ГоловнаПро насФункціональне зонуванняПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїДля відвідувачівНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
13 травня 2019
Смачні, корисні й небезпечні шушеребки
Весна – пора року, яка у кожного викликає свої асоціації та спогади. Але кожен, хто любить гриби  (чи збирати, чи їсти), о цій порі згадає про такі невибагливі грибочки. Навіть гонорові поціновувачі білих грибів та гордуманів навесні, мандруючи в своїх справах щойно звільненими з-під снігу узліссями та пасовищами, мимоволі приглядаються – чи не чорніє десь шапка шушеребка  (зморшка).
9 травня 2019
Бесіда "Збережіть природу"
08.05.2019 р. провідним фахівцем з рекреації Маковійчук Х.М. НПП «Черемоський» з вихованцями Киселицького ЗДО було проведено заняття «Збережіть природу».
6 травня 2019
Колекція жуків з території НПП «Черемоський» та околиць

На території НПП «Черемоський» зустрічається 266 видів з ряду Твердокрилі (Coleoptera), які належать до 20 родин, у тому числі вид занесений до Червоної книги України – вусач мускусний (Aromia moschata L., 1758).

Корисні посилання
« назад до переліку

23 листопада 2018
7-ма річниця діяльності НПП "Черемоський"
 

25 листопада енергійний, цілеспрямований, кваліфікований колектив НПП «Черемоський» відзначатиме 7 річницю з дня функціонування установи, роки народження і становлення якого були тривалими і не легкими. За ці роки багато змін відбулося у Парку, чимало людей доклали і докладають зусилля для його процвітання.

Створений 11 грудня 2009 року зусиллями видатних вчених, наш Парк має свою історію, традиції та непересічні здобутки. Тут виконується великий обсяг фундаментальних і прикладних наукових досліджень. На сьогодні з гордістю можна заявити, що НПП «Черемоський» – це природоохоронний, рекреаційний, культурно-освітній, науково-дослідний центр, який проводить активну еколого-освітню діяльність серед молоді, місцевого населення та туристів.

2018 рік для НПП «Черемоський» видався плідним і багатим на цікаві події.  На сторожі незаконного добування природних ресурсів на території НПП «Черемоський» стоїть служба державної охорони, працівниками якої протягом року проводились щоденні патрулювання території. 

НПП «Черемоський» є співорганізатором та приймаючою стороною Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференцій. 26-28 вересня 2018 р. в рамках проведення Міжнародної наукової конференції «Рельєф і клімат», співробітники Парку організували виїзд науковців із Сучавського університету (Румунія), Краківського технологічного університету (Польща), Київського, Чернівецького, Харківського, Чернігівського національних університетів на хребет Чорний Діл, що розташований у заповідній зоні НПП «Черемоський», де мають місце виключно наукові експедиції.

Протягом року на території НПП «Черемоський» співробітниками Парку активно проводяться дослідження за напрямками: зоологія, ентомологія, орнітологія, ботаніка, мікологія та клімат. Результати досліджень вміщуються у щорічній науковій праці НПП «Черемоський» – «Літопис природи».

НПП «Черемоський» широко практикує залучення учнівської молоді Путильського району до наукової та еколого-освітньої співпраці. Постійно проводяться наступні еколого-просвітницькі заходи: бесіди, заняття, уроки, акції, вікторини, екологічні тренінги, ігри, конкурси, мультимедійні презентації, еко-хвилинки, екологічні квести, відеоуроки на базі освітніх закладів Путильського району. Учнівська молодь систематично заохочується до участі в конкурсах подарунками, а переможці – нагороджуються грамотами та цінними призами.

Протягом року територію НПП «Черемоський» відвідує значна кількість туристів, які мають можливість помилуватись красотою Карпатських гір на наступних туристичних маршрутах: «Дорогою до небес», «Здіймаючись над обрієм», «Найстаріші дерева Національного природного парку «Черемоський»», «Стежками вітряних хребтів», «Горами на велосипеді», екологічних стежках «Знай, люби, оберігай», «Полонинські мандри».

Одна з найважливіших рис установи – постійна спрямованість на вирішення значущої проблеми України – збереження особливо цінних осередків біологічного різноманіття, у чому Парк домігся хороших результатів. Наукові здобутки співробітників Парку мають визнання та практичне використання у багатьох сферах. Особливої уваги заслуговують Міжнародні програми та проекти, у яких бере участь НПП «Черемоський»: «Базове дослідження щодо великих хижаків (ведмедя, рисі та вовка) у Європі», «Збереження Карпатських пралісів». Багаторічні творчі зв’язки з провідними університетами України не тільки надають нового імпульсу інноваційному розвитку Парку, а й сприяють впровадженню світових стандартів наукових досліджень. Ми переконані, що і надалі будемо сприяти прогресу наукової думки, робити гідний внесок у розвиток науки та природо-охоронної діяльності.

Для Путильського району НПП «Черемоський» є важливою, авторитетною та перспективною державною установою. Завдяки творчому підходу до справи, колектив Парку має чимало досягнень. Йому є чим пишатися. Ми довели, що здатні йти вперед навіть у найскладніші часи і готові вирішувати найважчі завдання. Ми намагатимемось і на далі працювати з не меншою енергійністю, самовіддачею та результативністю на благо збереження природи нашого краю та всього Карпатського регіону.