ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Бесіда “День кота в Європі”
15. 02. 2019 року т.в.о. начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Х. М. Маковійчук з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО  провела бесіду на тему “День кота в Європі”.
Сьогодні
Колектив НПП "Черемоський" щиро вітає Вас зі Стрітенням Господнім
Сльозою скапують бурульки,
І снігові зникають кульки,
Від сонця, що радіє свято,
Рум’янцем бавиться завзято.
Ця зустріч - на людське спасіння,
З великого боговоління,
У день побаченої днини -
Єднання Бога і Людини.
Хай будуть відчуття погодні,
Огорнуть ласки нас Господні,
Щоб нам вдалося зрозуміти
Старі і нові заповіти...
А Стрітенська свіча палає,
Гріховність люду очищає.
13 лютого 2019
Запрошуємо ознайомитись із еколого-туристичними маршрутами на території НПП "Черемоський"
Працівниками відділу еколого-освітньої роботи та рекреації розроблено туристичний путівник “Стежками НПП “Черемоський”.  В путівнику надана інформація про туристичні маршрути, які пролягають через мальовничу територію НПП «Черемоський». Тут Ви знайдете дані про протяжність маршрутів, маркування на них, та опис цікавих об’єктів, та захоплюючі дух краєвиди.  
Корисні посилання
« назад до переліку

27 листопада 2018
Підгодовуйте птахів взимку!
 

Прийшла справжнісінька зима, за вікном неймовірна краса, багато снігу, який продовжує падати, але на найближчі дні для Путильського району обіцяють дуже великі морози до -27°С, до яких, нажаль, готові не всі представники тваринного світу. Багато видів птахів вже полетіли у теплі краї, але поруч із нами залишились звичні нам синиці, горобці, сойки, ворони, сороки, дятли, голуби та інші види. Не усі з них зможуть пережити таке похолодання, адже для підтримання їх життєдіяльності, а саме нормальної терморегуляції, птахам потрібно дуже багато енергії, для цього їм необхідно споживати за добу стільки корму, скільки важить сама пташка. Враховуючи, що безхребетні тварини, якими птахи живились в теплі сезони, вже у сплячці, то пернаті навряд зможуть знайти під товстим шаром снігу достатню кількість поживи. Тому закликаємо Вас, шановні краяни, підгодовувати пташок у цей не простий для них період. Адже, усі вище перераховані види птахів є корисними видами для людей і з приходом весни віддячать нам у наших садах і парках.

Підгодовувати пташок варто на годівничках насінням соняшника, гарбуза, пшеницею, пшоном, кукурудзяною крупою, несоленим салом, підсохлим сиром, шматочками білого хліба, крихтами тістечок або печива, навіть лушпайками варених овочів, порізаними на маленькі шматочки. Ніколи не підгодовуйте птахів сухим рисовим зерном, адже воно може набухати в шлунку птаха, що часто закінчується фатально.

Годівнички можна виготовлювати з різних матеріалів: з порожніх пластикових пляшок, картонних коробок чи з дерева. Але треба зазначити, де не варто вивішувати годівницю. Підвіконня та балкон – чудові місця для спостереження за пташками, але пам’ятайте, що вони часто бувають доступними для кішок. Це ж стосується і низько розташованих годівничок, і навіть товстих гілок на деревах. Тому місце для годівничок потрібно обирати так, щоб доставити пернатим гостям користь, а не навпаки.

Інформацію підготувала науковий співробітник НПП «Черемоський» Д.І. Юзик.