ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
13 травня 2019
Смачні, корисні й небезпечні шушеребки
Весна – пора року, яка у кожного викликає свої асоціації та спогади. Але кожен, хто любить гриби  (чи збирати, чи їсти), о цій порі згадає про такі невибагливі грибочки. Навіть гонорові поціновувачі білих грибів та гордуманів навесні, мандруючи в своїх справах щойно звільненими з-під снігу узліссями та пасовищами, мимоволі приглядаються – чи не чорніє десь шапка шушеребка  (зморшка).
9 травня 2019
Бесіда "Збережіть природу"
08.05.2019 р. провідним фахівцем з рекреації Маковійчук Х.М. НПП «Черемоський» з вихованцями Киселицького ЗДО було проведено заняття «Збережіть природу».
6 травня 2019
Колекція жуків з території НПП «Черемоський» та околиць

На території НПП «Черемоський» зустрічається 266 видів з ряду Твердокрилі (Coleoptera), які належать до 20 родин, у тому числі вид занесений до Червоної книги України – вусач мускусний (Aromia moschata L., 1758).

Корисні посилання
« назад до переліку

18 лютого 2019
Природоохоронна діяльність служби державної охорони ПЗФ
 

  Одним із напрямків роботи національного природного парку “Черемоський” є   охорона природно-заповідного фонду, яка здійснюється відділом державної охорони  природно-заповідного фонду (ПЗФ).
Служба державної охорони відповідно до покладених на неї завдань:
    • здійснює охорону диких тварин і місць їх перебування у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду;
    • забезпечує порядок використання природних ресурсів;
    • забезпечує додержання вимог щодо відвідування територій та об'єктів природно-заповідного фонду;
    • попереджує пошкодження лісових насаджень унаслідок незаконних рубок;
    • здійснює заходи щодо запобігання виникненню, поширенню пожеж, інших надзвичайних ситуацій та їх ліквідації;
    • інформує відповідні державні органи про надзвичайні ситуації;
    • забезпечує реалізацію заходів з профілактики та захисту природних комплексів від шкідників і хвороб у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду;
    • підтримує у належному стані межові та охоронні знаки, інформаційні аншлаги, квартальні та ділянкові стовпи, а також протипожежні споруди;
    • забезпечує додержання режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, у тому числі додержання вимог проектів організації територій та об'єктів чи проектів утримання та реконструкції об'єктів природно-заповідного фонду, на всій його території;
    • забезпечує проведення роз'яснювальної роботи щодо необхідності збереження особливо цінних природних комплексів та об'єктів.  
      На території парку сформовано два природоохоронних науково-дослідних відділення (ПНДВ): Перкалабське та Селятинське. Перкалабське ПНДВ загальною площею 2938,0 га. В даному ПНДВ наявні заповідна зона; зона регульованої та стаціонарної рекреації; господарська. Площа Селятинського ПНДВ становить 2618,0 га, в якому наявні всі зони, окрім заповідної.
   На території національного природного парку “Черемоський”, -  Перкалабського та Селятинського ПНДВ службою державної охорони ПЗФ  встановлюється   особливий охоронний режим, який сприяє відтворенню і використанню біологічних ресурсів.
      З  метою покращення охорони території ПЗФ та своєчасного виконання плану природоохоронних заходів збереження в природному стані унікальних ландшафтів, природних  комплексів  з  усією  сукупністю  їх компонентів, підтримання  природних  процесів і явищ, ефективного використання природних  ресурсів  та екологічної безпеки відділ держохорони здійснює спільні рейди СДО ПЗФ з іншими контролюючими органами, в яких беруть участь заступник директора-головний природознавець, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду, провідні інженери з охорони тваринного світу, провідні інженери з охорони природних екосистем та начальники Селятинського і Перкалабського природоохоронних науково-
     На території парку  забороняється  будь-яка господарська  та інша  діяльність, що    суперечить    цільовому призначенню прородно-заповідних територій, порушує природний  розвиток  процесів  та явищ або  створює  загрозу шкідливого  впливу  на  його  природні комплекси та об'єкти. Забороняється проведення рубок головного користування та всіх видів поступових, суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а  також добування  піску  та гравію в річках та інших водоймах національного природного парку “Черемоський”.
     Спеціальне використання природних ресурсів на  територіях та об'єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється в межах ліміту на використання природних  ресурсів, затвердженого міністерством екології та природних ресурсів України. Дозвіл на проведення господарських заходів видається після затвердження лімітів протягом місяця з моменту  подання  клопотання.  Підставами  для  відмови  у  видачі дозволу  є відсутність  затвердженого  в  установленому   порядку ліміту,  порушення умов природокористування  та режиму території природно-заповідного фонду. Проведення рубок формування і оздоровлення лісів, інших видів рубок здійснюється  в  межах  затверджених  планів та на підставі рішень  науково-технічних  рад  установ природно-заповідного фонду згідно  з  лімітом  на використання природних ресурсів на підставі дозволів.
Провідним інженером з охорони тваринного світу відділу державної охорони ПЗФ розробляються заходи щодо забезпечення збереження та розмноження  на території НПП «Черемоський» поголів’я диких звірів, чисельності популяцій тваринного світу (птахів, цінних видів риб). Створюються сприятливі умови  для їх розмноження. Розробляються і здійснюються заходи, спрямовані на покращення кормової бази  для тваринного світу. Разом з посадовими працівниками служби державної охорони установи забезпечує відповідний режим заповідної території: боротьбу з браконьєрством, незаконним виловлюванням риб, захаращенням річок та здійснює контроль щодо запобігання забрудненню навколишнього середовища. 
   Працівники відділу державної охорони природно-заповідного фонду здійснюють заходи щодо збереження   природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного  світу та цінних природних екосистем національного природного парку “Черемоський”.