ГоловнаПро насПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Чекаємо на Ваші роботи!!!
 Національний природний парк “Черемоський” інформує про те, що підходять до завершення наступні  конкурси:
- конкурс на кращу новорічну казку “Збережи життя ялинці” до 15 грудня 2018р.;
- конкурс дитячого малюнка “Ой, хто, хто Миколая любить” до 17 грудня 2018р.
  Переможці конкурсів будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Чекаємо на Ваші роботи!
Вчора
11 грудня - Міжнародний день гір
11 грудня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації    Фрей Т. Ю. з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО було проведено бесіду присвячену Міжнародному дню гір.
Вчора
Конкурс "Краща новорічна композиція".

НПП "Черемоський" доводить до Вашого відома про проведення конкурсу "Краща новорічна композиція".Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами.Бажаємо успіху всім учасникам!
Корисні посилання
« назад до переліку

27 листопада 2018
Підгодовуйте птахів взимку!
 

Прийшла справжнісінька зима, за вікном неймовірна краса, багато снігу, який продовжує падати, але на найближчі дні для Путильського району обіцяють дуже великі морози до -27°С, до яких, нажаль, готові не всі представники тваринного світу. Багато видів птахів вже полетіли у теплі краї, але поруч із нами залишились звичні нам синиці, горобці, сойки, ворони, сороки, дятли, голуби та інші види. Не усі з них зможуть пережити таке похолодання, адже для підтримання їх життєдіяльності, а саме нормальної терморегуляції, птахам потрібно дуже багато енергії, для цього їм необхідно споживати за добу стільки корму, скільки важить сама пташка. Враховуючи, що безхребетні тварини, якими птахи живились в теплі сезони, вже у сплячці, то пернаті навряд зможуть знайти під товстим шаром снігу достатню кількість поживи. Тому закликаємо Вас, шановні краяни, підгодовувати пташок у цей не простий для них період. Адже, усі вище перераховані види птахів є корисними видами для людей і з приходом весни віддячать нам у наших садах і парках.

Підгодовувати пташок варто на годівничках насінням соняшника, гарбуза, пшеницею, пшоном, кукурудзяною крупою, несоленим салом, підсохлим сиром, шматочками білого хліба, крихтами тістечок або печива, навіть лушпайками варених овочів, порізаними на маленькі шматочки. Ніколи не підгодовуйте птахів сухим рисовим зерном, адже воно може набухати в шлунку птаха, що часто закінчується фатально.

Годівнички можна виготовлювати з різних матеріалів: з порожніх пластикових пляшок, картонних коробок чи з дерева. Але треба зазначити, де не варто вивішувати годівницю. Підвіконня та балкон – чудові місця для спостереження за пташками, але пам’ятайте, що вони часто бувають доступними для кішок. Це ж стосується і низько розташованих годівничок, і навіть товстих гілок на деревах. Тому місце для годівничок потрібно обирати так, щоб доставити пернатим гостям користь, а не навпаки.

Інформацію підготувала науковий співробітник НПП «Черемоський» Д.І. Юзик.