ГоловнаПро насПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Чекаємо на Ваші роботи!!!
 Національний природний парк “Черемоський” інформує про те, що підходять до завершення наступні  конкурси:
- конкурс на кращу новорічну казку “Збережи життя ялинці” до 15 грудня 2018р.;
- конкурс дитячого малюнка “Ой, хто, хто Миколая любить” до 17 грудня 2018р.
  Переможці конкурсів будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Чекаємо на Ваші роботи!
Вчора
11 грудня - Міжнародний день гір
11 грудня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації    Фрей Т. Ю. з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО було проведено бесіду присвячену Міжнародному дню гір.
Вчора
Конкурс "Краща новорічна композиція".

НПП "Черемоський" доводить до Вашого відома про проведення конкурсу "Краща новорічна композиція".Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами.Бажаємо успіху всім учасникам!
Корисні посилання
« назад до переліку

05 жовтня 2018
II Міжнародна наукова конференція "Рельєф і клімат"
 

У Карпатах є ще багато незвіданого. Адже таємничі та величні гори, швидкоплинні та дзвінкі потоки, загадкові та просторі полонини причаровують гостей краю своєю незвіданою красою. Заповідні території, що належать Національному природному парку «Черемоський» ваблять науковців та дослідників не лише з України, а й сусідніх країн. Свідченням цього стала ІІ міжнародна наукова конференція «Рельєф і клімат», яка відбулася 26-28 вересня, співорганізатором якої являється НПП «Черемоський». Одним з основних організаторів конференції є кафедра фізичної географії, геоморфології та палеогеографії географічного факультету Чернівецького національного університету (ЧНУ) ім. Ю. Федьковича. Серед партнерів також управління молоді та спорту Чернівецької ОДА, Європейська асоціація студентів-географів (Чернівецький відділ). Конференція згуртувала цікавих людей, фанатів дослідницької справи, істинних природолюбів-географів із Сучавського університету (Румунія), Краківського технологічного університету (Польща), Київського, Чернівецького, Харківського, Чернігівського  національних університетів та фахівців національного парку «Черемоський». 
    Перший день роботи був виключно науковим і проходив в центральному корпусі Чернівецького національному університету імені Ю. Федьковича. Після пленарного засідання науковці презентували свої унікальні дослідження у чотирьох секціях: «Рельєф і клімат – динамічні компоненти ландшафту і чинники його генези», «Палеорельєф і палеоклімат», «Вплив рельєфу і клімату на природокористування», «Дослідження молодих вчених у вивченні рельєфу та клімату», де заступник директора з наукової роботи - начальник науково-дослідного відділу НПП "Черемоський" – Томнюк О.П. представила публікацію  – "Геоморфологічна спадщина НПП "Черемоський". Матеріали конференції вийшли друком у збірці "Рельєф і клімат", яка служитиме викладачам, студентам багатьох вищих навчальних закладів та юним дослідникам незайманих, таємничих куточків Путильщини.
    Другого дня, 27 вересня, учасники конференції на практиці переконувалися в унікальності, неповторності й незвідності Буковинських Карпат, а саме – Путильського краю.  НПП «Черемоський» організував виїзд науковців на хребет Чорний Діл, що розташований у заповідній зоні національного парку, де мають місце тільки наукові експедиції.  Хтось вперше, а хтось вдруге тут перебував, тож у процесі роботи зав’язувалися цікаві розмови про унікальність території парку та щодо подальшої наукової співпраці. Присутні вивчали особливості взаємовпливу рельєфу і клімату, які відображали в регіональних кліматичних моделях, а також геоморфологічну будову хребта Чорний Діл, описували ландшафтні комплекси всієї території національного парку. Особливу увагу науковців привертали витоки річок Перкалаб, Сарата, Білого Черемошу. Заступник директора НПП «Черемоський» з наукової роботи Оксана Томнюк ознайомила учасників із основними геологічними об’єктами Чорного Долу та продемонструвала всім учасникам видове багатство найрідкісніших, ендемічних, червонокнижних видів рослинного покриву. Це гори Великий і Малий Камінь, пам’ятка природи "Жупани", гора Змієвон, комплексна пам’ятка природи "Білий Потік", цінне геологічне і карстово-спелеологічне утворення – "Молочно-братський карстовий масив" з найглибшою вертикальною шахтою Буковини.
     Кожен з учасників цього дня зробив багато особистих малих і великих відкриттів, які після тривалої дослідницької роботи обов’язково ввійдуть до наступної збірки наукових праць, про які ще будуть вести мову учасники чергової міжнародної конференції. На добру згадку, кожному учаснику конференції було вручено візитки, буклети – "Хребет Чорний Діл", "Перлини НПП "Черемоський" та екосумки з емблемою парку, що виготовлені за сприяння адміністрації національного парку в рамках проведення конференції.
 Для НПП «Черемоський» результативним був підсумок конференції: є домовленості з професорами, докторами Національної академії наук України, міжнародного рівня, про дослідження ґрунтового покриву, рельєфу та клімату, водних ресурсів території парку. Науковці парку готові до дієвої співпраці з представництвами відповідних наукових структур і продовжуватимуть дивувати громадськість новими відкриттями.
Хто побував хоч раз в НПП «Черемоський», той на все життя запам’ятає гірські стрімкі вершини та скелі, глибокі ущелини. Ніколи не забуде краси дрімучих лісів з гордими смерековими деревостанами. Довго чаруватимуть душу своєю піснею бурхливі потоки, що сріблястим передзвоном мчать ущелинами гір наповнюючи своїми водами кришталево чисті гірські річки – Перкалаб і Сарата, що воєдино зливаючись в глибокій долині утворюють витоки Білого Черемошу. В кожного, хто завітав на територію НПП "Черемоський" залишаються приємні спогади про всю красу Карпатських гір, де в одне ціле зливаються природа і людина.