ГоловнаПро насПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Чекаємо на Ваші роботи!!!
 Національний природний парк “Черемоський” інформує про те, що підходять до завершення наступні  конкурси:
- конкурс на кращу новорічну казку “Збережи життя ялинці” до 15 грудня 2018р.;
- конкурс дитячого малюнка “Ой, хто, хто Миколая любить” до 17 грудня 2018р.
  Переможці конкурсів будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Чекаємо на Ваші роботи!
Вчора
11 грудня - Міжнародний день гір
11 грудня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації    Фрей Т. Ю. з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО було проведено бесіду присвячену Міжнародному дню гір.
Вчора
Конкурс "Краща новорічна композиція".

НПП "Черемоський" доводить до Вашого відома про проведення конкурсу "Краща новорічна композиція".Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами.Бажаємо успіху всім учасникам!
Корисні посилання
« назад до переліку

23 листопада 2018
7-ма річниця діяльності НПП "Черемоський"
 

25 листопада енергійний, цілеспрямований, кваліфікований колектив НПП «Черемоський» відзначатиме 7 річницю з дня функціонування установи, роки народження і становлення якого були тривалими і не легкими. За ці роки багато змін відбулося у Парку, чимало людей доклали і докладають зусилля для його процвітання.

Створений 11 грудня 2009 року зусиллями видатних вчених, наш Парк має свою історію, традиції та непересічні здобутки. Тут виконується великий обсяг фундаментальних і прикладних наукових досліджень. На сьогодні з гордістю можна заявити, що НПП «Черемоський» – це природоохоронний, рекреаційний, культурно-освітній, науково-дослідний центр, який проводить активну еколого-освітню діяльність серед молоді, місцевого населення та туристів.

2018 рік для НПП «Черемоський» видався плідним і багатим на цікаві події.  На сторожі незаконного добування природних ресурсів на території НПП «Черемоський» стоїть служба державної охорони, працівниками якої протягом року проводились щоденні патрулювання території. 

НПП «Черемоський» є співорганізатором та приймаючою стороною Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференцій. 26-28 вересня 2018 р. в рамках проведення Міжнародної наукової конференції «Рельєф і клімат», співробітники Парку організували виїзд науковців із Сучавського університету (Румунія), Краківського технологічного університету (Польща), Київського, Чернівецького, Харківського, Чернігівського національних університетів на хребет Чорний Діл, що розташований у заповідній зоні НПП «Черемоський», де мають місце виключно наукові експедиції.

Протягом року на території НПП «Черемоський» співробітниками Парку активно проводяться дослідження за напрямками: зоологія, ентомологія, орнітологія, ботаніка, мікологія та клімат. Результати досліджень вміщуються у щорічній науковій праці НПП «Черемоський» – «Літопис природи».

НПП «Черемоський» широко практикує залучення учнівської молоді Путильського району до наукової та еколого-освітньої співпраці. Постійно проводяться наступні еколого-просвітницькі заходи: бесіди, заняття, уроки, акції, вікторини, екологічні тренінги, ігри, конкурси, мультимедійні презентації, еко-хвилинки, екологічні квести, відеоуроки на базі освітніх закладів Путильського району. Учнівська молодь систематично заохочується до участі в конкурсах подарунками, а переможці – нагороджуються грамотами та цінними призами.

Протягом року територію НПП «Черемоський» відвідує значна кількість туристів, які мають можливість помилуватись красотою Карпатських гір на наступних туристичних маршрутах: «Дорогою до небес», «Здіймаючись над обрієм», «Найстаріші дерева Національного природного парку «Черемоський»», «Стежками вітряних хребтів», «Горами на велосипеді», екологічних стежках «Знай, люби, оберігай», «Полонинські мандри».

Одна з найважливіших рис установи – постійна спрямованість на вирішення значущої проблеми України – збереження особливо цінних осередків біологічного різноманіття, у чому Парк домігся хороших результатів. Наукові здобутки співробітників Парку мають визнання та практичне використання у багатьох сферах. Особливої уваги заслуговують Міжнародні програми та проекти, у яких бере участь НПП «Черемоський»: «Базове дослідження щодо великих хижаків (ведмедя, рисі та вовка) у Європі», «Збереження Карпатських пралісів». Багаторічні творчі зв’язки з провідними університетами України не тільки надають нового імпульсу інноваційному розвитку Парку, а й сприяють впровадженню світових стандартів наукових досліджень. Ми переконані, що і надалі будемо сприяти прогресу наукової думки, робити гідний внесок у розвиток науки та природо-охоронної діяльності.

Для Путильського району НПП «Черемоський» є важливою, авторитетною та перспективною державною установою. Завдяки творчому підходу до справи, колектив Парку має чимало досягнень. Йому є чим пишатися. Ми довели, що здатні йти вперед навіть у найскладніші часи і готові вирішувати найважчі завдання. Ми намагатимемось і на далі працювати з не меншою енергійністю, самовіддачею та результативністю на благо збереження природи нашого краю та всього Карпатського регіону.