До чого тут ліс? Все просто: корені й крони дерев утримують та поглинають воду під час дощів або танення снігу.

2. Ліси запобігають посухам.

По-перше, лісовий ґрунт більш проникний для води, тому вона довше там затримується.

По-друге, під час дощів краплі води затримуються на величезній площі листя дерев і потім випаровуються, роблячи повітря більш вологим.

3. Ліси протидіють ерозіям і зсувам ґрунту

Ліс – міцно утримує своїм корінням ґрунт на місці, вбирає в себе воду, що може його вимивати, а на схилах ще й запобігає зсувам.

4. Ліси ведуть запеклу боротьбу зі шкідниками

Всі бачили лісосмуги навколо полів – вони важливі для захисту культур від снігу, вітру тощо. Але є в них і ще одна важлива роль: лісосмуги, а тим паче ліси, є оселею для безлічі тварин – природних ворогів шкідників польових культур.

Наявність лісів або хоча б лісосмуг навколо полів дозволяє значно зекономити на боротьбі зі шкідником і покращити врожаї.

5. Ліси охолоджують міста

Так відбувається завдяки процесам випаровування деревами вологи, а також, порівняно з будівлями чи асфальтом, меншій їх здатності нагріватися.

Лісовий затінок – не така вже й погана альтернатива кондиціонеру, особливо за відсутності останнього.

6. Ліси очищують повітря і допомагають у боротьбі зі збудниками хвороб

Атмосферу забруднюють діоксид сірки, фториди, озон, оксиди азоту та купа інших речовин.

Дерева здатні поглинати гази-забруднювачі, а також на них добре осідають тверді часточки пилу чи інших забруднювачів, які потім змиваються дощами.

І це не все: ліси ще й допомагають у боротьбі зі збудниками хвороб. Дерева, як і інші рослини, у зовсім невеликих кількостях виділяють леткі речовини, що мають назву фітонцидів.

Фітонциди сосни згубні для збудника туберкульозу, а ялиці – для збудника коклюшу. Інші дерева також не відстають. Майте це на увазі, адже недарма туберкульозні санаторії часто розміщені саме в соснових лісах.

Лісове господарство - справа, почесна і важка. І не кожному до снаги виснажлива праця, яка часом забирає і свята і будні. Тим хто звик шукати легкого хліба, тут довго не протриматися, адже ліс любить дбайливого господаря.