ГоловнаПро насПриродні особливостіДіяльністьЗапобігання проявам корупціїПослугиНовиниФотогалереяСпівробітництвоКонтакти
Останні новини
Сьогодні
Чекаємо на Ваші роботи!!!
 Національний природний парк “Черемоський” інформує про те, що підходять до завершення наступні  конкурси:
- конкурс на кращу новорічну казку “Збережи життя ялинці” до 15 грудня 2018р.;
- конкурс дитячого малюнка “Ой, хто, хто Миколая любить” до 17 грудня 2018р.
  Переможці конкурсів будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами. Чекаємо на Ваші роботи!
Вчора
11 грудня - Міжнародний день гір
11 грудня начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації    Фрей Т. Ю. з учнями 5 класу Путильського ЗЗСО було проведено бесіду присвячену Міжнародному дню гір.
Вчора
Конкурс "Краща новорічна композиція".

НПП "Черемоський" доводить до Вашого відома про проведення конкурсу "Краща новорічна композиція".Переможці конкурсу будуть нагороджені цінними подарунками та грамотами.Бажаємо успіху всім учасникам!
Корисні посилання
« назад до переліку

03 вересня 2018
Фотовиставка «Кажани, які трапляються на території НПП «Черемоський».
 

Однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат є Міжнародна ніч кажанів (EUROPEAN BAT NIGHT), яку відзначають в останні повні вихідні серпня.
З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна еколого-просвітницька акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATS (діє з 1991 року, ратифікована Верховною Радою України 19 травня 1999 року). Мета угоди – узгодження дій, розроблення і провадження європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їхнього перебування.В рамках проведення щорічної еколого-просвітницької акції щодо збереження європейських популяцій кажанів (EUROBATS), працівниками науково-дослідного відділу і еколого-освітньої роботи та рекреації НПП «Черемоський» у холі приміщення Путильської районної державної адміністрації організовано та проведено 28-30 серпня фотовиставку - «Кажани, які трапляються на території НПП «Черемоський». Ціль даної фотовиставки - підвищення екологічної свідомості населення стосовно важливості збереження кажанів.Під час виставки відвідувачі мали змогу ознайомитись із видовим різноманіттям кажанів, їх зовнішнім виглядом, певними особливостями будови, завдяки яким ці тварини пристосувалися до життя, біологією розвитку та ареалом поширення видів. На фотовиставку завітав перший заступник голови Путильської районної державної адміністрації Михайло Іванович Ямницький, методисти районного методкабінету відділу освіти та багато інших.Заступник директора з наукової роботи - начальник науково-дослідного відділу НПП «Черемоський» О.П. Томнюк та молодший науковий співробітник Д.І. Юзик підготували змістовні доповіді про популяції родини Рукокрилих, їх дослідження на території національного парку та надали вичерпні відповіді на запитання відвідувачів фотовиставки, розповівши про необхідність охорони кажанів і їхнє значення у природі. В облаштуванні експонатів допомагав інженер з охорони тваринного світу О. Бойчук. Фото В.В. Волощука. Проведення в Україні заходів щодо відзначення « Міжнародної ночі кажанів» є важливою подією, оскільки на території нашої держави майже всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України, мають охоронний статус згідно з міжнародними договорами, підписаними Україною та потребують охорони.
Міжнародну ніч кажанів відзначають з 2001 року в більш, ніж 60 країнах. Рукокрилі – одна з найуразливіших груп ссавців.  Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір’я. І всі вони безпечні. Винятком є кажани-вампіри з великими гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров’ю дрібних гризунів, птахів, а зрідка – і домашньої худоби. Що стосується кажанів, що поширені на території в Україні і загалом в Європі, то боятися їх не варто — всі вони  комахоїдні тварини, оскільки знищують багатьох шкідливих комах, які також активні в темний час доби. Кажани – дивовижні ссавці, які оволоділи мистецтвом польоту та ведуть нічний спосіб життя,їх зір дуже слабкий і пристосований тільки до темряви.
Натомість у кажанів чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати і орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолокації.
У 2015-2016 рр. на території НПП «Черемоський» співробітниками Парку проведено дослідження кажанів за допомогою спеціальних приладів баткодерів, які було надано в користування Українським товариством охорони птахів за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) в рамках виконання міжнародного проекту. Так, на території НПП «Черемоський» завдяки дослідженням було виявлено перебування 18 видів кажанів, 17 з яких занесені до Червоної книги України, а ще один вид нічниця Алкатоя (Myotis alcathoe von Helversen & Heller, 2001) був виявлений на території України після виходу з друку останнього видання ЧКУ у 2009 році і має бути включений до наступного видання у 2019 році.
Сьогодні багато видів кажанів перебувають на межі зникнення.
Проблема особливо загострилася в останні десятиліття. Причини: вирубка дуплистих дерев (саме в дуплах більшість цих тваринок знаходить притулок), застосування різних отрутохімікатів (кажани гинуть, наївшись «отруєних» комах) і переслідування з боку людини – через елементарну неграмотність і забобони.
Тому головна мета фотовиставки  – привернути увагу громадськості до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо тваринок, перед якими багато людей через забобони відчувають страх, бо вважають їх вампірами.